A
A+
A-

 

Kolejny nabór wniosków do projektu "Kasa na start" 29.07.2022
Fundacja Eudajmonia prowadzi kolejny, czwarty nabór wniosków do projektu "Kasa na start". Co najmniej 26 uczestników projektu otrzyma dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 
Czytaj więcej
Pożyczka Rozwojowa dla MŚP 28.07.2022

Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości informuje, że w najbliższym czasie poszerzy swoją ofertę o Pożyczkę Rozwojową dla MŚP z województwa dolnośląskiego. 

Czytaj więcej
„Kasa na start”- prowadzenie działalności gospodarczej 25.07.2022

Fundacja Eudajmonia realizuje projekt „Kasa na start”. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego  Funduszu Społecznego. Celem projektu jest tworzenie nowych i  trwałych  miejsc pracy poprzez zatrudnienie min. 90% z 28 osób  26 osób z niepełnosprawnością od 30 roku życia, pozostających bez zatrudnienia – biernych zawodowo, bezrobotnych  i zamieszkujących  teren województwa  dolnośląskiego.

Czytaj więcej
Jubileuszowy raport PARP: MŚP niezaprzeczalnie najważniejszym ogniwem polskiej gospodarki 21.07.2022

Przedsiębiorstwa – działające w Polsce – generują blisko trzy czwarte polskiego PKB. Największy wkład w PKB ma sektor MŚP, a zwłaszcza mikroprzedsiębiorstwa. W przypadku MŚP najliczniejszą grupę stanowią firmy z sektora usług, a w dużych przedsiębiorstwach dominuje działalność przemysłowa. Sektor MŚP wciąż stanowi przeważającą większość przedsiębiorstw w Polsce – wynika z 25. edycji jubileuszowego „Raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce”, przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). 

Czytaj więcej
Za nami finał Konkursu Technicznego Talenty dla firm 30.06.2022

Finał Konkursu Technicznego – TALENTY DLA FIRM, organizowanego przez Izbę Gospodarczą RCZ oraz Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Świdnicy, już za nami! 28 czerwca drużyna ze Świdnicy, złożona z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy oraz Zespołu Szkół Mechanicznych, pod patronatem firmy AAM, stanęła do finału konkursu międzynarodowego w Pradze. W finale znalazło się 12 drużyn, a drużyna ze Świdnicy była jedyną drużyną spoza Czech, która dotarła do końcowego etapu.

Czytaj więcej
Zapraszamy na Świętojański Ekopiknik 23.06.2022

Stoiska lokalnych przedsiębiorców, aleja rękodzieła, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, strefa kulinarna, występy artystyczne zakończone obrzędem nocy świętojańskiej – to tylko niektóre atrakcje, które będą czekać na wszystkich w piątek,  24 czerwca o godz. 15:00 w świdnickim Parku Centralnym. Przed nami trzecia edycja "Świętojańskiego Ekopikniku", na który serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej
Startuje letnia edycja akcji „Wspieram Lokalnie – Świdnica Przedsiębiorcom” 28.06.2022

Urząd Miejski w Świdnicy zaprasza świdnickich przedsiębiorców do wzięcia udziału w letniej edycji akcji „Wspieram Lokalnie – Świdnica Przedsiębiorcom”. Prowadzisz biznes w Świdnicy lub najbliższej okolicy? Pokaż się klientom - całkowicie bezpłatnie!

Czytaj więcej
Finał Konkursu Technicznego – TALENTY DLA FIRM – Praga 28.06.2022 23.06.2022

Już w poniedziałek 27 czerwca, drużyna złożona z uczniów SP nr 6 i ZSM w Świdnicy pod patronatem firmy AAM wyruszy do Pragi na Finał konkursu TALENTY DLA FIRM. Finał konkursu odbędzie się we wtorek 28 czerwca w AQUAPALACE HOTEL PRAGA i jest organizowany przez Izbę Gospodarczą Czech przy współpracy z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową w Świdnicy.

Czytaj więcej
Rozwiązania ekologiczne a praca zarządcy - odnawialne źródła energii w zarządzaniu nieruchomościami w Świdnicy 30.05.2022

W związku z udziałem Świdnicy w programie Plan działań dla Miast,  w dniu 9.06. 2022 ( czwartek)
 o godzinie 10.00.
 odbędzie się spotkanie online skierowane do ZARZĄDCÓW I ADMINISTRATORÓW nieruchomości. Temat spotkania: "Rozwiązania ekologiczne a praca zarządcy - odnawialne źródła energii
w zarządzaniu nieruchomościami 
 w Świdnicy”

Czytaj więcej
Wsparcie dla młodych na regionalnym rynku pracy - zapraszamy na spotkanie 18.05.2022

W imieniu Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy”.

Czytaj więcej
Cyfrowa Wyprawka dla Firm 15.04.2022

Świdnica, jako jeden z trzech samorządów w Polsce, weźmie udział w pilotażowej edycji Cyfrowej Wyprawki dla Firm. To bezpłatny program skierowany do lokalnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w rozwoju cyfrowych narzędzi sprzedaży i budowania wizerunku w sieci.

Czytaj więcej
Prawie 100 świdnickich firm zgłosiło się do Cyfrowej Wyprawki 02.05.2022

Do Cyfrowej Wyprawki dla Firm, pilotażowej edycji programu, który realizujemy razem z Polskim Funduszem Rozwoju, zgłosiło się prawie 100 świdnickich przedsiębiorców!

Czytaj więcej
Zapraszamy na webinaria WSSE „INVEST-PARK” 28.02.2022

W imieniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefa Ekonomicznej „INVEST-PARK” zapraszamy na wydarzenia zaplanowane na ten tydzień. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan spotkań ze wskazówkami do logowania.

Czytaj więcej
Dobry Biznes - II runda naboru 17.03.2022

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., w Szczawnie Zdroju, od dnia 16 marca 2022 r., uruchamia II rundę naboru formularzy zgłoszeniowych do projektu, mającego na celu wsparcie osób młodych, w wieku 18-29 lat, w rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Czytaj więcej
Dobry Biznes - rusza rekrutacja do projektu 18.02.2022

Masz poniżej 30 lat, mieszkasz lub uczysz się na terenie województwa dolnośląskiego i chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Możesz otrzymać nawet 38 tys. zł wsparcia! Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania formularzy zgłoszeniowych do projektu "Dobry Biznes".

Czytaj więcej
Chcesz uzyskać dofinansowanie na modernizację energetyczną swojego budynku? 04.02.2022

Jesteś właścicielem albo mieszkańcem budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wielorodzinnego, mieszkalno-usługowego zlokalizowanego na terenie Świdnicy? Chcesz uzyskać dofinansowanie na wymianę ogrzewania lub termomodernizację swojego budynku? Wypełnij krótką ankietę dostępną na stronie: www.dobrebudynki.pl.

Czytaj więcej
Dotacje na założenie działalności gospodarczej 03.02.2022

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw wraz z partnerami: Centrum Wspierania Biznesu Europea oraz Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową w Świdnicy ogłasza I turę naboru uczestników do projektu „Wsparcie szkoleniowe, dotacyjne i pomostowe udzielane osobom młodym na regionalnym rynku pracy”.

Czytaj więcej
Bon na innowacje – wsparcie grantowe dolnośląskich przedsiębiorstw 02.02.2022

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA realizuje projekt „Bon na innowacje – wsparcie grantowe dolnośląskich przedsiębiorstw”. Przedsiębiorca może otrzymać do 200 tys. zł na usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco, weź udział w misji gospodarczej! 01.02.2022

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprasza przedsiębiorców do udziału w misjach gospodarczych w ramach projektu "Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza".

Czytaj więcej
Poznawaj Świdnicę z Questami 21.01.2022

Zachwyć się zabytkami okolic Rynku w Świdnicy, poznaj historię miejskiego piwowarstwa i wyrusz w fascynującą podróż w czasie ze świdnicką biblioteką! To wszystko jest możliwe dzięki Questom – edukacyjnym grom terenowym, przygotowanym przez świdnickie instytucje we współpracy z Fundacją Calamita. Dobra zabawa gwarantowana, a na pierwszych questowiczów czekają miłe upominki.

Czytaj więcej
Webinar: Zmiany w podatku VAT 2022 20.01.2022

W imieniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" oraz licencjonowanej spółki doradztwa podatkowego Arena Advisory zapraszamy na bezpłatne webinarium: Zmiany w podatku VAT 2022.

Czytaj więcej
Webinar: Wsparcie na rozwój kompetencji pracowników i samozatrudnionych ze środków Funduszy Europejskich 14.01.2022

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z  przedstawicielem Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszają na bezpłatne webinarium: Wsparcie na rozwój kompetencji pracowników i samozatrudnionych ze środków Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej
Nabór do projektu „Zdobądź samozatrudnienie – zrealizuj marzenia"! 11.01.2022

Od 12 do 25 stycznia 2022 r. trwa nabór do projektu „Zdobądź samozatrudnienie – zrealizuj marzenia!”, realizowanego przez CONCEPT CAZ Sp. z o.o. w partnerstwie z TAG-CONSULTING Marta Maciejak-Tomczyk.

Czytaj więcej
Webinar: Obowiązki pracodawcy związane z końcem roku 10.01.2022

W imieniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" zapraszamy na bezpłatny webinar, w trakcie którego eksperci Deloitte Polska podsumują najistotniejsze z punktu widzenia PIT i ZUS obowiązki pracodawcy związane z zakończeniem roku kalendarzowego.

Czytaj więcej
Dotacje i preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej firmy - zapraszamy na webinarium 04.01.2022

W imieniu Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zapraszamy na webinarium pt. „Dotacje i preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej firmy”, które odbędzie się w formule on-line 12 stycznia 2022 r.  w godz. 12:00-13:00.

Czytaj więcej
Zmiany w podatkach od 1 stycznia 31.12.2021

Już od 1 stycznia 2022 r. zaczną obowiązywać zmiany w podatkach, które wprowadza Polski Ład. Nowe przepisy wprowadzają wyższę kwotę wolną od podatku – 30 tys. zł, wyższy próg podatkowy – 120 tys. zł. i nowe zasady płacenia składki zdrowotnej.

Czytaj więcej
1 stycznia rusza pomoc dla przedsiębiorców 30.12.2021

Zwolnienie ze składki ZUS, wypłata postojowego oraz dotacji – to trzy instrumenty pomocowe, które otrzymają przedsiębiorcy, którzy od 15 grudnia funkcjonują w oparciu o nowe zasady bezpieczeństwa. 20 grudnia Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie pomocowe w tej sprawie. Już od 1 stycznia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotację, a od 17 stycznia o zwolnienie z ZUS i postojowe.

Czytaj więcej
Czwarty wymiar zmiany 09.12.2021

W imieniu Agencji Rozwoju Innowacji zapraszamy przedsiębiorstwa produkcyjne do wzięcia udziału w projekcie „Czwarty wymiar zmiany”. To inicjatywa opierająca się na założeniu, iż wdrożenie założeń 4. rewolucji przemysłowej wymaga wprowadzenia w przedsiębiorstwach zmian na poziomie systemowym.

Czytaj więcej
Zapraszamy do Miejskiego Banku Zdjęć 26.11.2021

Zdjęcia przedstawiające życie i funkcjonowanie miasta, najciekawsze wydarzenia miejskie oraz najpiękniejsze obiekty architektury.

Czytaj więcej
Świdniccy uczniowie wyróżnieni w międzynarodowym konkursie technicznym 25.11.2021

12.11.2021 r. odbył się drugi etap Konkursu Technicznego – Talenty dla firm. Dwie drużyny ze Świdnicy, złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Zespołu Szkół Mechanicznych, pod patronatem firmy AAM oraz DAICEL, stanęły do konkursu międzynarodowego w Hradec Kralove.

Czytaj więcej
Weź udział w konkursie Pracodawca Jutra 09.11.2021

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie Pracodawca Jutra. Konkurs przeznaczony jest dla mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, w których po 1 stycznia 2019 r. realizowano inicjatywy edukacyjne. 

Czytaj więcej
Trwa rozbudowa świdnickiej fabryki Electrolux 04.11.2021

Electrolux rozbudowuje świdnicką fabrykę kuchenek, która zostanie powiększona o ponad 10 tys. m2, aby stworzyć miejsce m.in. dla 8. linii produkcyjnej, nowej prasy i stanowiska do emaliowania. Rozbudowa zakończy się w lutym 2023 r. Jednocześnie firma wprowadzi zmiany w procesach technologicznych, które pozwolą ograniczyć zużycie prądu i zmniejszyć emisję CO2.

Czytaj więcej
Wsparcie dla biznesu – konferencja dla przedsiębiorców 28.10.2021

Nowy Ład, skuteczne mediacje i rozwiazywanie konfliktów, możliwości pozyskiwania zielonej energii w ramach klastrów energii odnawialnej a także zarządzanie zespołami wielopokoleniowymi – to tematy konferencji „Świdnica Przedsiębiorcom”, która po ponad rocznej przerwie powróciła jako cykliczne wydarzenie. Organizatorem spotkania była Petra Consulting we współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy.

Czytaj więcej
Świdniccy przedsiębiorcy poznawali czeskie firmy 22.10.2021

20 października świdniccy przedsiębiorcy wzięli udział w wizycie studyjnej w Trutnowie. Jednodniowy wyjazd był ostatnim wydarzeniem realizowanym w ramach polsko-czeskiego projektu „Miasta Świdnica i Trutnow razem dla rozwoju”.

Czytaj więcej
Konferencja Świdnica Przedsiębiorcom 18.10.2021

Zapraszamy lokalnych przedsiębiorców do udziału w konferencji „Świdnica Przedsiębiorcom”, która odbędzie się 21.10 w Hotelu FADO (ul. Marii Konopnickiej 6, Świdnica). Wydarzenie jest skierowane głównie do przedstawicieli firm stawiających na rozwój biznesu lokalnego, nawiązywanie relacji i współpracy.

Czytaj więcej
Poznaj czeskie firmy - wyjazd świdnickich przedsiębiorców do Trutnowa 04.10.2021

Zapraszamy świdnickich przedsiębiorców do Trutnowa. Podczas jednodniowej wizyty studyjnej, która odbędzie się 20.10, będą mieć okazję poznać czeskie firmy oraz zrozumieć sposób ich funkcjonowania, ofertę i tajemnicę sukcesu. 

Czytaj więcej
I Konkurs Techniczny – Talenty dla firm 01.10.2021

29.09.2021 r. w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy odbył się I Konkurs Techniczny – Talenty dla firm, organizowany w ramach projektu „Talenty dla firm w czesko-polskim przygraniczu II”. Projekt realizowany jest przez SIPH w Świdnicy oraz Izbę Gospodarczą Kraju KralovoHradeckiego.

Czytaj więcej
Przedsiębiorcze kobiety 3.0 - kolejny nabór do projektu 24.09.2021

W imieniu Centrum Doradztwa i Szkoleń „Europrojekt”​ zapraszamy wszystkie panie zainteresowane udziałem w projekcie „Przedsiębiorcze kobiety 3.0” do składania formularzy rekrutacyjnych do kolejnego naboru do projektu.

Czytaj więcej
Przedsiębiorcy z Czech zwiedzają lokalną winnicę i lidera branży piekarniczej 09.09.2021

8 września 2021 r. Świdnicę odwiedzili przedsiębiorcy z Czech i wzięli udział w wizycie studyjnej, zorganizowanej w ramach polsko-czeskiego projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla rozwoju“.

Czytaj więcej
Polsko-czeskie wizyty w ramach projektu „Razem dla rozwoju” 09.09.2021

W ramach projektu „Miasta Świdnica i Trutnow razem dla rozwoju” przedsiębiorcy z Czech wzięli udział w świdnickich Targach Zdrowej Żywności „Zdrowie ma smak”, a dwa tygodnie później lokalne firmy ze Świdnicy przedstawiły swoją ofertę uczestnikom Trutnowskiego Jarmarku.

Czytaj więcej
Absens carens - zdobądź ponad 41 tys. zł na założenie firmy 01.09.2021

Stowarzyszenie Euro-Concret w partnerstwie z Eurowektor spółka z o.o. realizuje projekt pn. „Absens carens”- kompleksowy projekt wsparcia samozatrudnienia mieszkańców Dolnego Śląska, działanie RPDS.08.03. W ramach projektu Uczestnik będzie mógł otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 41 694,16 zł . 

Czytaj więcej
spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ogłoszonego konkursu – Poddziałanie 1.5.2 Rozwój produktów i usług w MŚP – ZIT AW 26.07.2021

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ogłoszonego konkursu – Poddziałanie 1.5.2 Rozwój produktów i usług w MŚP – ZIT AW ( TYP A Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP) – Konkurs dotyczący zakupu ruchomych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

 

Czytaj więcej
Zapraszamy przedsiębiorców na wiodące szwajcarskie targi automatyki przemysłowej - SINDEX w Bernie. 22.07.2021

Zapraszamy przedsiębiorców na wiodące szwajcarskie targi automatyki przemysłowej - SINDEX w Bernie.
Termin misji: 30 sierpnia - 1 września 2021 r.
Termin przesyłania zgłoszeń: 19-23 lipca 2021 r.
Przedsiębiorcy zainteresowani misją gospodarczą na targi SINDEX w Bernie mogą zgłosić chęć swojego udziału wypełniając formularz online.

Czytaj więcej
„AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY” III EDYCJA 16.07.2021

Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. realizację projektu pn.: „AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY” III EDYCJA, który oferuje środki finansowe na wsparcie osób:
- przewidzianych do zwolnienia
- zagrożonych zwolnieniem
- odchodzących z rolnictwa
- zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy

Czytaj więcej
"JARMARK– BUSINESSMARKET – TRUTNOW 2021" - nabór zamknięty 13.07.2021

Dziękujemy za zaiteresowanie wydarzeniem "JARMARK– BUSINESSMARKET – TRUTNOW 2021"
Nabór zamknięty.

Czytaj więcej
JARMARK– BUSINESSMARKET – TRUTNOW 2021 06.07.2021

W dniu 5. 9. 2021 roku  od godziny 9:00 –  do godziny 18:00, w ramach polsko-czeskiego projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla rozwoju“, odbędzie się  w Trutnowie kolejna edycja jarmarku.

Czytaj więcej
„DSW - świdnicki biznes po pandemii” - podsumowanie spotkania 02.07.2021

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu biznesowym pn. „DSW - świdnicki biznes po pandemii”. Wtorkowe wydarzenie (29.06.2021) odbyło się w ramach  projektu pn. "Miasta Świdnica i Trutnow razem dla rozwoju", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Czytaj więcej
Spotkanie biznesowe pn. „DSW - świdnicki biznes po pandemii” 28.06.2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie biznesowe pn. „DSW - świdnicki biznes po pandemii”, które odbędzie się w dniu 29.06.2021 w Centrum Wspierania Inicjatyw w Świdnicy (Rynek 39/40) 

Czytaj więcej
Wsparcie dla MŚP dotkniętych skutkami epidemii 07.06.2021
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs: 1.5 D Wsparcie dla MŚP dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 – konkurs dotyczący zakupu ruchomych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (420/21).
Termin naboru (składania wniosków): od godz. 8.00 dnia 30.06.2021 r. do godz. 15.00 dnia 14.07.2021 r.
Czytaj więcej
Zapraszamy na Ekopiknik 07.06.2021

Już 25 czerwca w świdnickim Parku Centralnym odbędzie się Świętojański Ekopiknik. Na uczestników imprezy czekać będą takie atrakcje, jak m.in.: warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacja lokalnych produktów i usług, strefa gastro, występy artystyczne i obrzęd nocy świętojańskiej.

Czytaj więcej
#zostanwpolsce zaczynamy od siebie, rozruszamy gospodarkę! 29.04.2021

Dziś, podczas epidemii, w trosce o siebie i najbliższych, wszyscy w miarę możliwości staramy się zostać w domu. Epidemia minie, ale póki trwa, w trosce o naszą gospodarkę, apelujemy: zostań w Polsce!
#zostanwpolsce to akcja mająca na celu wsparcie rodzimych przedsiębiorców z sektorów, które bieżąca sytuacja dotyka najboleśniej. Zachęcamy do planowania wypoczynku w kraju, do wybierania produktów polskich producentów oraz korzystania z usług firm rodzinnych, firm z polskim kapitałem.

Czytaj więcej
"KREATOR" projekt dla osób w wieku od 18 do 29 15.04.2021

"KREATOR"- kompleksowy projekt wsparcia samozatrudnienia młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Do projektu zaproszone są osoby w wieku od 18 do 29 roku życia, chcące założyć własną firmę – o ile spełnią inne warunki pozwalające przyjąć je do projektu opisane poniżej.
Nabór do projektu rozpocznie się 22.04.2021 a zakończy 13.05.2021.

Czytaj więcej
Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać! 02.04.2021

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Czytaj więcej
POLSKO - GRUZIŃSKIE SPOTKANIE BIZNESOWE B2B ONLINE 04.03.2021

Sektor budowlany i nieruchomościowy w Gruzji – potencjał do ekspansji dla polskich firm i inwestorów. Zapraszamy do udziału polskie firmy z branży budowlanej, sektora nieruchomości zainteresowane pozyskaniem klientów i partnerów na perspektywicznym rynku gruzińskim. Celem spotkania, w którym wezmą udział zarówno przedsiębiorcy polscy i gruzińscy jest przedstawienie możliwości i perspektyw związanych z ekspansją polskich firm na rynek gruziński oraz wsparcie w budowie współpracy biznesowej pomiędzy polskim i gruzińskim biznesem.

Czytaj więcej
zaproszenie Polsko-Litewski Forum Gospodarcze on-line 02.03.2021

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Konsula Honorowego Republiki Litewskiej Tomasza Kosonia, agencji Invest Lithuania, Działu Współpracy Zagranicznej Samorządu Wileńskiego oraz Polsko - Litewskiej Izby Handlowej, serdecznie zaprasza przedsiębiorców na Forum gospodarcze dolnośląsko -litewskie, mające na celu nawiązanie kontaktów gospodarczych z podmiotami litewskimi.  

Czytaj więcej
Kampania informacyjno-edukacyjną pn. "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo" 25.02.2021
ZUS rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną dla klientów pn. "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", która ma na celu upowszechnić wiedzę na temat korzyści jakie daje konto w banku.Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe, jednak w dalszym części część klientów się otrzymywać wypłaty z ZUS w gotówce.
Czytaj więcej
Bezzwrotna dotacja na założenie działalności gospodarczej 23.02.2021

Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa ogłasza  nabór osób do 29 roku życia na dotację na założenie działalności gospodarczej. Będą to osoby wyłącznie bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy, w wieku 18-29 lat z województwa dolnośląskiego, które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. w tym osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

Czytaj więcej
Pożyczka płynnościowa dla przedsiębiorców z branży turystycznej, rekreacyjno-sportowej, hotelarskiej, gastronomicznej 18.02.2021

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy od niemal roku daje oparcie przedsiębiorcom cierpiącym z powodu pandemii koronawirusa. Oferowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wsparcie uzupełnia rządowe tarcze finansowe i na bieżąco jest modyfikowane, aby odpowiadać na potrzeby i oczekiwania firm. Właśnie rusza nowa pożyczka płynnościowa dla przedsiębiorców z branży turystycznej.

Czytaj więcej
Pakiet pomocowy dla świdnickich przedsiębiorców 01.02.2021

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 stycznia uchwalone zostały trzy uchwały pomocowe dla świdnickich przedsiębiorców w postaci ulg i innego typu wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, tj. zwolnienie z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej; przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości; ulgi  za najem, dzierżawę lub użytkowanie, nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasto Świdnicy.

Czytaj więcej
Ogłoszenie o konkursie dla poddziałania 1.3 B Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców 22.01.2021

Przedmiotem konkursu są typy projektów w ramach Osi priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje RPO WD 2014-2020, określone dla Działania 1.3, Poddziałania 1.3.1 Rozwój przedsiębiorczości – konkurs horyzontalny, Typ 1.3.B Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorstw, którego celem szczegółowym jest ulepszenie warunków dla rozwoju MŚP .
W zakresie projektów inwestycyjnych dotyczących tworzenia infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców (np. inkubatorów przedsiębiorczości, parków biznesu) możliwe są:
- budowa/rozbudowa/przebudowa infrastruktury, wraz z
 kompleksowym uzbrojeniem terenu przeznaczonego pod działalność gospodarczą i infrastrukturą towarzyszącą (np. parkingi, drogi wewnętrzne itp.);
- zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i
 prawnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wspieranej infrastruktury.

Czytaj więcej
Rusza tarcza PFR 15.01.2021

15 stycznia uruchomiona została możliwość składania wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla Mikrofirm i MŚP z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii.

Czytaj więcej
Kluczowe zmiany w obszarze CIT i VAT dla podmiotów działających w WSSE 07.01.2021

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium: Kluczowe zmiany w obszarze CIT i VAT dla podmiotów działających w WSSE, które odbędzie się 18 stycznia br. o godzinie 10:00.

Czytaj więcej
Granty na Eurogranty 07.01.2021

Wnioski mogą składać:
Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają siedzibę lub oddział na terenie Polski i planują wnioskować o wsparcie w konkursach organizowanych w ramach wybranych programów Komisji Europejskiej.
Wnioski można składać samodzielnie lub w konsorcjum, jako koordynator, partner projektu lub członek konsorcjum.

Czytaj więcej
Prezydent Andrzej Duda podpisał tarczę 6.0. 16.12.2020

Prezydent Andrzej Duda podpisał tarczę 6.0. Pomoc w postaci m.in. zwolnienia ze składek ZUS trafi do firm z ok. 40 branż. Przepisy dotyczące zwolnienia z płacenia składki ZUS oraz dodatkowego świadczenia postojowego z tarczy 6.0 wejdą w życie po upływie 14 dni od ich publikacji w Dzienniku Ustaw.

Czytaj więcej
Trwa nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB 02.12.2020

Tylko do 6 grudnia  trwa nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB. Innowacyjne pomysły mogą zgłaszać  osoby fizyczne, organizacje, instytucje (m.in.Urzędy) i firmy. Mają dotyczyć kwestii zatrudnienia oraz jednej z trzech wiodących ścieżek tematycznych, w tym kontekście:  starzejące się społeczeństwo, pozycja i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacja i robotyzacja.

Czytaj więcej
Forum Przedsiębiorczości 2020 organizowane z okazji 20 lat działalności PARP 02.12.2020

Polska Agnecja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza na Forum Przedsiębiorczości 2020, które organizowane jest z okazji 20 lat działalności PARP na rzecz sektora MŚP w Polsce.
Termin: 
9 grudnia godz.10.00

Czytaj więcej
Rozpatrzyło wniosek o dofinansowanie mikroprojektu „Miasta Świdnica i Trutnov razem dla rozwoju” 13.11.2020

W obecnych trudnych i ponurych czasach spływają również dobre informacje. Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Glacensis pozytywnie rozpatrzyło wniosek o dofinansowanie mikroprojektu „Miasta Świdnica i Trutnov razem dla rozwoju”, który realizowany będzie przy współudziale  czeskiego partnera - miasta Trutnov. Czas przeznaczony na  realizację projektu  to okres: styczeń-październik 2021

Czytaj więcej
„Jak zmienić komunikację biznesową, aby być efektywnym za granicą w erze pandemii” - bezpłatny webinar 04.11.2020

24 listopada 2020 r. w godz. 9.00 – 11.00 na platformie LiveWebinar Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. wspólnie z DEBERIS Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne webinarium pt. „Jak zmienić komunikację biznesową, aby być efektywnym za granicą w erze pandemii”

Czytaj więcej
Spotkanie z cyklu MAPA PROJEKTÓW pt. „Marketing i potencjał miasta niezbędny do rozwoju lokalnej firmy w dobie COVID-19”. 23.09.2020

O czym?
Jaka jest skuteczność reklamy, czy warto wykorzystywać wizerunek miasta w marketingu firmy, jakie są najczęściej popełniane błędy w budowaniu marki swojej firmy oraz jak zmienia się podejście promocji w sieci podczas epidemii COVID-19?
Pakiet informacyjny o dostępnych środkach na rozpoczęcie, rozwój działalności, możliwość otrzymania dofinansowania, informację o nadchodzących zmianach w przepisach prawnych.

Czytaj więcej
30 września 2020 r. w godz. 9.00 – 12.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy - Mobilny Punkt Informacyjny 23.09.2020
30 września 2020 r. (środa) w godz. 9.00 – 12.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy po przerwie spowodowanej COVID-19 ponownie uruchomiony będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat:
- pozyskania wsparcia ze środków unijnych m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej,
- informacji o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora,
- udzielane będą informacje na temat Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego.
Czytaj więcej
Podsumowanie działań Gminy Miasto Świdnicy podejmowanych na rzecz przedsiębiorców podczas trwania pandemii koronawirusa 04.09.2020

Przedstawiamy podsumowanie działań Gminy Miasto Świdnicy podejmowanych na rzecz przedsiębiorców podczas trwania pandemii koronawirusa w okresie marzec 2020 – lipiec 2020. Wprowadzony 13 marca stan zagrożenia epidemiologicznego spowodował zmniejszenie lub uniemożliwił prowadzenie działalności gospodarczej przez firmy. Miasto przedstawiło pakiet pomocowy zapewniający wsparcie i pośrednio ochronę miejsc pracy tj. trzy uchwały – ulgo w postaci: obniżenia lub odstąpienia od pobierania czynszu za najem lokali użytkowych, odroczenia płatności lub rozłożenia na raty czynszu dzierżawnego od gruntów stanowiących własność Gminy Miasto Świdnica.

Czytaj więcej
Przypomnienie o dostępnych materiałach dla rozpoczynających działaność gospodarcząw Polsce i Czechach! 21.08.2020

Poradniki pt. "Jak założyć działaność gospodarczą w Polsce" oraz "Jak założyć działaność gospodarczą w Czechach" są dostępne w dwóch wersjach jężykowych zostały zaktualizowane zgodnie z obecnym stanem prawnym.

Materiały dostępne na stronie: http://um.swidnica.pl/pages/pl/dla-biznesu/gminne-centrum-obslugi-inwestora-i-eksportera/projekt-razem-dla-biznesu.php

 

Czytaj więcej
Zgłoś propozycję do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji 28.07.2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza nabór wstępnych propozycji projektów w celu przeprowadzenia analizy zapotrzebowania na dofinansowanie projektów w ramach planowanego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST) dla Beneficjentów z subregionu wałbrzyskiego i zgorzeleckiego.

Czytaj więcej
Konkursie Start-up Challenge - ostatnia szansa! 16.07.2020
Tylko do 17 lipca można zgłosić się w konkursie Start-up Challenge!
Finaliści odbiorą granty i zaprezentują swoje pomysły na biznesy podczas European Tech and Start-up Days, wydarzenia towarzyszącego XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (2-4 września 2020).
Czytaj więcej
Wsparcie prawne dla start-upów! 15.07.2020

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest operatorem dla Programu finansowanego z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju, którego celem jest sfinansowanie wsparcia prawnego dla start-upów w zakresie współpracy z inwestorami i odbiorcami usług.
Pomoc prawną dla młodych firm zainteresowanych wzięciem udziału w programie świadczą wyłonione w specjalnym postępowaniu kancelarie prawne.
Wsparcie można uzyskać w rozmowach z inwestorami lub w czasie samego prowadzenia procesu inwestycyjnego.
Termin składania wniosków: 22 lipca - 30 września 2020
Budżet programu: 1.100.000 zł.

Czytaj więcej
Spotkanie informacyjne 1.3.4 A Tereny inwestycyjne - 14 lipca 2020 07.07.2020

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ogłoszonego konkursu – Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW ( TYP A Przygotowanie terenów inwestycyjnych).
Miejsce i termin spotkania:
Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej, ul. J. Słowackiego 23A, 58-300 Wałbrzych, piętro I, sala 101
14 lipca 2020 r.;  w godz. od 10.00 – 13.00, rejestracja uczestników od godziny 9.45

Czytaj więcej
1.5 D Wsparcie dla MŚP dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 – konkurs horyzontalny 19.06.2020

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, ogłosiła konkurs: 1.5 D Wsparcie dla MŚP dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 – konkurs horyzontalny Osi priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje , Wsparcie dla MŚP dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.
Termin naboru (składania wniosków): od godz. 8.00 dnia 23.06.2020 r. do godz. 15.00 dnia 26.06.2020 r lub do przekroczenia 150% alokacji przewidzianej na nabór. Pomoc skierowana jest głównie dla  firmy z sektora turystyki :

Czytaj więcej
Dostępne środki, wsparcie dla przedsiębiorców. 09.06.2020

"Pomoc ze środków Funduszy Europejskich dla dolnośląskich przedsiębiorstw" to temat kolejnego online spotkania z przedsiębiorcami, które organizowane jest Czytaj więcej

"Dostępność - szansą na rozwój" - aktywizacja przedsiębiorców w obszarze technologii asystujących i kompensacyjnych oraz uniwersalnego projektowania. 19.05.2020

26 maja upływa termin składania wniosków dokonkursu "Dostępność - szansą na rozwój". Celem konkursu jest aktywizacja przedsiębiorców w obszarze technologii asystujących i kompensacyjnych oraz uniwersalnego projektowania.
Możliwość sfinansowania działań szkoleniowych i doradczych w obszarze technologii asystujących i kompensacyjnych oraz uniwersalnego projektowania skierowanych do przedsiębiorców działających w poszczególnych makroregionach określonych w regulaminie konkursu.

Czytaj więcej
OGŁOSZENIE 18.05.2020

Informujemy, że z dniem 21.05.2020r. zostaje uruchomione targowisko przy ul. Mieszka I w Świdnicy przy zachowaniu specjalnych zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
Webinarium pt. "Rządowe rozwiązania kryzyzysowe – Podsumowanie Tarczy Antykryzysowej 1.0, 2.0, 3.0." odbędzie się 13 maja 2020 r. od godz. 10:00 do 12:00. 07.05.2020

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wraz z Kancelarią Compliance Partners mają przyjemność zaprosić Państwa na webinarium, na którym omówione zostaną wybrane instrumenty w ramach tzw. Tarczy Finansowej będącej częścią szeroko pojętej Tarczy Antykryzysowej przygotowanej przez Rząd RP w celu wsparcia przedsiębiorców w związku z negatywnymi skutkami pandemii SARS-CoV-2. Webinarium pt"Rządowe rozwiązania kryzyzysowe – Podsumowanie Tarczy Antykryzysowej 1.0, 2.0, 3.0." odbędzie się 13 maja 2020 r. od godz. 10:00 do 12:00.

Czytaj więcej
Leasing operacyjny i pożyczka obrotowa - nowe instrumenty wsparcia 07.05.2020
Działania Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. i nowe produkty są uzupełnieniem wsparcia finansowego dla przedsiębiorców z obszaru Klientów MŚP ze strony całej Grupy PFR.
Leasing operacyjny i pożyczka obrotowa!
Od wczoraj - 6 maja 2020r. można składać wnioski
 
Czytaj więcej
Wsparcia z Powiatowego Urzędu Pracy. Uwaga na terminy! 28.04.2020

Przypomiany o możliwości skorzystania wsparcia z Powiatowego Urzędu Pracy!

  • Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców
  • Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych
  • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
  • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych
Czytaj więcej
"Nowa matryca stawek VAT i związane z nią zmiany w VAT – przepisy, korzyści, wątpliwości" - darmowe webinarium! 27.04.2020

Od 1 lipca 2020 r. wchodzi tzw. nowa matryca stawek VAT! 
Co to oznacza dla podatników? 
Jakie nowe narzędzia klasyfikacyjne uzyskają podatnicy? 
Czy zmiany oznaczają więcej korzyści czy zagrożeń dla podatników?
30 kwietnia 2020 r. w godz. 12:30 do 14:00.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z kancelarią DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k. zaprasza na BEZPŁATNE webinarium: "Nowa matryca stawek VAT i związane z nią zmiany w VAT – przepisy, korzyści, wątpliwości"

Czytaj więcej
Dedykowana strona "Świdnica Przedsiębiorcom" na Facebook - zapraszamy do polubienia 22.04.2020

Strona  Świdnica Przedsiębiorcom powstała, żeby:
- wspierać rozwój lokalnego biznes;
- budować skuteczną komunikację na linii samorząd-przedsiębiorcy;
-
 zapewniać firmom dostęp do kompleksowej informacji gospodarczej;
- zapewniać wsparcie w nawiązywaniu współpracy gospodarczej z innymi przedsiębiorcami


https://www.facebook.com/pg/SwidnicaPrzedsiebiorcom

Czytaj więcej
Tarcza finansowa - oferta PFR 21.04.2020

Polski Fundusz Rozwoju przygotował tarczę finansową dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców. Wiele instrumentów wsparcia jest już dostępnych, można składać wnioski. 

Czytaj więcej
Działania EU w ramach walki z pandemią COVID19 10.04.2020
Komunikat. W ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele fake news na temat braku działań ze strony Komisji Europejskiej w walce z pandemią Covid19.
Przedstawiamy Państwu 2 stronicowy katalog działań jakie Komisja Europejska podjęła aby przeciwdziałać pandemii i wspierać państwa członkowskie Unii Europejskiej.
 
Czytaj więcej
​Tarcza Antykryzysowa zyskuje kolejne rozwiązania. 08.04.2020

Tarcza Antykryzysowa zyskuje kolejne rozwiązania. To prawo do zwolnienia z ZUS-u dla firm zatrudniających do 49 osób, zasiłek dla rolników objętych kwarantanną i ich rodzin, a także dostęp do internetu dla chcących załatwiać sprawy urzędowe online. Jakie jeszcze formy wsparcia oferuje?

Czytaj więcej
Możliwość dofinansowania dla poszkodowanych pandemią koronawirusa 08.04.2020

Pracodawcy, którym na skutek pandemii koronawirusa spadły obroty, będą mogli starać się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz marszałkowie regionów zapewnią pieniądze na pokrycie kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ubezpieczenia społeczne. To jedno z rozwiązań, które znalazło się w projekcie tarczy antykryzysowej. 
Przedstawiciele ministerstwa przewidują, że program wystartuje I połowie kwietnia.

Czytaj więcej
Zbiór przydatnych informacji 03.04.2020

Poniżej przedstawiamy Pańswu przydatne dla biznesu informacje...

Czytaj więcej
#WspieramyLokalnie #ŚwidnicaNaWynos lista restauracji 03.04.2020

#Świdnica NaWynos - lista restauracji z dostawą lub na wynos.

Restauracje, bary i kawiarnia są...

Czytaj więcej
Świdnica przedsiębiorcom – pakiet pomocowy 27.03.2020

Świdnica przedsiębiorcom – pakiet pomocowy
W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r., w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Świdnica pragnąc pomóc lokalnym przedsiębiorcom , daje możliwość skorzystania z pakietu pomocowego tym z Państwa, którzy najmocniej zostali dotknięci ograniczeniami w usługach oraz handlu.

Czytaj więcej
Nowe przepisy dotyczące zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 19.03.2020

4 marca oficjalnie potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Już 8 marca weszła w życie  Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 poz. 374). Jej przepisy mają na celu ułatwienie walki z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

Niektóre z nowych regulacji dotyczą bezpośrednio przedsiębiorców. Obejmują one zarówno kwestie ogólne, np. w obszarze prawa pracy, jak i przepisy adresowane jedynie do wybranych sektorów gospodarki, takich jak branża turystyczna.

Czytaj więcej
Nabór wniosków do w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 02.03.2020

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków do w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC) 2014-20, działania 2.4 - Tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego. Nie wyznaczono minimalnej i maksymalnej wartości projektu.Tworzone usługi i treści w ramach dofinansowanych projektów będą musiały przyczyniać się do wzmocnienia:
– e-administracji (np. poprzez udostępnienie ponadstandardowego, rozszerzonego interfejsu zintegrowanego korzystania z usług publicznych lub udostępnienie przetworzonych informacji polityczno-administracyjnych),
– e-uczenia się,
– e- włączenia społecznego,
– e-kultury,
– e-zdrowia.

Czytaj więcej
Konferencja podsumowująca polsko-czeski projekt – Razem dla biznesu 28.02.2020

26 lutego w Świdnicy odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni polsko-czeski projekt „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Co miał na celu projekt? Jak wpłynął na przedsiębiorców, instytucje samorządowe i instytucje otoczenia biznesu? O tym rozmawiali zaproszeni goście zarówno ze Świdnicy, jak miasta partnerskiego Trutnova.

Czytaj więcej
Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu 11.02.2020

W imieniu organizatorów Kongresu Firm Rodzinnych"Własność zobowiązuje", który odbędzie się w dniach 3-4 marca 2020r. w Haston City Hotel we Wrocławiu przekazujemy zaproszenie do właścicieli i pracowników firm rodzinnych na największe tego typu spotkanie na Dolnym Śląsku .

Czytaj więcej
O marketingu w Trutnovie – seminarium Razem dla Biznesu 29.01.2020

O marketingu w Trutnovie – seminarium Razem dla Biznesu.
23 stycznia w Trutnovie odbyło się seminarium realizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”.
Goście ze Świdnicy odwiedzili miasto partnerskie, by dowiedzieć więcej o strategiach i innowacjach w marketingu ważnych dla rozwoju firmy.

Czytaj więcej
Zaproszenie na seminarium "Analizy, strategie, innowacje ważne dla rozwoju firmy" 17.01.2020

Serdecznie zapraszamy na V. seminarium oraz prezentację dobrych praktyk wykorzystywanych w  Czechach i Polsce.
Spotkanie organizowane w ramach projektu: „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”.
Numer projektu:  CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_026/0001074
TEMAT: “ ANALIZY, STRATEGIE, INNOWACJE W MARKETINGU WAŻNE DLA  ROZWOJU FIRMY“

Termin spotkania: 23. 01. 2020 w godzinach od 10:00 do 16:00

Czytaj więcej
Informacja - II edycja projektu szkoleniowo-doradczego Akademia Menadżera Innowacji 10.01.2020

Informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedłużyła nabór do II edycji projektu szkoleniowo-doradczego Akademia Menadżera Innowacji. Wnioski można składać do 20 lutego 2020 roku (pierwotnie do 31.12.2019 roku).

Czytaj więcej
Wsparcie dla przedsiębiorców w 2020! 10.01.2020

Według Harmonogramu Naboru Wniosków o Dofinansowanie w Trybie Konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na rok 2020, mogą Państwo skorzystać ze środków przeznaczonych na wsparcie przedsiębiorczości.

Czytaj więcej
Mobilny Punkt Informacyjny będzie funkcjonował w dniu 10 stycznia 2020 r. (tj. piątek) 03.01.2020

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Czytaj więcej
Seminarium dla przedsiębiorców w Trutnovie 11.12.2019

2 grudnia w Trutnovie odbyło się seminarium realizowane w ramach projektu "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu". Spotkanie poświęcono tematowi zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz w Czechach.
O czym konkretnie rozmawiano? Jakie wnioski wyciągnięto po spotkaniu?

Czytaj więcej
POŻYCZKI DLA FIRM „Instrument Finansowy – Pożyczka na efektywność energetyczną w MŚP” 10.12.2019

Pożyczki mogą być przeznaczone na finansowanie przedsięwzięć dotyczących głębokiej modernizacji energetycznej obiektów, w tym wymiany lub modernizacji źródła energii, mającej na celu zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zmniejszenie strat ciepła oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej z ewentualnym uwzględnieniem OZE (z wyłączeniem źródeł w układzie wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji), przedsięwzięć zakładających zastosowanie technologii efektywnych energetycznie w przedsiębiorstwach (w tym modernizacja i rozbudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie) oraz wsparcie instalacji odzyskujących ciepło odpadowe.

Kwota pożyczki od 200 000,00 zł do 3 000 000,00 zł, oprocentowanie od 0,5%,
prowizja 0%brak dodatkowych opłat

Czytaj więcej
Spotkanie dla przedsiębiorców nt. "Obszaru inteligentnych rozwiązań w naszym mieście" 26.11.2019

W związku z przeprowadzanymi w mieście pracami nad inwentaryzacją stanu miasta, realizowanych działań, sporządzanymi analizami potrzeb i rekomendacjami  rozwiązań w zakresie integracji obszarów smart city w Świdnicy, serdecznie zapraszam Państwa spotkanie, podczas którego będziemy mogli wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami w obszarze inteligentnych rozwiązań dla biznesu w naszym mieście.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w seminarium, dla przedsiębiorców chcących założyć działalność gospodarczą w Czechach 19.11.2019

IV wyjazdowe seminarium dla małych przedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą
Miejsce:
 Hotel Patria - kavárna, Náchodská 358, 541- 01 Trutnov
Termin: 2. grudnia  2019 w godz. 10:00 do 15:00. Rejestracja od godz.  9:30

Czytaj więcej
Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy pt. : „Obrazy dźwiękiem malowane” 08.11.2019

Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich już po raz kolejny organizuje Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy pt. : „Obrazy dźwiękiem malowane”- wydarzenie artystyczne połączone z akcją charytatywną, odbędzie się 14 grudnia 2019 roku.
Zagra Orkiestra Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego, a pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów, zostaną przekazane na wsparcie uzdolnionej młodzieży z regionu wałbrzyskiego.

Czytaj więcej
Szkolenie z Ustawy PZP 07.11.2019

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje warsztaty dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące najczęściej popełnianych błędów i zagrożeń wynikających z realizacji postępowań o zamówienia publiczne zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

Czytaj więcej
Mobilny Punkt Informacyjny w UM w dniu 12 listopada 2019 r. (tj. wtorek) 07.11.2019

Przedsiębiorco, w dniu 12 listopada 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy będzie można skorzystać z bezpłatnej informacji na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych. Dyżur w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego pełnić będzie specjalista Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wałbrzychu.

Czytaj więcej
Konferencja „Świdnica Przedsiębiorcom”, odbędzie się w dniu 21.11.2019 r. w Sali Narad Urzędu Cywilnego w Świdnicy 05.11.2019

W programie między innymi: Informacje dotyczące nowych technologii w biznesie, Jak dbać o to, aby wiedza pozostawała w firmie?, Fundusze oraz nowe możliwości finansowania rozwoju działalności gospodarczej, Instrumenty wsparcia inwestycji dla przedsiębiorców, Pożyczki na rozwój firmy, Rozmowy w kuluarach - nawiązanie kontaktów biznesowych. Serdecznie Zapraszamy!

Czytaj więcej
Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA. posiada ofertę pożyczek dla MŚP 30.10.2019

Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA. posiada ofertę pożyczek dla MŚP.

Czytaj więcej
Od 5 listopada trwać będzie nabór na "Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP" - to ostatnia taka szansa! 29.10.2019

Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP, np.: wprowadzeniu na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług, dokonaniu zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług. Intesnyswność wsparcia wynosi do 60% wydatków objętych pomocą de minimis!

Czytaj więcej
28 października spotkanie dla przedsiębiorców " Funduszy Europejskie na rozwój działalności, produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych oraz podniesienie efektywności energetycznej" 22.10.2019

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zapraszama na spotkanie informacyjne w dniu 28 października 2019 r. dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców z sektora MMŚP na rozwój działalności, produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych oraz podniesienie efektywności energetycznej.

Czytaj więcej
Seminarium „Środki unijne dla Twojej firmy” w ramach Dolnośląskiego Forum Gospodarczego 08.10.2019

7 października Świdnicę odwiedziła czeska delegacja podmiotów gospodarczych oraz instytucji otoczenia biznesu. Okazją do wizyty było seminarium „Środki unijne dla Twojej firmy” realizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”.

Czytaj więcej
Szkolenia z umiejętności wykorzystania rozwiązania chmurowego w procesie zarządzania widzą i kapitałem intelektualnym firmy 08.10.2019

Firma Euroimpex S.A. prowadzi szkolenia (w tym warsztaty) z umiejętności wykorzystania rozwiązania chmurowego w procesie zarządzania wiedzą i kapitałem intelektualnym firmy z wykorzystaniem dotacji dla makro, małych i średnich firm. Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystania nowoczesnych rozwiązań chmurowych w procesie zarządzania wiedzą firmy oraz wykorzystania potencjału intelektualnego i doświadczenia pracowników firmy (przechowywanie, archiwizacja), poprzez przekazanie informacji dotyczących zasad działania środowiska chmurowego.

Czytaj więcej
Zapraszamy do udziału w XXII edycji Polskiego Produktu Przyszłości 20.09.2019

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXII edycji Polskiego Produktu Przyszłości. Konkurs promuje najbardziej innowacyjne wyroby i technologie opracowane w Polsce. Po raz pierwszy uczestnicy Konkursu rywalizować będą nie o grant, ale o nagrody finansowe w wysokości do 100 tys. zł.

Czytaj więcej
SZKOLENIA Z UMIEJĘTNOŚCI WYKORZYSTANIA ROZWIĄZANIA CHMUROWEGO W PROCESIE ZARZĄDZANIA WIDZĄ I KAPITAŁEM INTELEKTUALNYM FIRMY 19.09.2019

Firma Euroimpex S.A. prowadzi szkolenia (w tym warsztaty) z umiejętności wykorzystania rozwiązania chmurowego w procesie zarządzania wiedzą i kapitałem intelektualnym firmy z wykorzystaniem dotacji dla makro, małych i średnich firm. Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystania nowoczesnych rozwiązań chmurowych w procesie zarządzania wiedzą firmy oraz wykorzystania potencjału intelektualnego i doświadczenia pracowników firmy (przechowywanie, archiwizacja), poprzez przekazanie informacji dotyczących zasad działania środowiska chmurowego.

Czytaj więcej
Zapraszamy na Dolnośląskie Forum Gospodarcze - już 7 października! 18.09.2019

Dolnośląskie Forum Gospodarcze zaplanowane jest na 07 października 2019 (poniedziałek) w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Będzie poświęcone przede wszystkim środkom unijnym w kontekście ich wpływu na rozwój infrastruktury regionalnej, poprawę jakości życia mieszkańców, kondycję rynku pracy oraz przedsiębiorstw. Podsumujemy dotychczas otrzymane wsparcie, a także wskażemy perspektywy finansowania oraz możliwości pozyskiwania środków dla sektora mikro, małych i średnich firm. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: komisarz UE Elżbieta Bieńkowska oraz dziennikarz Marcin Prokop. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Czytaj więcej
Tydzień przedsiębiorcy pt. "Zatrudniam legalnie, pracuję legalnie" 13.09.2019

W dniach 23-27 września bieżącego roku  Zakład Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju organizuje „Tydzień przedsiębiorcy".Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem : Zatrudniam legalnie-pracuję legalnie.
Z tej okazji ZUS  Inspektorat ZUS w Świdnicy przygotował dla wszystkich zainteresowanych bezpłatne seminaria i dyżury eksperckie.

Czytaj więcej
Mali przedsiębiorcy na jarmarku w Trutnovie 04.09.2019

Ostatni dzień wakacji, wspaniała pogoda i trutnovski rynek wypełniony wystawcami. Wśród nich pięciu małych przedsiębiorców, którzy zaprezentowali się u naszego czeskiego partnera w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”.
1-go września odbył się coroczny Jarmark Trutnovski. To święto partnerskiego miasta Trutnov pachnie czeskimi specjałami i odbywa się przy dźwiękach tanecznej muzyki. W tym roku rynek oraz deptak przy ulicy Horskiej ponownie wypełniły stragany, na których zagościły głównie wyroby rzemieślnicze.

Czytaj więcej
Nabór do Programu POIR, podziałania 2.3.3 "Bony na innowacje dla MŚP": etap 1 usługowy 21.08.2019

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do Programu POIR, podziałania 2.3.3 "Bony na innowacje dla MŚP": etap 1 usługowy – Dostępność Plus. Dotacje na zakup usług B+R. W ramach naboru można uzyskać dofinansowanie dotyczące zakupu od jednostki naukowej usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego nakierowanej na zaspokojenie specyficznych potrzeb osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi, poznawczymi).

Czytaj więcej
EKOpiknik "Spacer ekologiczny" 19.08.2019

31 sierpnia na świdnickim rynku o raz pierwszy odbędzie się EKOpiknik "Spacer ekologiczny" w trakcie którego poprzez wykłady, warsztaty, a dla najmłodszych gry i zabawy będziemy promować ekologiczny styl życia. Do współpracy zaprosiliśmy wielu specjalistów i pasjonatów, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach. Szczegóły do pobrania poniżej.

Czytaj więcej
Już 31 po raz pierwszy SPACER EKOLOGICZNY! Zapraszamy! 26.07.2019

Celem "Spaceru ekologicznego" jest edukacja ekologiczna i prezentacje dobrych praktyk w dziedzinie ekologii, jak również promocja lokalnych marek. "Spacer ekologiczny" złożony będzie z kilkunastu stoisk i punktów, stworzonych przez ludzi, którzy swoim działaniem wspierają ideę ekologicznego stylu życia. Dzięki temu mieszkańcy Świdnicy będą mogli poznać różne formy ochrony środowiska i wspierania ekologii. Dla wystawców będzie to okazja do zaprezentowania swoich prac i promocji działań.

Czytaj więcej
Zaproszenie do współtworzenia "Spaceru Ekologicznego" 18.07.2019

Zapraszamy wszystkie firmy, które swoim działaniem wspierają ideę ekologicznego podejścia do życia, na spotkanie organizacyjne poprzedające wydarzenie "Spacer Ekologiczny". 

Czytaj więcej
Ważna informacja dla przedsiębiorców! 16.07.2019

Na mocy podpisanej przez Prezydenta RP nowelizacji tzw. „ustawy prądowej” ceny prądu w 2019 roku nie wzrosną. Aby jednak skorzystać z zamrożonych cen energii podmioty uprawnione muszą złożyć właściwemu dostawcy energii oświadczenie potwierdzające status odbiorcy końcowego.

Czytaj więcej
Jesienią BGK rozda kolejne premie technologiczne dla mikro-, małych i średnich firm. Do podziału będzie 350 mln zł 16.07.2019

W ostatnim kwartale tego roku przedsiębiorcy z sektora MŚP po raz kolejny będą mogli ubiegać się o dofinansowania na innowacje. BGK uruchamia szóstą edycję konkursu Kredyt na innowacje technologiczne z kwotą alokacji 350 mln zł. O wsparcie mogą wnioskować firmy, które zatrudniają nie więcej niż 250 pracowników, mają dobry pomysł i zdolność kredytową. Kwota dotacji może sięgnąć 6 mln zł.

Czytaj więcej
Biała Lista Podatników VAT od 1 września 10.07.2019

31 maja 2019 r. Ministerstwo Finansów opublikowało ustawę wprowadzającą nowy wykaz podatników VAT, tzw. "biała lista podatników VAT". Przedsiębiorco! Sprawdź, co to oznacza dla Ciebie!

 

Czytaj więcej
Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy 03.07.2019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs w ramach Programu Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotacje na poprawę BHP. 
Cel: wybór projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

Czytaj więcej
BUSINESSMARKET – TRUTNOW 2019 już 1 września 2019! 02.07.2019

Zapraszamy świdnickich przedsiębiorców  do udziału w kolejnym wydarzeniu pn. BUSINESSMARKET – TRUTNOW 2019 w dniu 1. 9. 2019. 2019 roku, od godziny 9:30  do godziny 18:30, w ramach polsko-czeskiego  projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu“, odbędzie się w Trutnowie kolejna edycja jarmarku wraz dyskusją panelową przeznaczoną dla  mikro i małych przedsiębiorców. 

Czytaj więcej
„Dolnośląskie firmy rodzinne – inspiracje 2019” 11.06.2019

Spotkanie z cyklu „Dolnośląskie firmy rodzinne – inspiracje 2019” już za parę dni...

Czytaj więcej
Szkolenie „Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontaktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej” 07.06.2019

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. zaprasza na szkolenie, kierowane do kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz specjalistów od finansów i księgowości z zakresie „Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontaktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej”. Prelekcję poprowadzi Jacek Maliszewski – główny ekonomista firmy DMK, ekspert w dziedzinie zarządzania ryzykiem walutowym, biegły zachodniopomorskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli w zakresie instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe.

Czytaj więcej
Bezpłatne seminarium Wsparcie ekspansji zagranicznej MŚP w ramach projektu Polskie Mosty Technologiczne 18 czerwca 2019 07.06.2019

Bezpłatne seminarium Wsparcie ekspansji zagranicznej MŚP w ramach projektu Polskie Mosty Technologiczne organizowane przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej.

Czytaj więcej
Mosja Gospodarcza do Wietnamu 03.06.2019

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Zagranicznym Biurem Handlowym w Ho Chi Minh City zapraszają do udziału w misji gospodarczej do Wietnamu, która odbędzie się w terminie 24-30 czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje dotyczące misji oraz formularz zgłoszeniowy zostały załączone do niniejszego maila. Na zgłoszenia przedsiębiorców oczekujemy do 05.06.2019 r.

Czytaj więcej
Jarmark z okazji Dni Świdnicy oraz Święta Dzika 03.06.2019

W ramach projektu "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" na jarmarku z okazji Dni Świdnicy oraz Święta Dzika zagościli Czesi prezentując swoje wyroby i rękodzieło. Współpraca transgraniczna to jeden z celów tego projektu. Realizujemy go za pomocą wymian i prezentacji polskich przedsiębiorców w Czechach i czeskich w Polsce.

Czytaj więcej
Mobilny Punkt Informacyjny w Świdnicy! 03.04.2019

w dniu  10 czerwca  2019 r. (poniedziałek) w godz. 10.00 – 13.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy czynny będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych  m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, a także informacje o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora.

Czytaj więcej
Rekacja z Trutnova - Konferencji dla przedsiębiorców 28.05.2019

21 maja w Trutnovie odbyła się konferencja dedykowana początkującym przedsiębiorcom. Było to kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu “Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”, a tematem przewodnim był marketing oraz budowanie marki handlowej. 

Czytaj więcej
ECO FOOD FESTIVAL... już niedługo 14.05.2019
Lokalni twórcy (rękodzielnicy, wytwórcy ekologicznej żywności)! Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Arboretum w Wojsławicach zaprasza do udziału w “ECO Food Festival'u”.
 
Czytaj więcej
Do 8 maja trwa nabór wniosków do konkursu w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek” – miasta średnie. 23.04.2019

Zapraszamy do udziału w konkursie, skierowanym do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców realizujących projekty
inwestycyjne! Do 8 maja trwa nabór wniosków do konkursu w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek” – miasta średnie.

Czytaj więcej
SPOTKANIE INFORMACYJNE EXPO 2020 DUBAJ - DAWG 19.04.2019

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne dotyczące Światowej Wystawy EXPO DUBAJ 2020

Czytaj więcej
Wsparcie finansowe na rozwój firmy – do 70% dofinansowania inwestycji 16.04.2019

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konkursie „Badania na rynek”, skierowanym do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin, które z takimi sąsiadują.

Czytaj więcej
Seminarium Biznesowe Polska-Chiny 24 kwietnia w siedzibie DAWG 15.04.2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium Biznesowym Polska-Chiny organizowanym przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu. Podczas spotkania omawiane będą tematy takie jak: Wyzwania pracy w środowisku międzykulturowym, Różnice kulturowe w prowadzeniu biznesu, Narzędzia wspierające procesy eksportowe oraz przedstawione zostaną Instrumenty wsparcia dla dolnośląskich przedsiębiorców przez DAWG

Czytaj więcej
XXV Targi Pracy w USC W Świdnicy 11.04.2019

W dniu 11 kwietnia w godz. 10:00-13:00 odbywają się Targi Pracy pt. "Miej wpływ na swoją przyszłość". Dla zainteresowanych przygotowane są oferty pracy, bezpośredni kontakt z firmą oraz porady pracowników publicznych służb zatrudnienia.

Czytaj więcej
Dolnośląsko-Włoskie Forum Gospodarcze 01.04.2019

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej serdecznie zaprasza Państwa do uczestnictwa w Dolnośląsko-Włoskim Forum Gospodarczym organizowanym przez agencję w dniu 10 kwietnia o godzinie 09.30.

 

 

Czytaj więcej
Zaproszenie na konferencję „Polska. Strefa Inwestycji” 29.03.2019

Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie „Polska. Strefa Inwestycji”

Czytaj więcej
Nowa edycja Polskich Mostów Technologicznych 07.03.2019

Polskie Mosty Technologiczne to program, dzięki któremu jest możliwość dofinansowania wynoszącego nawet 200 tys. zł na realizację indywidualnie dopasowanej strategii ekspansji zagranicznej dla przedsiębiorstw. Jest on skierowany zarówno do firm, szukających nowych możliwości eksportu za granicą, jak i do start-upów, zainteresowanych pozyskaniem nowych partnerów biznesowych do rozwoju własnej technologii.

Czytaj więcej
Kobiety w Biznesie – relacja ze spotkania dla świdnickich przedsiębiorczyń 07.03.2019

6 marca świdnicki świat biznesu pokazał swoją kobiecą stronę. W ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica Razem dla Biznesu” zorganizowano spotkanie „Kobiety w Biznesie”, którego celem była integracja kobiet, edukacja finansowa oraz zwiększenie ich świadomości w dziedzinie zdrowej żywności.

Czytaj więcej
Konferencja Miasto Przedsiębiorcom 04.03.2019

Serdecznie zapraszamy na trzecią konferencję z cyklu "Miasto Przedsiębiorcom" jaką organizujemy wraz z Gminnym Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera!
Spotkanie odbędzie się 18 marca w Sali Narad Urzędu Cywilnego w Świdnicy.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpłatnej rejestracji poprzez naszą stronę lub formularz.
Spotkanie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy.

Czytaj więcej
Projekt Early Warning Europe 04.03.2019

Projekt Early Warning Europe, adresowany do firm sektora MŚP, które znalazły się w trudnościach lub wymagają wsparcia. Przedsiębiorca otrzymuje wparcie w postaci doradztwa oraz mentoringu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Czytaj więcej
Urlop macierzyński i co dalej? 25.02.2019

Wrócić po macierzyńskim do pracy? Rozpocząć własny biznes? Czy jestem na to gotowa? Gdzie szukać odpowiedzi i wsparcia? Przychodzi taki moment, gdy świeżo upieczone mamy zadają sobie te pytania. 19 lutego w Świdnicy mogły liczyć na odpowiedzi. W Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” zorganizowane zostało spotkanie skierowane do młodych rodziców.

Czytaj więcej
Spotkanie dla młodych rodziców - zapraszamy! 11.02.2019

Kończy Ci się urlop macierzyński, wychowawczy i zastanawiasz się co dalej robić? Czy wrócić do starej pracy? Zacząć nową? A może rozpocząć działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek? Zapraszamy rodziców, którzy stoją przed takim dylematem, na spotkanie  organizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”, które odbędzie się we wtorek, 19 lutego o godzinie 17:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

Czytaj więcej
Mobilny Punkt Informacyjny 06.02.2019

w dniu  11 lutego 2019 r. (poniedziałek) w godz. 10.00 – 13.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy czynny będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych  m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, a także informacje o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora.

Czytaj więcej
Spotkanie informacyjne 1.3.4 - ZIT AW (schemat A) 11.02.2019

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów Poddziałania 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW ( TYP A Przygotowanie terenów inwestycyjnych)- zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. konkursu.

Czytaj więcej
Możliwość dołączenia do projektu TRANS3Net !!! 31.01.2019

Od 1 lipca 201 6 r. Wydział Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wspólnie z partnerami z Dolnego Śląska, Kraju Usteckiego i Saksonii wdraża projekt  TRANS3Net. Głównym celem projektu jest wypracowanie wspólnego i ponadnarodowego systemu innowacji w obszarze przygranicznym Polski, Czech i Niemiec. Jednym z kluczowych działań partnerstwa jest związanie ponadnarodowej sieci promotorów transferu technologii, usystematyzowanej w „Strategii dla ponadnarodowej sieci promotorów transferu technologii”. Zgodnie z założeniami dokumentu, promotorzy transferu, afiliowani przy instytucjach z obszaru nauki, biznesu i administracji publicznej, mają wspólnie inicjować i wdrażać nowe projekty z zakresu badań, rozwoju i innowacji.

Czytaj więcej
Targi Przemysłowe Hannover Messe 2019 29.01.2019

Informujemy że PAIH S.A. rozpoczęła nabór polskich firm z sektora nowoczesnych technologii na polskie stoisko narodowe, podczas największych na świecie targów przemysłowych Hannover Messe 2019.
Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach  1 - 5 kwietnia 2019 r., a tematem wiodącym jest zintegrowany przemysł - inteligencja przemysłowa. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, budowania relacji oraz promowania oferty polskich firm z sektora nowoczesnych technologii. W 2018 roku liczba odwiedzających wyniosła 210 tys. osób, a liczba wystawców przerosła 5 tys.

Czytaj więcej
Ruszyły zapisy do REGIONALNEJ WYSTAWY FIRM – TARGI KARKONOSKIE 2019 29.01.2019

REGIONALNA WYSTAWA FIRM – TARGI KARKONOSKIE 2019
30 kwietnia 2019r., od godziny 9:00 – 1 maja 2019, do godziny 18:00


W dniach 30.04. – 01.05. 2019 roku w ramach trwałości  polsko-czeskiego  projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość“ odbędzie się  kolejna edycja Targów Karkonoskich.

Czytaj więcej
Dialog i synergia kluczem do sukcesu! – relacja z seminarium w Świdnicy 24.01.2019

Dialog , wspólne cele i kooperacja są drogą do sukcesu. Potwierdzili to uczestnicy spotkania, które odbyło się 23 stycznia w Świdnicy w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Udział w nim wzięli przedstawiciele samorządu oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu ze Świdnicy i Trutnova.

Czytaj więcej
Kongres Firm Rodzinnych 24.01.2019

Pod hasłem „Ciągłość i zmiana” w  dniach 6-7 marca  we Wrocławiu odbędzie się 2. Kongres Firm Rodzinnych. Jest to największe w regionie wydarzenie adresowane do właścicieli przedsiębiorstw rodzinnych,  ich następców, którym zależy na rozwoju  własnych rodzinnych biznesów.

Czytaj więcej
IV nabór na „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” 15.01.2019

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza na spotkanie informacyjne dot. IV naboru na "Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MŚP".

Czytaj więcej
Zapraszamy do udziału w konkursie "Dobroczyńca Roku" 10.01.2019

Ruszyła XXII edycja Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. W tym roku firmy będą nagradzane w sześciu kategoriach: „Edukacja”, „Ekologia”, „Pomoc społeczna”, „Rozwój lokalny”, „Sport”, „Zdrowie”. Osobno nagradzane są fundacje korporacyjne. W tegorocznej edycji tylko organizacje pozarządowe mogą nominować kandydatów. O wyborze laureatów decyduje Kapituła Konkursu.

Czytaj więcej
RUSZYŁ KONKURS INWESTOR BEZ GRANIC! 08.01.2019

RUSZYŁ KONKURS INWESTOR BEZ GRANIC!
Wystartowała kolejna edycja konkursu Inwestor bez granic organizowanego przez grupę PTWP, wydawcę magazynu Nowy Przemysł i portalu WNP.PL i organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
O nagrodę, przyznawaną podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego może powalczyć każda firma, która spełnia kryteria i zostanie zgłoszona tutaj.

Czytaj więcej
Informacje o możliwości skorzystania z Programu - Poddziałanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne” PO IR 02.01.2019

„Kredyt na innowacje technologiczne” to instrument wsparcia finansowego mający na celu podniesienie innowacyjności i konkurencyjności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez umożliwienie im wdrożenia innowacji technologicznych, będących wynikiem własnych prac B+R  lub  wynikiem prac B+R nabywanych przez  przedsiębiorców w ramach projektu.

Czytaj więcej
Tereny Inwestycyjne NA SPRZEDAŻ - INFORMACJA 07.12.2018

Firma CBRE informuje o możliwości sprzedaży terenów inwestycyjnych w Świdnicy o łącznej powierzchni 21,2848 ha.

 

 

Czytaj więcej
Mobilny Punkt Informacyjny 05.12.2018

10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 10.00 – 13.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy czynny będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych  m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, a także informacje o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora. Plakat z informacjami dotyczącymi punktu w załączeniu. Proszę o udostępnienie informacji na Państwa stronach internetowych w sposób zwyczajowo przyjęty oraz osobom zainteresowanym tematem.

Czytaj więcej
Rozwój nowych firm – seminarium w Trutnovie 30.11.2018

29 listopada w Trutnovie odbyło się seminarium dedykowane młodym firmom oraz osobom chcącym rozpocząć działalność gospodarczą. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” zgromadziło 40 osób z obu miast partnerskich, zainteresowanych rozwojem działalności biznesowej.

Czytaj więcej
Konferencja oraz rozmowy biznesowe "Współpraca i Promocja Turystyczna Dolny Śląsk - Kraj Środkowoczeski" 26.11.2018

10 grudnia 2018 o godz. 11:00-14:00 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Ebliana oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zaprasza na konferencję oraz  rozmowy biznesowe "Współpraca i Promocja Turystyczna Dolny Śląsk - Kraj Środkowoczeski".

Czytaj więcej
Nowy Program Sokół - dotacje i pożyczki z NFOŚiGW na innowacyjne technologie środowiskowe 21.11.2018

Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcji technologii – mają szanse na dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i GW w ramach programu Sokół. Przyjmowanie wniosków w czwartym naborze rozpocznie się 3 grudnia 2018 r. Do rozdysponowania jest ponad 2 miliardy złotych.

Czytaj więcej
Promocja firm na targach 21.11.2018

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń”  na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

Czytaj więcej
Seminarium dla przedsiębiorców MŚP - relacja 21.11.2018

Kolejny raz przedsiębiorcy ze Świdnicy ,Wałbrzycha i okolic oraz  goście z partnerskiego miasta Trutnov spotkali się, aby rozmawiać o możliwościach i szansach rozwoju MŚP.  Spotkanie organizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odbyło się 15 listopada w Świdnicy.

Czytaj więcej
Odbyło się kolejne seminarium dla przedsiębiorców MŚP 16.11.2018

Kolejny raz przedsiębiorcy ze Świdnicy ,Wałbrzycha i okolic oraz  goście z partnerskiego miasta Trutnov spotkali się, aby rozmawiać o możliwościach i szansach rozwoju MŚP.  Spotkanie organizowane w ramach projektu "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" odbyło się 15 listopada w Świdnicy.

Czytaj więcej
„Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” TARGI Bauma Conexpo Indie 19.11.2018

Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń”  na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12

Czytaj więcej
Czeskie smoki przyznane! 13.11.2018

W piątek 09.11.2018 w Trutnovie podczas Czesko- Polskiej Gali Przedsiębiorczości rozdano czeskie nagrody gospodarcze w różnych kategoriach. Podczas ceremonii wręczono 9 statuetek porcelanowego smoka. Pierwsza z nich trafiła do  polskiej firmy  w kategorii  Najlepsza firma transgraniczna. Spośród trójki nominowanych firm: KAT-RECYKLING sp. z o.o., Cloos – Polska sp. z o.o. oraz THT sp. z o.o. -  zdobywcą nagrody została firma Cloos – Polska sp. z o.o. -  producent zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych.

Czytaj więcej
Porozmawiajmy o Biznesie – MŚP możliwości i szanse rozwoju - Zapraszamy do udziału! 31.10.2018

Seredecznie zapraszamy Państwa na spotkanie przedsiębiorców pod nazwą Porozmawiajmy o Biznesie – MŚP możliwości i szanse rozwoju, które odbędzie się 15 listopada 2018r. o godzinie 10:00 w Hotelu Esperanto, przy ul. Stęczyńskiego 18 w Świdnicy.

Czytaj więcej
Polskie Mosty Technologiczne 31.10.2018

Projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT) skierowany jest do innowacyjnych przedsiębiorstw charakteryzujących się szybką dynamiką wzrostu, mających potencjał do internacjonalizacji i działających w obszarze innowacji.

Czytaj więcej
Rozmawiali o biznesie w Świdnicy 18.10.2018

Ponad 40 osób. Kilkoro prelegentów z dziedziny przedsiębiorczości, funduszy na rozwój firm, promocji. Inspirujące historie. Tak wyglądało seminarium „Porozmawiajmy o biznesie”, które odbyło się 16 października w Świdnicy. Uczestnikami wydarzenia organizowanego w ramach projektu „Razem dla biznesu” byli przedsiębiorcy z Polski oraz z Czech.

Czytaj więcej
Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą 16.10.2018

Wychodząc naprzeciw potrzebom i aspiracjom polskiego biznesu, w dniu 25 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą.
Grupą docelową projektu są polskie małe i średnie firmy planujące lub już realizujące ekspansję zagraniczną.

Czytaj więcej
Udział w badaniu dotyczącym potrzeb wdrażania nowych technologii związanych ze Smart City. 12.10.2018

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w badaniu, realizowanym przy współpracy z Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis S.A., którego jednym z celów jest określenie potrzeb dotyczących wdrażania nowych technologii związanych ze Smart City w mieście Świdnica. Pragnąc poznać Państwa opinię przygotowaliśmy ankietę, która skupia się na wybranych obszarach funkcjonowania inteligentnego miasta.

Czytaj więcej
Śniadanie biznesowe "Wymiana handlowa z Wietnamem" 08.10.2018

30 październia o godz 9:30-11:30 e siedzibie DAWG odbędzie się śnaidanie biznesowe pt. "Wymiana handlowa z Wietnamem"

Czytaj więcej
Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP 05.10.2018

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – Lider projektu oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z.o.o. - Partner projektu
ogłaszają nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”

Czytaj więcej
Bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. 04.10.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Czytaj więcej
Już dostępne! Poradniki - Jak założyć działaność gospodarczą w Polsce i Czechach! 27.09.2018

Przekazujemy do Państwa dwa poradniki w dwóch wersjach językowych "Jak założyć działaność gospodarczą w Polsce"Jak założyć działaność gospodarczą w Czechach". Publikacje powstały w ramach Projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska. Oś priorytetowa 11.4. Współpraca instytucji i społeczności.
Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z publikacjami!

 

Czytaj więcej
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich 25.09.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 03 października 2018 r. dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców z sektora MMŚP na rozwój działalności i zwiększenie konkurencyjności. Spotkanie będzie dotyczyć możliwości wsparcia inwestycji  rozwojowych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – w formie instrumentów zwrotnych. Przedstawione zostaną również założenia projektów grantowych skierowanych do przedsiębiorców, dotyczących wsparcia usług szkoleniowych, doradczych oraz rozwojowych.

Czytaj więcej
Misja Gospodarcza do Kalifornii 07.09.2018

Zapraszam do udziału w organizowanej przez DAWG misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych, które są największą i najbardziej zaawansowaną technologicznie gospodarką świata.  USA to nie tylko największy jednolity rynek, ale także największy na świecie importer. Te dwie cechy sprawiają, że potencjalne możliwości zbytu towarów są tam ogromne.

Czytaj więcej
Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP 06.09.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. rozpoczyna III nabór wniosków do projektu pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF. Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS). 

Czytaj więcej
Polskie firmy na jarmarku w Trutnovie – relacja 05.09.2018

2 września w mieście partnerskim – Trutnovie odbył się wielki jarmark i biznesmarket. Dzięki projektowi „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” udział w nim wzięło również pięcioro reprezentantów ze Świdnicy i okolic. Pojawili się w Trutnovie, aby zaprezentować swoją działalność i wyroby oraz nawiązać relacje z czeskimi sąsiadami.

Czytaj więcej
Uwaga! Do końca sierpnia wystartuje 29 nowych naborów wniosków dla przedsiębiorców! 09.08.2018

Szanse na dofinansowanie mają m.in. te przedsiębiorstwa, które chcą rozwijać innowacje produkcyjne i procesowe. Środki mogą także pozyskać podmioty chcące zwiększyć wsparcie dla rodzin, aktywizację grup ubogich lub przyczynić się do wdrażania programów zdrowotnych. Celów na które można zyskać dofinansowanie jest naprawdę dużo.

Na przedsiębiorców czeka w sumie aż 80 konkursów, w tym: 15 z programów ogólnopolskich, 63 z programów regionalnych i 2 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Czytaj więcej
10 sierpnia - Mobilny Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Świdnicy 02.08.2018

Szanowni  Państwo, w dniu  10 sierpnia 2018 r. (piątek) w godz. 10.00 – 13.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy czynny będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych  m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, a także informacje o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora. Plakat z informacjami dotyczącymi punktu w załączeniu. Proszę o udostępnienie informacji na Państwa stronach internetowych w sposób zwyczajowo przyjęty oraz osobom zainteresowanym tematem.

Czytaj więcej
GOSPODARCZA MISJA WYJAZDOWA Bośnia i Hercegowina, Republika Serbska 26 sierpnia -29 sierpnia 2018 Banja Luka -Sarajewo 02.08.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do  Bośni i Hercegowina i Republiki Serbskiej w dniach  26 sierpnia -29 sierpnia 2018.
Zachęcamy do zapoznania się z programem i zgłoszenie uczestnictwa.

Czytaj więcej
Targi kosmetyczne - 18-20 września - KIJÓW (Ukraina) 25.07.2018

Zapraszamy do udziału w targach InterCHARM Kijów 2018 na stoisku regionalnym

Czytaj więcej
Mały ZUS dla małych firm – Sejm przyjął ustawę 25.07.2018

W piątek 20 lipca w ostatnim dniu 67. posiedzenia Sejm uchwalił ustawę gwarantującą około 175 tys. małych firm prawo do płacenia obniżonych składek ZUS, począwszy od stycznia 2019 r.

Czytaj więcej
Informacja dla przedsiębiorców 17.07.2018

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów Poddziałania 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW ( TYP B Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców)- zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. konkursu.

Czytaj więcej
Środki dla przedsiębiorców!!! 11.07.2018

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabory do działań Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój: Badania na rynek, Bony na innowacje dla MŚP, Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP, Ochrona własności przemysłowej, Design dla przedsiębiorców, Projekty akceleracyjne.

Czytaj więcej
Rola rodzinnych firm – relacja ze spotkania w Bagieńcu 04.07.2018

29 czerwca w Bagieńcu odbyło się spotkanie przybliżające istotę i rolę przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce. Jakie dane przedstawili goście? Które tematy wywołały dyskusje? Jakie wnioski wyciągnęli sami uczestnicy?

Czytaj więcej
Targi Automechanika w Moskwie 04.07.2018

Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Części samochodowych i lotniczych”  na targach MIMS Automechanika, które odbędą się w terminie 27-30.08.2018 w Moskwie ( http://www.mims.ru/en-GB).

Czytaj więcej
Targi SIAL Paris 04.07.2018

Do udziału w targach na stoisku regionalnym zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami rynku europejskiego, reprezentujących sektory szerokorozumianej branży spożywczej.
SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej i wiodące wydarzenie na francuskim rynku żywności, oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich. Producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii instytucjonalnej i gastronomicznej spotykają się na targach SIAL Paris.

Czytaj więcej
Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu 26.06.2018

Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu

Firmy rodzinne stanowią 30 proc. firm w Polsce. To dużo, czy mało? Jakie znaczenie dla gospodarki kraju mają rodzime przedsiębiorstwa? Czy wielopokoleniowy biznes jest łatwiejszy w prowadzeniu? Jak oddziałuje na lokalny rynek oraz społeczność? Na te i inne pytania odpowiedzą goście spotkania „Rodzinne firmy” organizowanego 29 czerwca w Bagieńcu.

Czytaj więcej
Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany 25.06.2018

O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm porozmawiamy na kolejnym z cyklu spotkań – tym razem spotkamy się w Świdnicy - 27.06.2018 Hotel Fado ul. Marii Konopnickiej 6.

Szczegóły link

 

Czytaj więcej
Konkurs „Przedsiębiorstwo Przyszłości” 13.06.2018

Zapraszamy Państwa firmę do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. W Konkursie przyznawane są certyfikaty i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw. Termin zgłoszenia do 22 czerwca.

Czytaj więcej
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Hotelu Ibisw Wałbrzychu. 13.06.2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Hotelu Ibisw Wałbrzychu.
W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

Czytaj więcej
Czesi na świdnickim jarmarku 11.06.2018

W sobotę 9 czerwca z okazji Dni Świdnicy i Święta Dzika świdnicki rynek wypełniły liczne stoiska i atrakcje. Dla publiczności przygotowano bogaty program, występy artystyczne, ciekawe konkursy, zabawy dla dzieci, dmuchańce, degustacje potraw i pokazy ptaków drapieżnych. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele z czeskiego Trutnova.

Czytaj więcej
Ułatwienia dla przedsiębiorców - spotkanie pt. "Czy rzemiosło to jeszcze biznes" 11.06.2018

Nowe przepisy ułatwiające prowadzenie firmy były głównym tematem spotkania zorganizowanego dla świdnickich przedsiębiorców w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Jakie zmiany wprowadza tzw. „Konstytucja biznesu”? Jak zmienią się relacje na linii przedsiębiorca-urzędnik?
8 czerwca w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy
odbyło się spotkanie pt. „Czy rzemiosło to jeszcze biznes?”. Spotkanie to zgromadziło przedstawicieli różnorodnych branż, takich jak: motoryzacja, finanse, fryzjerstwo, gastronomia, cukiernictwo, czy piekarstwo.

Czytaj więcej
MISJA GOSPODARCZA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW DO KALIFORNII. 05.06.2018

08-13 LIPCA 2018
San Francisco, San Jose - Kalifornia
Szczególnie zachęcamy przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących sektory związane z technologiami teleinformatycznymi, informacyjnymi, kosmicznymi, maszynowymi.
Misji przewodniczyć będzie Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
 

Czytaj więcej
DOLNOŚLĄSKI BON NA INNOWACJE 04.06.2018

Projekt wspiera realizację przez jednostki naukowe na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) usług o charakterze badań przemysłowych i/lub eksperymentalne prac rozwojowych.

Realizatorem Projektu pn.: „Dolnośląski Bon na Innowacje", prowadzonego na terenie województwa dolnośląskiego, jest Partnerstwo utworzone przez: Województwo Dolnośląskie, działające jako Lider oraz Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., działającą jako Partner.
 

Czytaj więcej
Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dn. 24.05.2018r. - Zmiany w CEIDG w zakersie RODO 25.05.2018

Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dn. 24.05.2018r. - Zmiany w CEIDG w zakersie RODO do pobrania TUTAJ.

Spotkanie "Własna firma po urlopie macierzyńskim – wiedza, dyskusje, i wsparcie dla rodziców" już 28 maja! 22.05.2018

Jak wygląda powrót rodziców do pracy po urlopie macierzyńskim? Czy własna firma to dobry pomysł? Gdzie szukać wsparcia? Jak założyć firmę krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania już wkrótce udzielą goście kolejnego spotkania realizowanego w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. 28 maja w Trutnovie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Własna firma po urlopie macierzyńskim”.

WAŻNY KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW!!! 17.05.2018

Komunikat  MINISTERSTWA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TECHNOLOGII  DLA PRZEDSIĘBIORCÓW z dnia 16.05.2018 r.
Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
 

Czytaj więcej
W Trutnowie IX Targi Karkonoskie pn. „Dom – Ogród – Hobby” 08.05.2018

W dniach 27 - 28 kwietnia 2018 roku odbyły się Trutnowie IX Targi Karkonoskie pn. „Dom – Ogród – Hobby”, których gospodarzem było Miasto Trutnow. Gościem honorowym targów był Starosta Miasta Trutnow – Pan Iwan Adamec, który razem z Prezesem Czeskiej Izby Gospodarczej z Hradec Králové – Panem Radkiem Jakubskim dokonał uroczystego otwarcia targów.  W przemówieniu powitalnym podkreślił rolę współpracy samorządów i przedsiębiorców w kształtowaniu rozwoju gospodarczego polsko-czeskiego pogranicza.

Czytaj więcej
Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Chin! 17.04.2018

27- maja - 3 czerwca 2018 r. odbędzie się Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Chin! Do udziału w misji gospodarczej DAWG oraz UMWD zapraszają przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami na rynku chińskim. Szczególnie przedsiębiorców z następujących branż: spożywczej, fotowoltaicznej, produkcji pojazdów elektrycznych i turystycznej.

Czytaj więcej
KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW- PRZYPOMNIENIE 27.04.2018

Uwzględniając komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 26.04.2018 r. Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego przypomina...

Czytaj więcej
„Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” 25.04.2018

Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń”  na targach:

  • Ugol Rosii – Nowokuźnieck (Rosja) – 5-8.06
  • KazComac – Astana (Kazachstan) – 19-21.06
  • Iran Agro Fair – Teheran (Iran) – 29.06-2.07
Czytaj więcej
Zaproszenie na Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze 25.04.2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH S.A. w Kazachstanie we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Astanie i Ambasadą Republiki Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się w dniu 19 czerwca 2018 roku w Astanie. Delegacji rządowo-biznesowej przewodniczyć będzie Pan Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii RP.

Czytaj więcej
UWAGA zmiany w przepisach dla przedsiębiorców!!! 18.04.2018

BIZNES zyskuje konstytucję, która wytycza perspektywy dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, zwaną dalej „Konstytucja Biznesu”.
Traci moc obowiązującą ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2168 z późn. zmianami), będąca podstawą prawną dotychczasowych wpisów/ zmian wpisów/ zawieszeń/ wznowień/ wykreślenia wpisów z Centralnej Ewidencji  i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Czytaj więcej
Już 27 kwietnia w Trutnovie - spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+” 20.04.2018

Już 27 kwietnia w Trutnovie w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odbędzie się spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+”.
Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem firmy, wezmą udział w eksperckich panelach i skorzystają na miejscu z doradztwa ekspertów. Główną ideą wydarzenia będzie uświadomienie, że rozpoczęcie własnego biznesu może być proste bez względu na wiek.

Czytaj więcej
Spotaknie "Nowe zasady wspierania inwestycji w oparciu o SSE w świetle projektów ustaw i rozporządzeń” oraz „Bezzwrotne Instrumenty wspierające działalność przedsiębiorców” 25 kwietnia 2018 r. 20.04.2018

25 kwietnia 2018 r. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK organizuje bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców.
Partnerem Wydarzenia jest Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy a główne tematy to:  „Nowe zasady wspierania inwestycji w oparciu o Specjalne Strefy Ekonomiczne, w świetle projektów ustaw i rozporządzeń” oraz „Bezzwrotne Instrumenty wspierające działalność przedsiębiorców”. 

Czytaj więcej
Spotkanie pt. Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej 18.04.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu
zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 25 kwietnia 2018 r.,
pt. „Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej”.

Czytaj więcej
Będzie kolejna klasa patronacka w ramach programu "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica"! 13.04.2018

Dziś został oficjalnie podpisany list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych, a firmą  ZUPBADURA. Nawiązanie tak znaczącej relacji pomiędzy szkołą, a pracodawcą jest sztandarowym działaniem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Idea założenia klasy patronackiej jest odpowiedzią na wyzwania obecnego rynku pracy i jego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco! Zachęcamy do zgłaszania swoich firm w Plebiscycie Gospodarczym "Gwazdy Biznesu 2018"! 13.04.2018

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz ze spółką FRW Media Group - Instytucją Otoczenia Biznesu oraz portalem www.naszbiznes24.pl orgazują Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy:
"Gwiazdy Biznesu 2018"
Kapituła Konkursu nagrodzi firmy w pięciu kategoriach:
Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi.
Przyzna też nagrodę dla Osobowości Dolnego Śląska.

 

Czytaj więcej
NABÓR DO PROGRAMU "GO TO BRAND 2018" 11.04.2018

Go to brand wspiera promocję marek produktowych (zarówno wyrobów, jak i usług), które mają szansę stać się rozpoznawalne na rynkach zagranicznych. Jako mikro-, mały lub średni przedsiębiorca mogą Państwo dostać nawet 850 tysięcy złotych na udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych. W ramach dofinansowania sfinansować można koszty konsultanta, który doradzi jak wypromować  firmę za granicą.

Czytaj więcej
XXIII Targi Pracy - ogłaszamy zapisy dla pracodawców - wystawców! 11.04.2018

POWIATOWY URZĄD PRACY W ŚWIDNICY zaprasza na organizowane w dniu 19 kwietnia 2018 roku  - XXIII TARGI PRACY
Targi odbędą się w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy
(adres: ul. Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica, woj. Dolnośląskie)

Targi pracy są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, możliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Zapraszając Państwa do uczestnictwa w tej imprezie możemy zapewnić, że będzie ona doskonałą kazją do promocji firmy wśród mieszkańców powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w E-commerce Week 09.04.2018

Zaproszenie do udziału w E-commerce Week organizowanym przez UNCTAD w dn. 16-20 kwietnia 2018 r., Genewa, Szwajcaria

Czytaj więcej
Gospodarcza misja wyjazdowa przedsiębiorców do Rzymu 02-03.05.2018 04.04.2018

Przekazujemy informacje, że Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. w dniach od 2 do 3 maja bieżącego roku organizuje misję gospodarczą do Rzymu. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami a firmami z Włoch.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych promocją swoich towarów i usług, pozyskaniem nowych rynków zbytu oraz kontrahentów.
MISJA PODZIELONA BĘDZIE NA 2 KOMPONENTY:
Wizyty studyjne w instytucjach otoczenia biznesu
Polsko-Włoskie Forum Gospodarcze

Czytaj więcej
Kalendarz wydarzeń targowo-wystawienniczych w Armenii 03.04.2018

Zapraszamy firmy zainteresowane rynkiem w Armenii do wzięcia udziału w targach!

Szczegóły w "czytaj więcej".

Czytaj więcej
Czy można nauczyć się przedsiębiorczości w szkole? Informacje z realizacji projektu 29.03.2018

„Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odpowiadają na to pytanie. Członkowie delegacji z Czech, a także świdniccy nauczyciele i doradcy zawodowi 27 marca br. w Świdnicy uczestniczyli w  spotkaniu ŚWIT poświęconym tematyce przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Czytaj więcej
Spotkania B2B dla producentów i dystrybutorów żywności 20.03.2018

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się w dniach 16-17 maja 2018 r. podczas targów żywności funkcjonalnej i typu "free from" w Sztokholmie.
Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do producentów i dystrybutorów następujących rodzajów żywności:funkcjonalna, dla alergików (bezglutenowa, bez laktozy itp.), wegańska, bez cukru, bez GMO, suplementy diety i inne.
Udział w giełdzie kooperacyjnej na targach umożliwi przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami w branży.

Czytaj więcej
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do działania 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 20.03.2018

Działanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym.
 
Wnioski można składać od 6 marca 2018 r.
 

 

Czytaj więcej
Konkurs na mikroprzedsiębiorcę roku! 13.03.2018

Zachęcamy świdnickich przedsiębiorców do aplikowania na MIKROPRZEDSIĘBIORCĘ ROKU!!!
Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, zatrudniający poniżej 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów Euro.

Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku jest promocja i wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do aktywności gospodarczej na lokalnych rynkach oraz zakładania własnych firm. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy, których sukces stanowi przykład efektywnego biznesu oraz innowacyjnego myślenia gospodarczego.

Czytaj więcej
Dofinansowanie dla MŚP! 12.03.2018

W ramach Pakietu dla średnich miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców do zainteresowania konkursem w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", w ramach którego dla przedsiębiorców ze średnich miast (oraz gmin sąsiadujących) dedykowana jest kwota 500 mln zł na wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe!

Czytaj więcej
Konstytucja Biznesu przyjęta! 08.03.2018

Pakiet 5 ustaw, zmieniających polską rzeczywistość biznesową, zostało przyjętych przez Sejm. Wejście w życie "konstutucji biznesu" będzie najbardziej kompleksową reformą prawa gospodarczego od prawie 30 lat, zapowiedzianą w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zmiany mają obejąć prawie 200 ustaw.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w programie grantowym w ramach 06.03.2018

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w programie grantowym realizowanym w ramach inicjatywy Climate-KIC.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie - w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym.

Czytaj więcej
Informator RODO opracowany przez Ministerstwo Cyfryzacji do POBRANIA 06.03.2018

DNIA 25 MAJA 2018 ROKU we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO). Zapraszamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Ministra Cyfryzacji.

POBIERZ

Czytaj więcej
Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, 26 - 27.03.2018 r., Spała 06.03.2018

Komitet Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego organizują Kongres Bezpieczeństwa Biznesu.

Celem Kongresu jest wymiana doświadczeń na temat zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego. Pomożemy przedsiębiorcom określić stan bezpieczeństwa w firmie, przedstawimy rozwiązania mające na celu podniesienie poziomu ochrony osób, mienia i procesów biznesowych oraz zwiększenia ich efektywności.

Czytaj więcej
XXIII Targi Pracy - ogłaszamy zapisy dla pracodawców - wystawców! 06.03.2018

OWIATOWY URZĄD PRACY W ŚWIDNICY zaprasza na organizowane w dniu 19 kwietnia 2018 roku  - XXIII TARGI PRACY
Targi odbędą się w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy
(adres: ul. Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica, woj. Dolnośląskie)

Targi pracy są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, możliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Zapraszając Państwa do uczestnictwa w tej imprezie możemy zapewnić, że będzie ona doskonałą kazją do promocji firmy wśród mieszkańców powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej
Konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu OGŁOSZONO!!! 02.03.2018

28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca  ogłosiła nowy konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć  udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe czy centra transferu technologii. 

Czytaj więcej
Refundacje za przeprowadzone szkolenia podnoszące kwalifikacje! 02.03.2018

Agencja Rozowju Regionalnego "AGROREG" S.A. zachęca przedsiębiorców do skorzystania z refundacji:
- maksumalnie 5 tys. w przypadku samozatrudnienia;
- maksymalnie 5 tys. zło na jednego pracownika (maksymalnie 50 tys. na firmę)

za przeprowadzone szkolenie podnoszące kwalifikacje (refundacja szkoleń, prawa jazdy, studiów...)

Więcej TUTAJ

Czytaj więcej
CENTRUM ROZWOJU MŚP 27.02.2018

27 lutego 2018 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła Centrum Rozwoju MŚP. Jest to jeden z projektów ujętych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Centrum Rozwoju MŚP jest marką, pod którą PARP będzie oferowała małym i średnim firmom usługi informacyjne, szkoleniowe, doradcze i kooperacyjne.To Centrum Rozwoju MŚP pomoże przedsiębiorcom uzyskać odpowiedzi dotyczące wsparcia biznesu, czy jest możliwość pozyskania nowych klientów, jak poszerzyć zakres świadczonych usług.

 

Czytaj więcej
Wsparcie dla MŚP - Dolnośląski Regionalny Fundusz Pożyczkowy! 26.02.2018

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach Dolnośląskiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego oferuje następujące pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Czytaj więcej
REGIONALNA WYSTAWA FIRM!!! TARGI KARKONOSKIE 2018 23.02.2018


REGIONALNA WYSTAWA FIRM – TARGI KARKONOSKIE 2018
27 kwietnia 2018r., od godziny 9:00 – 28 kwietnia, do godziny 18:00.

Czytaj więcej
Zapraszamy do wzięcia udziału w START-UP CHALLENGE!! Czas na zgłoszenie do 20 marca 2018! 21.02.2018

Czym jest START-UP CHALLENGE? To giełda pomysłów, inspiracji, kopalnia trendów i twórczy ferment. Pomoże dowiedzieć się wszystkiego, co może być potrzebne w rozwoju biznesu. Warianty inwestycyjnych możliwości, programy akceleracyjne, sposoby finansowania, rodzaje wsparcia i dobre praktyki, czyli: jak robią to inni! Także Ci z dużym doświadczeniem.

Czytaj więcej
Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji 21.02.2018

Projekt ustawy ma na celu zmianę obecnie obowiązujących przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych.

Czytaj więcej
Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Gruzji! 19.02.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranymi kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.

Czytaj więcej
Misje gospodarcze przedsiębiorców do Włoch 06.02.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej i Ambasadą RP w Rzymie, organizuje misję gospodarczą do Włoch. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami, a firmami z Włoch.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś! 30.01.2018

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy!

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie."

Czytaj więcej

do góry