W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Miasta pani Beata Moskal – Słaniewska wyszła z inicjatywą powołania Świdnickiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W pracach Komitetu, który ma charakter otwarty uczestniczą przedstawiciele: władz Miasta i Powiatu, Kurii Świdnickiej, związków kombatanckich, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Rady Sportu, Rady Młodzieżowej Miasta, świdnickich stowarzyszeń, instytucji kultury i oświaty oraz sportu.

Pierwsze spotkanie odbyło się 11 stycznia, drugie 25 stycznia br. Przedstawiono wiele ciekawy propozycji kierowanych do różnych grup wiekowych. Kolejne spotkania odbywają się w podgrupach, które omawiają w większej szczegółowości poddane propozycje.

Instytucje miejskie oraz oświatowe spotkały się już 8 oraz 14 lutego br. Natomiast spotkanie z przedstawicielami organizacji/podmiotów społecznych oraz władz Miasta i Powiatu planowane jest 28 lutego w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47 , o godz. 13.00.

Program obchodów w Świdnicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości składać się będzie zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym. Będą festyny, biegi, konkursy, koncerty, wystawy. Ale także oficjalne uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy.

Pamięć tego wielkiego wydarzenia uczcimy także posadzeniem 100 drzew!


W wyniku pracy Świdnickiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szerszym gronie i podgrupach, złożono kilkadziesiąt różnorodnych pomysłów - propozycji. Wszystkie zostały wnikliwie przeanalizowane pod względem możliwości finansowo - organizacyjnych ich realizacji.

Prezydent Miasta pani Beata Moskal-Słaniewska serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za stworzenie tak różnorodnego i bogatego programu.

PROGRAM OBCHODÓW (pdf)

Nasza strona jest także do dyspozycji wszystkich chętnych, którzy będą chcieli podzielić się informacją o realizowanych w ciągu roku, innych przedsięwzięciach z okazji stulecia.

Osoba do kontaktów: Joanna Trojan-Skała - Kierownik Referatu Kultury, tel.74-8562-836, adres e-mail: j.trojan-skala@um.swidnica.pl

Program obchodów:

Terminarz obchodówApostołowie Niepodległości

Apostołowie Niepodległości – cykl spotkań odpowiadających o krzewicielach patriotyzmu wśród Polaków po 1918 roku.

Projekt realizowany przez Świdnicą Kurię Biskupią, którego zamierzeniem jest przybliżanie osób z Kościoła katolickiego ostatniego stulecia, które miały znaczący wpływ na stan i poczucie wolności wielu milionów Polaków. Spotkania z Apostołami niepodległości będą składały się z prelekcji oraz projekcji filmu fabularnego lub dokumentalnego.

apostolowieniepodleglosci.pl

Świdnickie szydełkowanie - ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość

Od 22 lutego, w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbywają się spotkania zorganizowane w ramach akcji "Świdnickie szydełkowanie - ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość". Efektem spotkań będzie stworzenie "ubrania" składającego się z białych i czerwonych kwadratów o wymiarach 10 x 10 cm, które będzie służyło jako ozdoba jednego z elementów przestrzeni publicznej miasta.

www.facebook.com/events/405995469851285

W polskim domu polska flaga

HARCERSKIE POGOTOWIE FLAGOWE
2 maja cała Polska świętować będzie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Chcesz mieć zainstalowany uchwyt na flagę - zadzwoń do hufca ZHP.

Wystarczy zadzwonić do hufca i poprosić o przyjazd pod wskazany adres. Na miejscu stawi się profesjonalna ekipa i zamontuje uchwyt na flagę. Za uchwyt wraz z jego montażem zapłacimy 50 zł, a na życzenie klienta usługa może być poszerzona o dostarczenie flagi z drzewcem i za to trzeba będzie zapłacić dodatkowo 25 złotych.

Na zgłoszenia telefoniczne czekamy do 30 kwietnia pod numerem telefonu 74 8520179 lub w siedzibie hufca ZHP Świdnica, ul. Lelewela 18.

W roku 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz z okazji majowych świąt BĄDŹMY BIAŁO-CZERWONI.

 


do góry