11 Świdnicki Zlot Caravaningowy

W dniach od 4 do 12 sierpnia Świdnica po raz 11 gościła uczestników Świdnickiego Zlotu Caravaningowego,  który odbył na terenie Campingu OSIR przy ul. Śląskiej. Oficjalne otwarcie Zlotu z udziałem wiceprezydenta Szymona Chojnowskiego odbyło się w poniedziałek 6 sierpnia. Dla 33 załóg z Polski i zagranicy
organizatorzy zlotu przygotowali liczne zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy oraz wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych takich jak m.in.: Zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu, Muzeum Broni i Militariów czy Podziemia w Górach Sowich. Nie zabrakło także spaceru po Świdnicy w czasie którego zlotowicze odwiedzili m.in.: Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieżę Ratuszową.

Organizatorem Zlotu jest: Camping Caravaning Klub Świdnica, OSIR Świdnica i Gmina Miasto Świdnica.

Fot. M. Buczma