Akcja "Rower pomaga" z sukcesem w Świdnicy

Od marca do końca sierpnia Miasto Świdnica brało udział w akcji„Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Dzięki kampanii promocyjnej przeprowadzonej przez Referat Turystyki UM, koordynatora akcji na terenie naszego miasta, w działania z nią związane włączyło się kilkuset świdniczan jeżdżących na codzień na rowerze. Dzieki temu, że przejechane przez siebie kilometry wpisywali w specjalną aplikację www.rowerpomaga.pl z ozbaczeniem celu "Jeżdżę dla Świdnicy" 5 dzieciaków z uboższyc rodzin otrzymało nowe, upragnione rowery.W ramach akcji "Rower pomaga", prowadzonej przez fundację Arka, Świdnica otrzymała pięć rowerów.

- Od 1 kwietnia do 1 września  „wyjeżdżono" dla Świdnicy aż 105 tysięcy kilometrów. Wynik ten uplasował nas na drugim miejscu w Polsce. W akcję włączyli się zarówno członkowie     ŚK PTTK „Koło Ślęży” jak i osoby niezrzeszone w żadnym klubie, które codziennie dla zdrowia, czy też z pasji pokonują kilkadziesiąt kilometrów na rowerze oraz takie, które jeżdżą na nim sporadycznie. Serdecznie dziękuję wszystkim cyklistom za ich wielkie zaangażowanie – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Najwięcej kilometrów dla świdnickich dzieci nakręcili w okresie od marca do sierpnia 2016 roku  następujący rekordziści:

- Marian Tkaczyk

- Krzysztof Banasiak

- Adam Radaszewski

- Jacek Szmul

- Rodzina Dzieciątkowskich

- Piotr Wieczorek

- Zbigniew Kuc

- Jakub Szczypiński

- Tadeusz Niedzielski

- Krzysztof Kowalczyk

Akcja „Rower pomaga” została zorganizowana przez Fundację Ekologiczną Arka, a jej koordynatorem na ternie Świdnicy był Referat Turystyki UM w Świdnicy.

Łącznie w całej Polsce przejechano ponad 1 200 000 kilometrów, dzięki czemu rozdano potrzebującym dzieciom 60 rowerów.