• Promocja Świdnicy na targach turystycznych TOUR SALON 2018 w Poznaniu.

  W dniach od 9 do 11 lutego 2018 roku odbyła się w Poznaniu kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2018. Przez trzy dni odwiedzający hale targowe goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną ponad 200 wystawców z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy, Litwy oraz Włoch.

  Czytaj więcej
 • Świdnica za pół ceny - dołącz do ogólnopolskiej akcji.

  Po raz kolejny Referat Turystyki UM Świdnica zachęca przedsiębiorców, działających w branży turystycznej i gastronomicznej, a także organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego w Świdnicy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Najbliższa zimowo – wiosenna jej odsłona odbędzie się w dniach 9 – 11 marca bieżącego roku.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na 11 Świdnicki Zlot Caravaningowy.

   Mimo zimowej aury za oknami już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki caravaningowej z kraju i zagranicy na 11. Świdnicki Zlot Caravaningowy, który odbędzie się w dniach 04-12.08.2018 na terenie Campingu przy ul. Śląskiej 37.
  Dla uczestników zlotu organizatorzy przygotowali liczne zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy oraz wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych takich jak m.in.: Zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu, Muzeum Broni i Militariów czy Podziemia w Górach Sowich. Nie zabraknie także spaceru po Świdnicy w czasie którego zlotowicze odwiedzą m.in. takie świdnickie perełki jak: Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieżę Ratuszową.
  Zlot odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy – Pani Beaty Moskal – Słaniewskiej.

  Czytaj więcej
 • Kandydaci na pilotów wycieczek zwiedzili Świdnicę.

  W sobotę 9 grudnia 2017 r. na zaproszenie Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego Świdnicę odwiedzili uczestnicy Kursu Pilotów Wycieczek i Rezydentów Biur Podróży, który co roku organizuje Dolnośląska Izba Turystyki.

  Podczas krótkiego pobytu w Świdnicy uczestnicy wyjazdu szkoleniowego zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne, w tym m.in.: Rynek, Muzeum Dawnego Kupiectwa, oraz wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – Kościół Pokoju. Poza tym kandydaci na pilotów wycieczek odwiedzili Regionalną Informację Turystyczną i Kulturalną w Rynku, gdzie zostali zapoznani z aktualną ofertą noclegowo – gastronomiczną miasta a także planami rozwoju infrastruktury turystycznej Świdnicy na najbliższą przyszłość.

  Czytaj więcej
 • Turystyczna promocja Świdnicy w Niemczech.

  W dniach od 22 do 26 listopada 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Lipskich odbyła się kolejna edycja targów Touristik & Caravaning Leipzig 2017. Przez pięć dni odwiedzający hale wystawiennicze goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną ponad 600 wystawców z 20 krajów, w tym m.in. z Polski, Czech, Austrii, Bułgarii, Włoch.

  Czytaj więcej
 • Wizyta Studyjna dla branży turystycznej w Świdnicy.

  W dniach 12-13.10.2017 r. Referat Turystyki UM Świdnica wspólnie z Dolnośląską Izbą Turystyki zorganizował wyjazd studyjny pt. „Tajemnicza Świdnica” dla pilotów wycieczek oraz przedstawicieli biur podróży z całej Polski, którego celem była prezentacja atrakcji turystycznych oraz bazy gastronomiczno - noclegowej Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Świdnica wspiera zabytkowe lokomotywy.

  Podczas Nocnego Koncertu Lokomotyw, otwierającego tegoroczną Galę Parowozów, który odbył się w piątek, 8 września na dworcu kolejowym Świdnica Miasto, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Za aktywne wspieranie działań Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej, mających na celu ratowanie i zachowanie dla przyszłych pokoleń zabytków związanych z historią kolei na Dolnym Śląsku, nagrodę specjalną „Złotą szynę” z rąk Piotra Gerbera – założyciela Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, odebrała prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

  Czytaj więcej
 • „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w Świdnicy

  Pod takim hasłem odbędą się w dniach 9-10 i 16-17 września tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa, jedno z najważniejszych wydarzeń  generujących ruch turystyczny w regionie, w które włączyła się po raz kolejny Świdnica. Sformułowanie tematu wiodącego EDD ma na celu  pokazanie krajobrazu, jako zapisu działalności pokoleń naszych przodków m.in.  poprzez różne historie i tradycje, z których przez wieki tkany jest krajobraz kulturowy wiążący to, co ludzkie z naturalnym środowiskiem przyrodniczym.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na konferencję "Innowacje na rynku turystycznym. Przedsiębiorstwo, samorząd, nauka."

  Jesienią bieżącego roku Świdnica ponownie stanie się stolicą polskiej turystyki. Od 18 do 19 października odbędzie się konferencja turystyczna dla przedstawicieli branży turystycznej, samorządu terytorialnego oraz nauki przygotowana w oparciu o wnioski zasygnalizowane podczas zorganizowanego w roku 2016 Kongresu Turystyki Polskiej. Jej tematem wiodącym będzie innowacyjność – determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności  procesów zarządczych. 

  Czytaj więcej
 • Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny.

  Zapraszamy świdnickich przedsiębiorców, działających w branży turystycznej i gastronomicznej, a także organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego do aktywnego włączenia się w III edycję akcji promocyjnej organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną  pn. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, której jesienna odsłona odbędzie się w dniach 6-8 października bieżącego roku.

  Czytaj więcej
 • Przyjedź pociągiem retro i poznaj kupiecką Świdnicę.

  Zapraszamy wszystkich pasażerów Wakacyjnych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki. W każdą niedzielę od 8 lipca do 27 sierpnia po przyjeździe o godz. 10:18 porannego pociągu „Czerwony Baron” na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik, który zaprosi wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii.

  Czytaj więcej
 • Odkryj Świdnicę podczas wakacyjnych wycieczek.


  Zapraszamy na kolejną edycję wakacyjnych wycieczek z cyklu „Z Mamą i Tatą odkrywam Świdnicę”, które startują już w najbliższy weekend. Ciekawy program oraz profesjonalna opieka przewodnicka sprawi, że młodzi świdniczanie oraz ich rodzice nie tylko odkryją ciekawe i tajemnicze miejsca ale w przyjemnej atmosferze spędzą czas na świeżym powietrzu i to całkowicie bezpłatnie. Dzięki letnim wycieczkom dzieci bedą miały doskonałą okazję aby lepiej poznać swoje miasto, jego historię oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nie tylko o zabytkach ale także znanych osobach mieszkujących kiedyś w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja Wakacyjnych Pociągów Muzealnych.

  Już w najbliższą niedzielę 18.06.2017 roku z Jaworzyny Śląskiej przez Świdnicę i Krzyżową do Dzierżoniowa wyruszy pociąg specjalny „Hilbert”, który poprowadzi lokomotywa parowa Tkt48-18 z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Tym samym zainaugurowana zostanie kolejna edycja przejazdów „Wakacyjnych Pociągów Muzealnych”, które w weekendy od lipca do końca sierpnia przemierzać będą linię podsudecką z Jaworzyny Śląskiej do Dzierżoniowa.

  Czytaj więcej
 • Promocja Świdnicy na Górnym Śląsku.

  Od 2 do 4 czerwca na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbyła się kolejna edycja targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”. Przez trzy dni goście odwiedzający wystawienniczy namiot mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną ponad 60 wystawców z Polski, Czech oraz Węgier. W wydarzeniu tym udział wzięła także Świdnica, reprezentowana przez pracowników  Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego.

  Czytaj więcej
 • Spacer po Świdnicy z Beatą Maciejewską

  W najbliższą sobotę, 3 czerwca odbędzie się turystyczny spacer Dolnoślązaków po Świdnicy, który poprowadzi Beata Maciejewska – znana dziennikarka, publicystka, z wykształcenia historyk. W spacerze ma wziąć udział około 200 osób –  przyjadą do Świdnicy zorganizowanym pociągiem Kolei Dolnośląskich oraz własnymi samochodami. Wyprawa rozpocznie ok. godz. 10.30 spod Dworca Głównego w Świdnicy, gdzie turystów przywitają prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz kierownik Referatu Turystyki UM Sylwia Osojca-Kozłowska, która będzie również uczestniczyć w wycieczce w charakterze przewodnika.  

  Czytaj więcej
 • Świdnica na VII Konferencji Promocji Turystyki

  Świdnica prezentowała swoje walory, plany na rozwój turystyki oraz o pomysły: na zwiedzanie z fabułą i smaczne menu świdnicki podczas VII Konferencji Promocji Turystyki oragnizowanej przez Dolnośląską Izbę Turystyki i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego "Bezpieczne wakacje".

  Czytaj więcej
 • 3. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy Świdnicka Majówka 2017

  Już w najbliższy weekend 29.04 - 02.05 w Świdnicy na terenie campingu przy ulicy Śląskiej i na innych obiektach OSIR-u odbędzie się 3. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy Świdnicka Majówka.
  Jeśli jesteś miłośnikiem caravaningu, kochasz podróżować i poznawać nowe miejsca oraz chętnie spędzasz aktywnie czas wolny na świeżym powietrzu, to  jest to impreza właśnie dla Ciebie !
  Zlot to cztery dni dobrej zabawy, rywalizacji i zwiedzania. Organizatorzy gwarantują mnóstwo atrakcji i niezapomniane przeżycia w międzynarodowym towarzystwie.     

  Czytaj więcej
 • Świdnica na Rowery - już 20-21 maja 2017

  Pamiętacie nasz wspólny, ubiegłoroczny przejazd ulicami miasta na piknik rowerowy na OSIR-ze oraz bicie rekordu w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym? W tym roku w ramach akcji „Świdnica na rowery” przygotowaliśmy dla Was, jeszcze więcej atrakcji oraz nagród od sponsorów akcji takich jak m.in. tj. gadżety rowerowe, nagrody rzeczowe, kupony podarunkowe do świdnickich sklepów, vouchery do restauracji, do salonu fryzjerskiego, do salonu kosmetycznego, bilety wstępu do kina, bilety wstępu do obiektów turystycznych z  regionu wałbrzyskiego, itp. 

  Czytaj więcej
 • Kościół Pokoju i Katedra Świdnicka Pomnikami Historii

  Świetna wiadomość, na którą od dawna czekaliśmy w Świdnicy!  I... wreszcie się doczekaliśmy. 15 marca br. dwa świdnickie, przepiękne kościoły (Kościół Pokoju oraz Katedra pw. św. Stanisława i Wacława z najwyższą na Dolnym Śląsku wieżą), otrzymały z rąk Prezydenta RP certyfikaty potwierdzające wpis na listę Pomników Historii. Świdnica to jedno z nielicznych miast, które wśród cennych zabytków i atrakcji turystycznych posiada zarówno Pomniki Historii jak i zabytek znajdujący się na prestiżowej liście światowego dziedzictwa UNESCO.

  Czytaj więcej
 • Świdnica na "Szlaku Kamienia"

  Cztery barokowe, świdnickie fontanny zostaną odrestaurowane, powstaną także nowe trasy turystyczne -  a wszystko to dzięki współpracy z Czechami. Miasto Świdnica przystąpiło do realizacji projektu w ramach Programu Interreg V–A Republika Czeska–Polska pod nazwą "Szlak Kamienia" wraz z partnerami z Czech i Polski, czyli miastem Horice, Stowarzyszeniem Podzvicinsko oraz gminami Strzegom i Dobromierz. 

  Czytaj więcej
 • Rowerzysto - kręć kilometry i podaruj dziecku rower!

  Po raz drugi rusza w Świdnicy Akcja „Rower pomaga”, w ramach której rowerzyści mogą wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Wystarczy, że przejechane dla własnego zdrowia i radości na rowerze kilometry będą wpisywać w aplikację rowerpomaga.pl, cel: „Jeżdżę dla Świdnicy”. Uzbierane wspólnie tysiące kilometrów zamieniane będą na rowery dla dzieci. Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji, w której oprócz Świdnicy, biorą udział inne miasta jest Fundacja Arka. W Świdnicy koordynuje ją Referat Turystyki Urzędu Miejskiego. 

  Czytaj więcej
 • Promocja Świdnicy na MTT Wrocław 2017

  W dniach od 24 do 26 lutego 2017 roku odbyła się we Wrocławiu dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych MTT Wrocław 2017. Przez trzy dni  prezentowana była oferta turystyczna miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji i przedsiębiorstw z Polski, Czech, Węgier, Słowacji oraz Niemiec.

  Czytaj więcej
 • Świdnica na targach turystycznych TOUR SALON 2017.

  W dniach od 17 do 19 lutego 2017 roku odbyła się w Poznaniu kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2017. Przez trzy dni  prezentowana była oferta turystyczna miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji i przedsiębiorstw z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Grecji, Mołdawii oraz Niemiec. Na targach nie zabrakło  także reprezentacji Gminy Miasto Świdnica, którą stanowili pracownicy Referatu Turystyki. Podczas trzech dni zaprezentowaliśmy najciekawsze atrakcje turystyczne naszego miasta a dzięki zaproszeniu Polskiej Organizacji Turystycznej przeprowadziliśmy konkurs z nagrodami dla gości odwiedzających stoisko POT.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z czeskimi touroperatorami

  Świdnica aktywnie uczestniczyła w Kongresie  Czeskich Biur Turystycznych zrzeszonych w ACCKA (Zrzeszenie Czeskich Biur Podróży i Agentów Turystycznych), który w listopadzie odbywał się w Zamku Książ. W jego trakcie którego doszło do spotkania touroperatorów z Czech z najlepszymi atrakcjami turystycznymi Aglomeracji Wałbrzyskiej... Pracownicy Referatu Turystyki UM w rozmowach z kluczowymi biurami podróży z Czech promowali Świdnicę jako produkt turystyczny pogranicza - opowiadając o jej głównych atrakcjach i przekazując przygotowaną specjalnie dla touroperatorów ulotkę zachęcającą do organizowania wycieczek z uwzględnieniem naszego miasta. 

   

  Czytaj więcej
 • Spotkanie w Litomyślu

  W grudniu 2016 r. w czeskim Litomyślu odbyło się robocze spotkanie pracowników Wydziału Promocji, Referatu Turystyki UM oraz przedstawicieli i gmin zrzeszonych  w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” z urzędnikami z Czech.  Jego celem było nawiązanie współpracy Świdnicy, Księstwa Swidnicko-Jaworskiego z Pograniczem Czesko-Morawskim oraz prace nad wspólnymi projektami wzakresie  marketingu miejsc oraz rozwoju turystycznego obu obszarów.

  Czytaj więcej
 • Świdnica ma strategię rozwoju turystyki

  Na październikowej sesji rada miejska przyjęła Strategię rozwoju turystyki Świdnicy na lata 2016-2026, której autorami są Tomasz Kołakowski i Bartosz Jefmański przy wspópracy z pracownikami Referatu Turystyki UM. Dokument ma ulatwić prowadzenie polityki turystycznej w mieście i wskazuje, jakie działania należy podjąć, aby wydłużyć pobyt turysty w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • Turystyka: Era przed i po Świdnicy

  To nie było najważniejsze wydarzenie dla polskiej branży turystycznej w tym roku... To było wydarzenie dekady!!! Tak mówili branżowcy, a również cenieni w środowisku dziennikarze piszący      o turystyce, którzy wzięli udział w trwającym od 12 do 14 października Kongresie Turystyki Polskiej w Świdnicy. Obecny na inauguracji kongresu wiceminister i podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Dawid Lasek stwierdził, że ery w turystyce polskiej dzielić  się będą teraz na „przed” i „po” Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Ukryte skarby w Świdnicy

  Świdnica jest jednym z miejsc, do którego  zawitała ekipa Telewizji Polskiej Programu 2 ze swoim  najnowszym cyklem „Ukryte skarby” promującym turystykę krajową.  
  Już w najbliższą niedzielę, 4 września o godz. 10:55 wyemitowany zostanie jego premierowy odcinek. Prowadzącą program jest świdniczanka - Patrycja Hurlak, a jego autorką Elżbieta Ruman. Reporterzy zaprezentują miejsca z cennymi zabytkami, pełne tajemnic i wyjątkowych historii, w których kształtowała się nasza państwowość i kultura. 

  Czytaj więcej
 • Świdnica otwiera się na turystów podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

  W tym roku Świdnica mocniej niż dotychczas włącza się w jedno z najważniejszych dla rozwoju turystyki (przede wszystkim regionalnej) oraz kultury wydarzenie, jakim są obchody Europejskich Dni Dziedzictwa odbywające się przez dwa wrześniowe weekendy pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią". Na apel z prośbą o włączenie się w ideę EDD 2016 wystosowany przez prezydenta Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską oraz Referat Turystyki UM do właścicieli i zarządców obiektów sakralnych, kulturalnych i turystycznych odpowiedziało wiele miejskich instytucji, które w dniach 17-18 września otworzą się na turystów i mieszkańców. Będzie można je zwiedzać, uczestniczyć w organizowanych na ich terenie koncertach, czy wykładach i warsztatach. Są to Kościół Pokoju w Świdnicy, Katedra w Świdnicy, Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Świdnicy, Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Świdnicy, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe - Stacja Edukacji Ekologicznej. 

  Czytaj więcej
 • Przyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę

  Już od najbliższej niedzieli zapraszamy wszystkich pasażerów Weekendowych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki. W każdą niedzielę od czerwca do sierpnia, po przyjeździe o godz. 10:38 porannego pociągu „Czerwony Baron”, na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik. Zaprosi on wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii. Oprowadzaniem zajmować się będą na zmianę dwaj przewodnicy sudeccy - Mariusz Wojciechowski oraz Tomasz Śnieżek. 

  Czytaj więcej
 • Kongres Turystyki Polskiej z dotacją ministerstwa


  Świdnica wraz z partnerami przygotowuje na jesień jedno z ważniejszych wydarzeń turystycznych w kraju. Nie może na nim zabraknąć osób, dla których ważny jest rozwój gospodarki turystycznej regionu, w jakim żyją i działają oraz Polski! Kongres Turystyki Polskiej - który odbędzie się w dniach od 12 do 14 października 2016 roku w Świdnicy (dolnośląskie) i który miasto to przygotowuje wspólnie z Polską Izbą Turystyki, Izbą Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Lokalną Organizacją Turystyczną „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” oraz partnerami takimi jak Polska Organizacja Turystyczna, Dolnośląska Organizacja Turystyczna i Związek Miast Polskich - został uznany w ministerstwie za jedno z najważniejszych oraz priorytetowych zadań w zakresie rozwoju turystycznego kraju i otrzymał dotację w wysokości 250 tys. złotych.

  Czytaj więcej
 • Dom Wycieczkowy z kolejnym wyróżnieniem!

  Ocena 8,5 punktu na 10 możliwych i prestiżowy tytuł Wzorowego Partnera serwisu booking.com – mieszczący się przy ulicy Śląskiej 37 Dom Wycieczkowy Świdnickiego Ośrodku i Rekreacji cieszy się coraz większym uznaniem gości. Jeszcze w tym roku standard obiektu pójdzie w górę, bo pokoje zostaną wyposażone w telewizory, a łazienki zyskają nowe kabiny prysznicowe.

  Czytaj więcej
 • Świdnica na ITB

  Świdnica wzięła udział w największych w Europie Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin 2016, które odbędywały się od 9 do 13 marca na terenach Messe Berlin. 
  ITB Berlin to targi turystyczne, na które zjeżdża się cały świat. W czasie tegorocznej edycji imprezy wzięło w nich udział ponad 10 000 wystawców ze 186 krajów, którzy byli zlokalizowani w 26 halach, a liczba odwiedzających sięgnęła ok. 115 000 osób. 

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na wirtualny spacer po Świdnicy

  ​Firma Zgoory s. c. wykonała punkty widokowe w sześciu lokalizacjach w mieście, tj. w Rynku, przy Kościele Pokoju, w okolicach Katedry, nad zalewem Witoszówka, na pl. Grunwaldzkim i przy ul. Bystrzyckiej. Na terenie miasta umieszczono tabliczki z kodami QR wirtualnych punktów widokowych, dzięki którym można obejrzeć panoramy na swoim urządzeniu przenośnym. Tabliczki umieszczono, na Wieży Ratuszowej, Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rynku, Centrum Przesiadkowym oraz na tablicy informacyjnej zlokalizowanej przy świdnickiej Katedrze.

  Czytaj więcej
 • Świdnica na mapie studytour zagranicznych dziennikarzy

  Świdnica gościła w ostatnich dniach kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata. Dwudniowy press tour odbył się na zaproszenie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z wrocławskim programem artystycznym ESK 2016 oraz prezentacja życia kulturalnego miast Dolnego Śląska.
  Dziennikarze nie tylko poznawali uroki i atrakcje turystyczne Wrocławia, ale także spotkali się z osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i wdrożenie programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, a także dyrekcją festiwalu Wratislavia Cantans i władzami miasta. Ważnym punktem ich wizyty były również odwiedziny w wybranych miejscowościach Dolnego Śląska, takich jak Jelenia Góra, Książ, Kliczków czy Świdnica.

   

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie projektu "Orientuj się w Świdnicy"

  Ostatnie zajęcia z biegów na orientację, w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” odbyły się we wtorek, 11 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 105. Tym samym zakończona została pierwsza część przedsięwzięcia związana z przeprowadzeniem lekcji instruktażowych wśród uczniów szkół podstawowych w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy

  W środę, 12 października rozpocznie się trzydniowy Kongres Turystyki Polskiej, jedna z najważniejszych w tym roku debat publicznych na rzecz rozwoju turystycznego kraju, mająca na celu m.in. podjęcie próby stworzenia platformy stałego porozumienia i integrację środowisk działających na rzecz turystyki. Do Świdnicy, przyjadą nie tylko przedstawiciele branży turystycznej działający w niej biznesowo, ale również reprezentanci stowarzyszeń i organizacji, naukowcy, samorządowcy, urzędnicy, posłowie oraz członkowie rządu. Swoją obecność potwierdzili już na kongresie Witold Bańka – minister sportu i turystyki oraz Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

  Czytaj więcej
 • Akcja "Rower pomaga" z sukcesem w Świdnicy

  Od marca do końca sierpnia Miasto Świdnica brało udział w akcji„Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Dzięki kampanii promocyjnej przeprowadzonej przez Referat Turystyki UM koordynatora akcji na terenie naszego miasta, w działania z nią związane włączyło się kilkuset świdniczan. To dzieki nim 5 dzieciaków z ubogich rodzin otrzymało rowery.

  Czytaj więcej

do góry