Przedsiębiorco, od 1 stycznia 2018 r. zmienią się zasady rozliczeń z ZUS.

Jeśli jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne od 1 stycznia 2018 r. będziesz przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

Czytaj więcej
Dotacje dla mikroprzedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą krócej niż 2 lata

foto: Świdnica z lotu ptakaMikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 2 lata na terenie Gmin wchodzących w obszar Aglomeracji Wałbrzyskiej lub zamierzają realizować projekt/inwestycję na terenie Gmin wchodzących w obszar Aglomeracji Wałbrzyskiej określony w Strategii ZIT. W przypadku osób fizycznych prowadzących wspólną działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, mierzenie okresu 2 lat dotyczy każdego ze wspólników. W sytuacji, gdy chociaż jeden ze wspólników prowadzi działalność gospodarczą powyżej 2 lat, takie mikroprzedsiębiorstwo traktowane jest jako działające powyżej 2 lat.

Czytaj więcej
Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088

foto: Świdnica z lotu ptakaMinisterstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Czytaj więcej
Druga edycja „INVEST-PARK” Business Mixer

14. czerwca 2016 r. we Wrocławiu w Hali Stulecia odbędzie się druga edycja „INVEST-PARK” Business Mixer. Będzie to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz do zaprezentowania swojej firmy. W spotkaniu będą uczestniczyć zarówno inwestorzy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak i przedstawiciele firm spoza strefy.

Czytaj więcej

do góry