Aktywny senior polsko – czeskiego pogranicza

02/02/2017, 13:56
Aktualności >>

We wtorek, 31 stycznia w Trutnovie odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Aktywny senior polsko – czeskiego pogranicza”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów projektu: Gmina Miasto Świdnica, Gmina Kędzierzyn – Koźle, Gmina Miejska Kłodzko, Miasto Nachod, Stowarzyszenia Barunka z Ceskiej Skalicy i Miasto Trutnov.

Celem konferencji było przedstawienie doświadczeń i dobrych praktyk pracy na rzecz seniorów, realizowanych przez miasta zaangażowane w projekt. Uczestnicy konferencji mieli okazję porozmawiać ze sobą, wymienić się informacjami dotyczącymi form zagospodarowania czasu wolnego dla osób starszych, jakości życia seniorów, promocji zdrowego stylu życia. Świdnicę reprezentowali przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Domu Dziennego Pobytu Senior „Wigor”, Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Rady Seniorów, Stowarzyszenia TKKF Ognisko „Licznikowiec”, Miejskiej Biblioteki Publicznej -prowadzącej Klub Seniora.