A
A+
A-

Encyklopedia Świdnicy

Encyklopedia ŚwidnicyEncyklopedia Świdnicy to niepowtarzalny projekt, który zakłada stworzenie kompleksowej publikacji o dziejach Świdnicy, wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nieodłącznie wiąże się ze Świdnicą.

Podobnie, jak popularny w latach dziewięćdziesiątych „Świat Wiedzy”, Encyklopedia Świdnicy będzie składała się z segregatorów podzielonych tematycznie według rozdziałów Encyklopedii. Segregatory wypełnią się kartami, tworzonymi na bieżąco przez powołany do tego celu Zespół Redakcyjny oraz świdniczan (w porozumieniu z Zespołem Redakcyjnym).

Równolegle z „papierowym” wydaniem Encyklopedii Świdnicy, które subskrybenci odbierają w Miejskiej Bibliotece Publicznej, na niniejszej podstronie można nieodpłatnie pobierać kolejne części Encyklopedii w wersji elektronicznej.

Projekt realizują Urząd Miejski i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. 

III etap Encyklopedii:

Segregator:

II etap Encyklopedii:

Segregator:

I etap Encyklopedii:

Segregator:

UWAGA: Dostępne do pobrania przekładki służą do samodzielnego uporządkowania artykułów, według własnego uznania. Artykuły, oprócz „Wstępu do dziejów Świdnicy” nie zostały odgórnie przypisanie do rozdziałów Encyklopedii.


Encyklopedia Świdnicy

 


do góry