...przejdź do "DLA BIZNESU"

Tereny Inwestycyjne NA SPRZEDAŻ - INFORMACJA 07.12.2018

Firma CBRE informuje o możliwości sprzedaży terenów inwestycyjnych w Świdnicy o łącznej powierzchni 21,2848 ha.

 

 

Czytaj więcej
Mobilny Punkt Informacyjny 05.12.2018

10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 10.00 – 13.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy czynny będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych  m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, a także informacje o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora. Plakat z informacjami dotyczącymi punktu w załączeniu. Proszę o udostępnienie informacji na Państwa stronach internetowych w sposób zwyczajowo przyjęty oraz osobom zainteresowanym tematem.

Czytaj więcej
Rozwój nowych firm – seminarium w Trutnovie 30.11.2018

29 listopada w Trutnovie odbyło się seminarium dedykowane młodym firmom oraz osobom chcącym rozpocząć działalność gospodarczą. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” zgromadziło 40 osób z obu miast partnerskich, zainteresowanych rozwojem działalności biznesowej.

Czytaj więcej
Konferencja oraz rozmowy biznesowe "Współpraca i Promocja Turystyczna Dolny Śląsk - Kraj Środkowoczeski" 26.11.2018

10 grudnia 2018 o godz. 11:00-14:00 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Ebliana oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zaprasza na konferencję oraz  rozmowy biznesowe "Współpraca i Promocja Turystyczna Dolny Śląsk - Kraj Środkowoczeski".

Czytaj więcej
Nowy Program Sokół - dotacje i pożyczki z NFOŚiGW na innowacyjne technologie środowiskowe 21.11.2018

Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcji technologii – mają szanse na dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i GW w ramach programu Sokół. Przyjmowanie wniosków w czwartym naborze rozpocznie się 3 grudnia 2018 r. Do rozdysponowania jest ponad 2 miliardy złotych.

Czytaj więcej
Promocja firm na targach 21.11.2018

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń”  na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

Czytaj więcej
Seminarium dla przedsiębiorców MŚP - relacja 21.11.2018

Kolejny raz przedsiębiorcy ze Świdnicy ,Wałbrzycha i okolic oraz  goście z partnerskiego miasta Trutnov spotkali się, aby rozmawiać o możliwościach i szansach rozwoju MŚP.  Spotkanie organizowane w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odbyło się 15 listopada w Świdnicy.

Czytaj więcej
Odbyło się kolejne seminarium dla przedsiębiorców MŚP 16.11.2018

Kolejny raz przedsiębiorcy ze Świdnicy ,Wałbrzycha i okolic oraz  goście z partnerskiego miasta Trutnov spotkali się, aby rozmawiać o możliwościach i szansach rozwoju MŚP.  Spotkanie organizowane w ramach projektu "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" odbyło się 15 listopada w Świdnicy.

Czytaj więcej
„Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” TARGI Bauma Conexpo Indie 19.11.2018

Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń”  na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12

Czytaj więcej
Czeskie smoki przyznane! 13.11.2018

W piątek 09.11.2018 w Trutnovie podczas Czesko- Polskiej Gali Przedsiębiorczości rozdano czeskie nagrody gospodarcze w różnych kategoriach. Podczas ceremonii wręczono 9 statuetek porcelanowego smoka. Pierwsza z nich trafiła do  polskiej firmy  w kategorii  Najlepsza firma transgraniczna. Spośród trójki nominowanych firm: KAT-RECYKLING sp. z o.o., Cloos – Polska sp. z o.o. oraz THT sp. z o.o. -  zdobywcą nagrody została firma Cloos – Polska sp. z o.o. -  producent zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych.

Czytaj więcej
Porozmawiajmy o Biznesie – MŚP możliwości i szanse rozwoju - Zapraszamy do udziału! 31.10.2018

Seredecznie zapraszamy Państwa na spotkanie przedsiębiorców pod nazwą Porozmawiajmy o Biznesie – MŚP możliwości i szanse rozwoju, które odbędzie się 15 listopada 2018r. o godzinie 10:00 w Hotelu Esperanto, przy ul. Stęczyńskiego 18 w Świdnicy.

Czytaj więcej
Polskie Mosty Technologiczne 31.10.2018

Projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT) skierowany jest do innowacyjnych przedsiębiorstw charakteryzujących się szybką dynamiką wzrostu, mających potencjał do internacjonalizacji i działających w obszarze innowacji.

Czytaj więcej
Rozmawiali o biznesie w Świdnicy 18.10.2018

Ponad 40 osób. Kilkoro prelegentów z dziedziny przedsiębiorczości, funduszy na rozwój firm, promocji. Inspirujące historie. Tak wyglądało seminarium „Porozmawiajmy o biznesie”, które odbyło się 16 października w Świdnicy. Uczestnikami wydarzenia organizowanego w ramach projektu „Razem dla biznesu” byli przedsiębiorcy z Polski oraz z Czech.

Czytaj więcej
Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą 16.10.2018

Wychodząc naprzeciw potrzebom i aspiracjom polskiego biznesu, w dniu 25 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą.
Grupą docelową projektu są polskie małe i średnie firmy planujące lub już realizujące ekspansję zagraniczną.

Czytaj więcej
Udział w badaniu dotyczącym potrzeb wdrażania nowych technologii związanych ze Smart City. 12.10.2018

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w badaniu, realizowanym przy współpracy z Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis S.A., którego jednym z celów jest określenie potrzeb dotyczących wdrażania nowych technologii związanych ze Smart City w mieście Świdnica. Pragnąc poznać Państwa opinię przygotowaliśmy ankietę, która skupia się na wybranych obszarach funkcjonowania inteligentnego miasta.

Czytaj więcej
Śniadanie biznesowe "Wymiana handlowa z Wietnamem" 08.10.2018

30 październia o godz 9:30-11:30 e siedzibie DAWG odbędzie się śnaidanie biznesowe pt. "Wymiana handlowa z Wietnamem"

Czytaj więcej
Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP 05.10.2018

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – Lider projektu oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z.o.o. - Partner projektu
ogłaszają nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”

Czytaj więcej
Bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. 04.10.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Czytaj więcej
Już dostępne! Poradniki - Jak założyć działaność gospodarczą w Polsce i Czechach! 27.09.2018

Przekazujemy do Państwa dwa poradniki w dwóch wersjach językowych "Jak założyć działaność gospodarczą w Polsce"Jak założyć działaność gospodarczą w Czechach". Publikacje powstały w ramach Projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska. Oś priorytetowa 11.4. Współpraca instytucji i społeczności.
Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z publikacjami!

 

Czytaj więcej
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich 25.09.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 03 października 2018 r. dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców z sektora MMŚP na rozwój działalności i zwiększenie konkurencyjności. Spotkanie będzie dotyczyć możliwości wsparcia inwestycji  rozwojowych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – w formie instrumentów zwrotnych. Przedstawione zostaną również założenia projektów grantowych skierowanych do przedsiębiorców, dotyczących wsparcia usług szkoleniowych, doradczych oraz rozwojowych.

Czytaj więcej
Misja Gospodarcza do Kalifornii 07.09.2018

Zapraszam do udziału w organizowanej przez DAWG misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych, które są największą i najbardziej zaawansowaną technologicznie gospodarką świata.  USA to nie tylko największy jednolity rynek, ale także największy na świecie importer. Te dwie cechy sprawiają, że potencjalne możliwości zbytu towarów są tam ogromne.

Czytaj więcej
Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP 06.09.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. rozpoczyna III nabór wniosków do projektu pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF. Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS). 

Czytaj więcej
Polskie firmy na jarmarku w Trutnovie – relacja 05.09.2018

2 września w mieście partnerskim – Trutnovie odbył się wielki jarmark i biznesmarket. Dzięki projektowi „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” udział w nim wzięło również pięcioro reprezentantów ze Świdnicy i okolic. Pojawili się w Trutnovie, aby zaprezentować swoją działalność i wyroby oraz nawiązać relacje z czeskimi sąsiadami.

Czytaj więcej
Uwaga! Do końca sierpnia wystartuje 29 nowych naborów wniosków dla przedsiębiorców! 09.08.2018

Szanse na dofinansowanie mają m.in. te przedsiębiorstwa, które chcą rozwijać innowacje produkcyjne i procesowe. Środki mogą także pozyskać podmioty chcące zwiększyć wsparcie dla rodzin, aktywizację grup ubogich lub przyczynić się do wdrażania programów zdrowotnych. Celów na które można zyskać dofinansowanie jest naprawdę dużo.

Na przedsiębiorców czeka w sumie aż 80 konkursów, w tym: 15 z programów ogólnopolskich, 63 z programów regionalnych i 2 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Czytaj więcej
10 sierpnia - Mobilny Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Świdnicy 02.08.2018

Szanowni  Państwo, w dniu  10 sierpnia 2018 r. (piątek) w godz. 10.00 – 13.00 w pokoju nr 104 (I piętro) w Urzędzie Miejskim w Świdnicy czynny będzie Mobilny Punkt Informacyjny świadczący bezpłatne usługi na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych  m.in. na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, a także informacje o kierunkach wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych oraz III sektora. Plakat z informacjami dotyczącymi punktu w załączeniu. Proszę o udostępnienie informacji na Państwa stronach internetowych w sposób zwyczajowo przyjęty oraz osobom zainteresowanym tematem.

Czytaj więcej
GOSPODARCZA MISJA WYJAZDOWA Bośnia i Hercegowina, Republika Serbska 26 sierpnia -29 sierpnia 2018 Banja Luka -Sarajewo 02.08.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do  Bośni i Hercegowina i Republiki Serbskiej w dniach  26 sierpnia -29 sierpnia 2018.
Zachęcamy do zapoznania się z programem i zgłoszenie uczestnictwa.

Czytaj więcej
Targi kosmetyczne - 18-20 września - KIJÓW (Ukraina) 25.07.2018

Zapraszamy do udziału w targach InterCHARM Kijów 2018 na stoisku regionalnym

Czytaj więcej
Mały ZUS dla małych firm – Sejm przyjął ustawę 25.07.2018

W piątek 20 lipca w ostatnim dniu 67. posiedzenia Sejm uchwalił ustawę gwarantującą około 175 tys. małych firm prawo do płacenia obniżonych składek ZUS, począwszy od stycznia 2019 r.

Czytaj więcej
Informacja dla przedsiębiorców 17.07.2018

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej organizuje spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów Poddziałania 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW ( TYP B Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców)- zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. konkursu.

Czytaj więcej
Środki dla przedsiębiorców!!! 11.07.2018

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabory do działań Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój: Badania na rynek, Bony na innowacje dla MŚP, Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP, Ochrona własności przemysłowej, Design dla przedsiębiorców, Projekty akceleracyjne.

Czytaj więcej
Rola rodzinnych firm – relacja ze spotkania w Bagieńcu 04.07.2018

29 czerwca w Bagieńcu odbyło się spotkanie przybliżające istotę i rolę przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce. Jakie dane przedstawili goście? Które tematy wywołały dyskusje? Jakie wnioski wyciągnęli sami uczestnicy?

Czytaj więcej
Targi Automechanika w Moskwie 04.07.2018

Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Części samochodowych i lotniczych”  na targach MIMS Automechanika, które odbędą się w terminie 27-30.08.2018 w Moskwie ( http://www.mims.ru/en-GB).

Czytaj więcej
Targi SIAL Paris 04.07.2018

Do udziału w targach na stoisku regionalnym zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami rynku europejskiego, reprezentujących sektory szerokorozumianej branży spożywczej.
SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej i wiodące wydarzenie na francuskim rynku żywności, oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich. Producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii instytucjonalnej i gastronomicznej spotykają się na targach SIAL Paris.

Czytaj więcej
Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu 26.06.2018

Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu

Firmy rodzinne stanowią 30 proc. firm w Polsce. To dużo, czy mało? Jakie znaczenie dla gospodarki kraju mają rodzime przedsiębiorstwa? Czy wielopokoleniowy biznes jest łatwiejszy w prowadzeniu? Jak oddziałuje na lokalny rynek oraz społeczność? Na te i inne pytania odpowiedzą goście spotkania „Rodzinne firmy” organizowanego 29 czerwca w Bagieńcu.

Czytaj więcej
Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany 25.06.2018

O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm porozmawiamy na kolejnym z cyklu spotkań – tym razem spotkamy się w Świdnicy - 27.06.2018 Hotel Fado ul. Marii Konopnickiej 6.

Szczegóły link

 

Czytaj więcej
Konkurs „Przedsiębiorstwo Przyszłości” 13.06.2018

Zapraszamy Państwa firmę do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. W Konkursie przyznawane są certyfikaty i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw. Termin zgłoszenia do 22 czerwca.

Czytaj więcej
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Hotelu Ibisw Wałbrzychu. 13.06.2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Hotelu Ibisw Wałbrzychu.
W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

Czytaj więcej
Czesi na świdnickim jarmarku 11.06.2018

W sobotę 9 czerwca z okazji Dni Świdnicy i Święta Dzika świdnicki rynek wypełniły liczne stoiska i atrakcje. Dla publiczności przygotowano bogaty program, występy artystyczne, ciekawe konkursy, zabawy dla dzieci, dmuchańce, degustacje potraw i pokazy ptaków drapieżnych. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele z czeskiego Trutnova.

Czytaj więcej
Ułatwienia dla przedsiębiorców - spotkanie pt. "Czy rzemiosło to jeszcze biznes" 11.06.2018

Nowe przepisy ułatwiające prowadzenie firmy były głównym tematem spotkania zorganizowanego dla świdnickich przedsiębiorców w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Jakie zmiany wprowadza tzw. „Konstytucja biznesu”? Jak zmienią się relacje na linii przedsiębiorca-urzędnik?
8 czerwca w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy
odbyło się spotkanie pt. „Czy rzemiosło to jeszcze biznes?”. Spotkanie to zgromadziło przedstawicieli różnorodnych branż, takich jak: motoryzacja, finanse, fryzjerstwo, gastronomia, cukiernictwo, czy piekarstwo.

Czytaj więcej
MISJA GOSPODARCZA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW DO KALIFORNII. 05.06.2018

08-13 LIPCA 2018
San Francisco, San Jose - Kalifornia
Szczególnie zachęcamy przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących sektory związane z technologiami teleinformatycznymi, informacyjnymi, kosmicznymi, maszynowymi.
Misji przewodniczyć będzie Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
 

Czytaj więcej
DOLNOŚLĄSKI BON NA INNOWACJE 04.06.2018

Projekt wspiera realizację przez jednostki naukowe na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) usług o charakterze badań przemysłowych i/lub eksperymentalne prac rozwojowych.

Realizatorem Projektu pn.: „Dolnośląski Bon na Innowacje", prowadzonego na terenie województwa dolnośląskiego, jest Partnerstwo utworzone przez: Województwo Dolnośląskie, działające jako Lider oraz Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., działającą jako Partner.
 

Czytaj więcej
Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dn. 24.05.2018r. - Zmiany w CEIDG w zakersie RODO 25.05.2018

Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dn. 24.05.2018r. - Zmiany w CEIDG w zakersie RODO do pobrania TUTAJ.

Spotkanie "Własna firma po urlopie macierzyńskim – wiedza, dyskusje, i wsparcie dla rodziców" już 28 maja! 22.05.2018

Jak wygląda powrót rodziców do pracy po urlopie macierzyńskim? Czy własna firma to dobry pomysł? Gdzie szukać wsparcia? Jak założyć firmę krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania już wkrótce udzielą goście kolejnego spotkania realizowanego w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. 28 maja w Trutnovie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Własna firma po urlopie macierzyńskim”.

WAŻNY KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW!!! 17.05.2018

Komunikat  MINISTERSTWA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TECHNOLOGII  DLA PRZEDSIĘBIORCÓW z dnia 16.05.2018 r.
Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
 

Czytaj więcej
W Trutnowie IX Targi Karkonoskie pn. „Dom – Ogród – Hobby” 08.05.2018

W dniach 27 - 28 kwietnia 2018 roku odbyły się Trutnowie IX Targi Karkonoskie pn. „Dom – Ogród – Hobby”, których gospodarzem było Miasto Trutnow. Gościem honorowym targów był Starosta Miasta Trutnow – Pan Iwan Adamec, który razem z Prezesem Czeskiej Izby Gospodarczej z Hradec Králové – Panem Radkiem Jakubskim dokonał uroczystego otwarcia targów.  W przemówieniu powitalnym podkreślił rolę współpracy samorządów i przedsiębiorców w kształtowaniu rozwoju gospodarczego polsko-czeskiego pogranicza.

Czytaj więcej
Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Chin! 17.04.2018

27- maja - 3 czerwca 2018 r. odbędzie się Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Chin! Do udziału w misji gospodarczej DAWG oraz UMWD zapraszają przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami na rynku chińskim. Szczególnie przedsiębiorców z następujących branż: spożywczej, fotowoltaicznej, produkcji pojazdów elektrycznych i turystycznej.

Czytaj więcej
KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW- PRZYPOMNIENIE 27.04.2018

Uwzględniając komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 26.04.2018 r. Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego przypomina...

Czytaj więcej
„Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” 25.04.2018

Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2   jest organizatorem stoiska informacyjno  – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń”  na targach:

  • Ugol Rosii – Nowokuźnieck (Rosja) – 5-8.06
  • KazComac – Astana (Kazachstan) – 19-21.06
  • Iran Agro Fair – Teheran (Iran) – 29.06-2.07
Czytaj więcej
Zaproszenie na Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze 25.04.2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH S.A. w Kazachstanie we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Astanie i Ambasadą Republiki Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się w dniu 19 czerwca 2018 roku w Astanie. Delegacji rządowo-biznesowej przewodniczyć będzie Pan Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii RP.

Czytaj więcej
UWAGA zmiany w przepisach dla przedsiębiorców!!! 18.04.2018

BIZNES zyskuje konstytucję, która wytycza perspektywy dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, zwaną dalej „Konstytucja Biznesu”.
Traci moc obowiązującą ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2168 z późn. zmianami), będąca podstawą prawną dotychczasowych wpisów/ zmian wpisów/ zawieszeń/ wznowień/ wykreślenia wpisów z Centralnej Ewidencji  i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Czytaj więcej
Już 27 kwietnia w Trutnovie - spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+” 20.04.2018

Już 27 kwietnia w Trutnovie w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odbędzie się spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+”.
Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem firmy, wezmą udział w eksperckich panelach i skorzystają na miejscu z doradztwa ekspertów. Główną ideą wydarzenia będzie uświadomienie, że rozpoczęcie własnego biznesu może być proste bez względu na wiek.

Czytaj więcej
Spotaknie "Nowe zasady wspierania inwestycji w oparciu o SSE w świetle projektów ustaw i rozporządzeń” oraz „Bezzwrotne Instrumenty wspierające działalność przedsiębiorców” 25 kwietnia 2018 r. 20.04.2018

25 kwietnia 2018 r. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK organizuje bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców.
Partnerem Wydarzenia jest Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy a główne tematy to:  „Nowe zasady wspierania inwestycji w oparciu o Specjalne Strefy Ekonomiczne, w świetle projektów ustaw i rozporządzeń” oraz „Bezzwrotne Instrumenty wspierające działalność przedsiębiorców”. 

Czytaj więcej
Spotkanie pt. Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej 18.04.2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu
zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 25 kwietnia 2018 r.,
pt. „Możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na założenie działalności gospodarczej”.

Czytaj więcej
Będzie kolejna klasa patronacka w ramach programu "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica"! 13.04.2018

Dziś został oficjalnie podpisany list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych, a firmą  ZUPBADURA. Nawiązanie tak znaczącej relacji pomiędzy szkołą, a pracodawcą jest sztandarowym działaniem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Idea założenia klasy patronackiej jest odpowiedzią na wyzwania obecnego rynku pracy i jego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco! Zachęcamy do zgłaszania swoich firm w Plebiscycie Gospodarczym "Gwazdy Biznesu 2018"! 13.04.2018

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz ze spółką FRW Media Group - Instytucją Otoczenia Biznesu oraz portalem www.naszbiznes24.pl orgazują Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy:
"Gwiazdy Biznesu 2018"
Kapituła Konkursu nagrodzi firmy w pięciu kategoriach:
Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi.
Przyzna też nagrodę dla Osobowości Dolnego Śląska.

 

Czytaj więcej
NABÓR DO PROGRAMU "GO TO BRAND 2018" 11.04.2018

Go to brand wspiera promocję marek produktowych (zarówno wyrobów, jak i usług), które mają szansę stać się rozpoznawalne na rynkach zagranicznych. Jako mikro-, mały lub średni przedsiębiorca mogą Państwo dostać nawet 850 tysięcy złotych na udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych. W ramach dofinansowania sfinansować można koszty konsultanta, który doradzi jak wypromować  firmę za granicą.

Czytaj więcej
XXIII Targi Pracy - ogłaszamy zapisy dla pracodawców - wystawców! 11.04.2018

POWIATOWY URZĄD PRACY W ŚWIDNICY zaprasza na organizowane w dniu 19 kwietnia 2018 roku  - XXIII TARGI PRACY
Targi odbędą się w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy
(adres: ul. Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica, woj. Dolnośląskie)

Targi pracy są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, możliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Zapraszając Państwa do uczestnictwa w tej imprezie możemy zapewnić, że będzie ona doskonałą kazją do promocji firmy wśród mieszkańców powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w E-commerce Week 09.04.2018

Zaproszenie do udziału w E-commerce Week organizowanym przez UNCTAD w dn. 16-20 kwietnia 2018 r., Genewa, Szwajcaria

Czytaj więcej
Gospodarcza misja wyjazdowa przedsiębiorców do Rzymu 02-03.05.2018 04.04.2018

Przekazujemy informacje, że Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. w dniach od 2 do 3 maja bieżącego roku organizuje misję gospodarczą do Rzymu. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami a firmami z Włoch.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych promocją swoich towarów i usług, pozyskaniem nowych rynków zbytu oraz kontrahentów.
MISJA PODZIELONA BĘDZIE NA 2 KOMPONENTY:
Wizyty studyjne w instytucjach otoczenia biznesu
Polsko-Włoskie Forum Gospodarcze

Czytaj więcej
Kalendarz wydarzeń targowo-wystawienniczych w Armenii 03.04.2018

Zapraszamy firmy zainteresowane rynkiem w Armenii do wzięcia udziału w targach!

Szczegóły w "czytaj więcej".

Czytaj więcej
Czy można nauczyć się przedsiębiorczości w szkole? Informacje z realizacji projektu 29.03.2018

„Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odpowiadają na to pytanie. Członkowie delegacji z Czech, a także świdniccy nauczyciele i doradcy zawodowi 27 marca br. w Świdnicy uczestniczyli w  spotkaniu ŚWIT poświęconym tematyce przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Czytaj więcej
Spotkania B2B dla producentów i dystrybutorów żywności 20.03.2018

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się w dniach 16-17 maja 2018 r. podczas targów żywności funkcjonalnej i typu "free from" w Sztokholmie.
Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do producentów i dystrybutorów następujących rodzajów żywności:funkcjonalna, dla alergików (bezglutenowa, bez laktozy itp.), wegańska, bez cukru, bez GMO, suplementy diety i inne.
Udział w giełdzie kooperacyjnej na targach umożliwi przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami w branży.

Czytaj więcej
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do działania 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 20.03.2018

Działanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym.
 
Wnioski można składać od 6 marca 2018 r.
 

 

Czytaj więcej
Konkurs na mikroprzedsiębiorcę roku! 13.03.2018

Zachęcamy świdnickich przedsiębiorców do aplikowania na MIKROPRZEDSIĘBIORCĘ ROKU!!!
Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, zatrudniający poniżej 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów Euro.

Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku jest promocja i wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do aktywności gospodarczej na lokalnych rynkach oraz zakładania własnych firm. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy, których sukces stanowi przykład efektywnego biznesu oraz innowacyjnego myślenia gospodarczego.

Czytaj więcej
Dofinansowanie dla MŚP! 12.03.2018

W ramach Pakietu dla średnich miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców do zainteresowania konkursem w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", w ramach którego dla przedsiębiorców ze średnich miast (oraz gmin sąsiadujących) dedykowana jest kwota 500 mln zł na wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe!

Czytaj więcej
Konstytucja Biznesu przyjęta! 08.03.2018

Pakiet 5 ustaw, zmieniających polską rzeczywistość biznesową, zostało przyjętych przez Sejm. Wejście w życie "konstutucji biznesu" będzie najbardziej kompleksową reformą prawa gospodarczego od prawie 30 lat, zapowiedzianą w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zmiany mają obejąć prawie 200 ustaw.

Czytaj więcej
Zaproszenie do udziału w programie grantowym w ramach 06.03.2018

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w programie grantowym realizowanym w ramach inicjatywy Climate-KIC.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie - w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym.

Czytaj więcej
Informator RODO opracowany przez Ministerstwo Cyfryzacji do POBRANIA 06.03.2018

DNIA 25 MAJA 2018 ROKU we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO). Zapraszamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Ministra Cyfryzacji.

POBIERZ

Czytaj więcej
Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, 26 - 27.03.2018 r., Spała 06.03.2018

Komitet Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego organizują Kongres Bezpieczeństwa Biznesu.

Celem Kongresu jest wymiana doświadczeń na temat zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego. Pomożemy przedsiębiorcom określić stan bezpieczeństwa w firmie, przedstawimy rozwiązania mające na celu podniesienie poziomu ochrony osób, mienia i procesów biznesowych oraz zwiększenia ich efektywności.

Czytaj więcej
XXIII Targi Pracy - ogłaszamy zapisy dla pracodawców - wystawców! 06.03.2018

OWIATOWY URZĄD PRACY W ŚWIDNICY zaprasza na organizowane w dniu 19 kwietnia 2018 roku  - XXIII TARGI PRACY
Targi odbędą się w godz. 10.00 – 13.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy
(adres: ul. Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica, woj. Dolnośląskie)

Targi pracy są niezwykle atrakcyjną i cenioną zarówno przez pracodawców jak i przez poszukujących pracy formą bezpośredniego kontaktu, możliwiającą skojarzenie kandydata z ofertą pracy. Zapraszając Państwa do uczestnictwa w tej imprezie możemy zapewnić, że będzie ona doskonałą kazją do promocji firmy wśród mieszkańców powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej
Konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu OGŁOSZONO!!! 02.03.2018

28 lutego br. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca  ogłosiła nowy konkurs na dotacje dla Instytucji otoczenia biznesu. W konkursie mogą wziąć  udział podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, takie jak np. inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe czy centra transferu technologii. 

Czytaj więcej
Refundacje za przeprowadzone szkolenia podnoszące kwalifikacje! 02.03.2018

Agencja Rozowju Regionalnego "AGROREG" S.A. zachęca przedsiębiorców do skorzystania z refundacji:
- maksumalnie 5 tys. w przypadku samozatrudnienia;
- maksymalnie 5 tys. zło na jednego pracownika (maksymalnie 50 tys. na firmę)

za przeprowadzone szkolenie podnoszące kwalifikacje (refundacja szkoleń, prawa jazdy, studiów...)

Więcej TUTAJ

Czytaj więcej
CENTRUM ROZWOJU MŚP 27.02.2018

27 lutego 2018 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła Centrum Rozwoju MŚP. Jest to jeden z projektów ujętych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Centrum Rozwoju MŚP jest marką, pod którą PARP będzie oferowała małym i średnim firmom usługi informacyjne, szkoleniowe, doradcze i kooperacyjne.To Centrum Rozwoju MŚP pomoże przedsiębiorcom uzyskać odpowiedzi dotyczące wsparcia biznesu, czy jest możliwość pozyskania nowych klientów, jak poszerzyć zakres świadczonych usług.

 

Czytaj więcej
Wsparcie dla MŚP - Dolnośląski Regionalny Fundusz Pożyczkowy! 26.02.2018

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach Dolnośląskiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego oferuje następujące pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Czytaj więcej
REGIONALNA WYSTAWA FIRM!!! TARGI KARKONOSKIE 2018 23.02.2018


REGIONALNA WYSTAWA FIRM – TARGI KARKONOSKIE 2018
27 kwietnia 2018r., od godziny 9:00 – 28 kwietnia, do godziny 18:00.

Czytaj więcej
Zapraszamy do wzięcia udziału w START-UP CHALLENGE!! Czas na zgłoszenie do 20 marca 2018! 21.02.2018

Czym jest START-UP CHALLENGE? To giełda pomysłów, inspiracji, kopalnia trendów i twórczy ferment. Pomoże dowiedzieć się wszystkiego, co może być potrzebne w rozwoju biznesu. Warianty inwestycyjnych możliwości, programy akceleracyjne, sposoby finansowania, rodzaje wsparcia i dobre praktyki, czyli: jak robią to inni! Także Ci z dużym doświadczeniem.

Czytaj więcej
Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji 21.02.2018

Projekt ustawy ma na celu zmianę obecnie obowiązujących przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych.

Czytaj więcej
Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Gruzji! 19.02.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranymi kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.

Czytaj więcej
Misje gospodarcze przedsiębiorców do Włoch 06.02.2018

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej i Ambasadą RP w Rzymie, organizuje misję gospodarczą do Włoch. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami, a firmami z Włoch.

Czytaj więcej
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś! 30.01.2018

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy!

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie."

Czytaj więcej

do góry