...przejdź do "DLA BIZNESU"

Już 27 kwietnia w Trutnovie - spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+” 20.04.2018

Już 27 kwietnia w Trutnovie w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odbędzie się spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+”.
Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem firmy, wezmą udział w eksperckich panelach i skorzystają na miejscu z doradztwa ekspertów. Główną ideą wydarzenia będzie uświadomienie, że rozpoczęcie własnego biznesu może być proste bez względu na wiek.

Czytaj więcej
Spotaknie "Nowe zasady wspierania inwestycji w oparciu o SSE w świetle projektów ustaw i rozporządzeń” oraz „Bezzwrotne Instrumenty wspierające działalność przedsiębiorców” 25 kwietnia 2018 r. 20.04.2018

25 kwietnia 2018 r. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK organizuje bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców.
Partnerem Wydarzenia jest Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy a główne tematy to:  „Nowe zasady wspierania inwestycji w oparciu o Specjalne Strefy Ekonomiczne, w świetle projektów ustaw i rozporządzeń” oraz „Bezzwrotne Instrumenty wspierające działalność przedsiębiorców”. 

Czytaj więcej
UWAGA zmiany w przepisach dla przedsiębiorców!!! 18.04.2018

BIZNES zyskuje konstytucję, która wytycza perspektywy dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, zwaną dalej „Konstytucja Biznesu”.
Traci moc obowiązującą ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2168 z późn. zmianami), będąca podstawą prawną dotychczasowych wpisów/ zmian wpisów/ zawieszeń/ wznowień/ wykreślenia wpisów z Centralnej Ewidencji  i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Czytaj więcej
Spotkanie pt. Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej 18.04.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu
zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 25 kwietnia 2018 r.,
pt. „Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej”.

Czytaj więcej
Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Chin! 17.04.2018

27- maja - 3 czerwca 2018 r. odbędzie się Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Chin! Do udziału w misji gospodarczej DAWG oraz UMWD zapraszają przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami na rynku chińskim. Szczególnie przedsiębiorców z następujących branż: spożywczej, fotowoltaicznej, produkcji pojazdów elektrycznych i turystycznej.

Czytaj więcej
Będzie kolejna klasa patronacka w ramach programu "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica"! 13.04.2018

Dziś został oficjalnie podpisany list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych, a firmą  ZUPBADURA. Nawiązanie tak znaczącej relacji pomiędzy szkołą, a pracodawcą jest sztandarowym działaniem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Idea założenia klasy patronackiej jest odpowiedzią na wyzwania obecnego rynku pracy i jego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco! Zachęcamy do zgłaszania swoich firm w Plebiscycie Gospodarczym "Gwazdy Biznesu 2018"! 13.04.2018

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz ze spółką FRW Media Group - Instytucją Otoczenia Biznesu oraz portalem www.naszbiznes24.pl orgazują Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy:
"Gwiazdy Biznesu 2018"
Kapituła Konkursu nagrodzi firmy w pięciu kategoriach:
Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi.
Przyzna też nagrodę dla Osobowości Dolnego Śląska.

 

Czytaj więcej
NABÓR DO PROGRAMU "GO TO BRAND 2018" 11.04.2018

Go to brand wspiera promocję marek produktowych (zarówno wyrobów, jak i usług), które mają szansę stać się rozpoznawalne na rynkach zagranicznych. Jako mikro-, mały lub średni przedsiębiorca mogą Państwo dostać nawet 850 tysięcy złotych na udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych. W ramach dofinansowania sfinansować można koszty konsultanta, który doradzi jak wypromować  firmę za granicą.

Czytaj więcej
XXIII Targi Pracy - ogłaszamy zapisy dla pracodawców - wystawców! 11.04.2018

POWIATOWY URZĄD PRACY W ŚWIDNICY zaprasza na organizowane w dniu 19 kwietnia 2018 roku  - XXIII TARGI PRACY
Targi odbędą się w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy
(adres: ul. Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica, woj. Dolnośląskie)

Targi pracy są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, możliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Zapraszając Państwa do uczestnictwa w tej imprezie możemy zapewnić, że będzie ona doskonałą kazją do promocji firmy wśród mieszkańców powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w E-commerce Week 09.04.2018

Zaproszenie do udziału w E-commerce Week organizowanym przez UNCTAD w dn. 16-20 kwietnia 2018 r., Genewa, Szwajcaria

Czytaj więcej
Gospodarcza misja wyjazdowa przedsiębiorców do Rzymu 02-03.05.2018 04.04.2018

Przekazujemy informacje, że Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. w dniach od 2 do 3 maja bieżącego roku organizuje misję gospodarczą do Rzymu. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami a firmami z Włoch.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych promocją swoich towarów i usług, pozyskaniem nowych rynków zbytu oraz kontrahentów.
MISJA PODZIELONA BĘDZIE NA 2 KOMPONENTY:
Wizyty studyjne w instytucjach otoczenia biznesu
Polsko-Włoskie Forum Gospodarcze

Czytaj więcej
Kalendarz wydarzeń targowo-wystawienniczych w Armenii 03.04.2018

Zapraszamy firmy zainteresowane rynkiem w Armenii do wzięcia udziału w targach!

Szczegóły w "czytaj więcej".

Czytaj więcej
Czy można nauczyć się przedsiębiorczości w szkole? Informacje z realizacji projektu 29.03.2018

„Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odpowiadają na to pytanie. Członkowie delegacji z Czech, a także świdniccy nauczyciele i doradcy zawodowi 27 marca br. w Świdnicy uczestniczyli w  spotkaniu ŚWIT poświęconym tematyce przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Czytaj więcej
Spotkania B2B dla producentów i dystrybutorów żywności 20.03.2018

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się w dniach 16-17 maja 2018 r. podczas targów żywności funkcjonalnej i typu "free from" w Sztokholmie.
Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do producentów i dystrybutorów następujących rodzajów żywności:funkcjonalna, dla alergików (bezglutenowa, bez laktozy itp.), wegańska, bez cukru, bez GMO, suplementy diety i inne.
Udział w giełdzie kooperacyjnej na targach umożliwi przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami w branży.

Czytaj więcej
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do działania 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 20.03.2018

Działanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym.
 
Wnioski można składać od 6 marca 2018 r.
 

 

Czytaj więcej
Konkurs na mikroprzedsiębiorcę roku! 13.03.2018

Zachęcamy świdnickich przedsiębiorców do aplikowania na MIKROPRZEDSIĘBIORCĘ ROKU!!!
Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, zatrudniający poniżej 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów Euro.

Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku jest promocja i wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do aktywności gospodarczej na lokalnych rynkach oraz zakładania własnych firm. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy, których sukces stanowi przykład efektywnego biznesu oraz innowacyjnego myślenia gospodarczego.

Czytaj więcej
Dofinansowanie dla MŚP! 12.03.2018

W ramach Pakietu dla średnich miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców do zainteresowania konkursem w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", w ramach którego dla przedsiębiorców ze średnich miast (oraz gmin sąsiadujących) dedykowana jest kwota 500 mln zł na wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe!

Czytaj więcej
Konstytucja Biznesu przyjęta! 08.03.2018

Pakiet 5 ustaw, zmieniających polską rzeczywistość biznesową, zostało przyjętych przez Sejm. Wejście w życie "konstutucji biznesu" będzie najbardziej kompleksową reformą prawa gospodarczego od prawie 30 lat, zapowiedzianą w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zmiany mają obejąć prawie 200 ustaw.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w programie grantowym w ramach 06.03.2018

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w programie grantowym realizowanym w ramach inicjatywy Climate-KIC.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie - w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym.

Czytaj więcej
Informator RODO opracowany przez Ministerstwo Cyfryzacji do POBRANIA 06.03.2018

DNIA 25 MAJA 2018 ROKU we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO). Zapraszamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Ministra Cyfryzacji.

POBIERZ

Czytaj więcej
Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, 26 - 27.03.2018 r., Spała 06.03.2018

Komitet Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego organizują Kongres Bezpieczeństwa Biznesu.

Celem Kongresu jest wymiana doświadczeń na temat zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego. Pomożemy przedsiębiorcom określić stan bezpieczeństwa w firmie, przedstawimy rozwiązania mające na celu podniesienie poziomu ochrony osób, mienia i procesów biznesowych oraz zwiększenia ich efektywności.

Czytaj więcej
XXIII Targi Pracy - ogłaszamy zapisy dla pracodawców - wystawców! 06.03.2018

OWIATOWY URZĄD PRACY W ŚWIDNICY zaprasza na organizowane w dniu 19 kwietnia 2018 roku  - XXIII TARGI PRACY
Targi odbędą się w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy
(adres: ul. Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica, woj. Dolnośląskie)

Targi pracy są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, możliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Zapraszając Państwa do uczestnictwa w tej imprezie możemy zapewnić, że będzie ona doskonałą kazją do promocji firmy wśród mieszkańców powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej
Konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu OGŁOSZONO!!! 02.03.2018

28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca  ogłosiła nowy konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć  udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe czy centra transferu technologii. 

Czytaj więcej
Refundacje za przeprowadzone szkolenia podnoszące kwalifikacje! 02.03.2018

Agencja Rozowju Regionalnego "AGROREG" S.A. zachęca przedsiębiorców do skorzystania z refundacji:
- maksumalnie 5 tys. w przypadku samozatrudnienia;
- maksymalnie 5 tys. zło na jednego pracownika (maksymalnie 50 tys. na firmę)

za przeprowadzone szkolenie podnoszące kwalifikacje (refundacja szkoleń, prawa jazdy, studiów...)

Więcej TUTAJ

Czytaj więcej
CENTRUM ROZWOJU MŚP 27.02.2018

27 lutego 2018 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła Centrum Rozwoju MŚP. Jest to jeden z projektów ujętych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Centrum Rozwoju MŚP jest marką, pod którą PARP będzie oferowała małym i średnim firmom usługi informacyjne, szkoleniowe, doradcze i kooperacyjne.To Centrum Rozwoju MŚP pomoże przedsiębiorcom uzyskać odpowiedzi dotyczące wsparcia biznesu, czy jest możliwość pozyskania nowych klientów, jak poszerzyć zakres świadczonych usług.

 

Czytaj więcej
Wsparcie dla MŚP - Dolnośląski Regionalny Fundusz Pożyczkowy! 26.02.2018

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach Dolnośląskiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego oferuje następujące pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Czytaj więcej
REGIONALNA WYSTAWA FIRM!!! TARGI KARKONOSKIE 2018 23.02.2018


REGIONALNA WYSTAWA FIRM – TARGI KARKONOSKIE 2018
27 kwietnia 2018r., od godziny 9:00 – 28 kwietnia, do godziny 18:00.

Czytaj więcej
Zapraszamy do wzięcia udziału w START-UP CHALLENGE!! Czas na zgłoszenie do 20 marca 2018! 21.02.2018

Czym jest START-UP CHALLENGE? To giełda pomysłów, inspiracji, kopalnia trendów i twórczy ferment. Pomoże dowiedzieć się wszystkiego, co może być potrzebne w rozwoju biznesu. Warianty inwestycyjnych możliwości, programy akceleracyjne, sposoby finansowania, rodzaje wsparcia i dobre praktyki, czyli: jak robią to inni! Także Ci z dużym doświadczeniem.

Czytaj więcej
Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji 21.02.2018

Projekt ustawy ma na celu zmianę obecnie obowiązujących przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych.

Czytaj więcej
Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Gruzji! 19.02.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranymi kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.

Czytaj więcej
Misje gospodarcze przedsiębiorców do Włoch 06.02.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej i Ambasadą RP w Rzymie, organizuje misję gospodarczą do Włoch. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami, a firmami z Włoch.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś! 30.01.2018

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy!

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie."

Czytaj więcej

do góry