A
A+
A-
 • Rekordowa dotacja dla Świdnicy

  9 mln zł dofinansowania na rewitalizację Parku Centralnego pozyskała Świdnica z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś II działanie 2.5 - rozwój terenów zielonych w miastach. Potwierdzeniem tego faktu jest podpisana dzisiaj przez prezydent miasta Beatę Moskal-Słaniewską  umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na XXVI sesję Rady Miejskiej w Świdnicy

  W czwartek, 29 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się XXVI sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Radni rozpatrywać będą 14 projektów uchwał. Głównym punktem sesji będzie uchwalenie budżetu miasta na 2017 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Świdnicy na lata 2017-2031.

  Czytaj więcej
 • Świdnica przygotowana na nadejście zimy

  Od 7 listopada  br. w Świdnicy pełnione są dyżury związane z akcją zima. Oprócz specjalistycznego sprzętu, floty blisko 20 pojazdów, drogowcy mają do dyspozycji „od ręki” również 350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni. Drogowcy walczą ze śliskością w pierwszej kolejności w miejscach, gdzie kursuje komunikacja...

  Czytaj więcej
 • Świąteczny nastrój w Urzędzie Miejskim w Świdnicy

  Dzieci ze świdnickich przedszkoli nr 4 i 15 oraz ze szkół podstawowych nr 6 i 105 odwiedziły Urząd Miejski w Świdnicy, aby przystroić choinki. Przedszkolaki i uczniowie przynieśli ze sobą ozdoby, które samodzielnie wykonali na zajęciach plastycznych i technicznych. Na świątecznych drzewkach zostały powieszone anioły, gwiazdy i kokardy.

  Czytaj więcej
 • Z myślą o przyszłych informatykach

  Porozumienie, którego celem będzie lepsze dostosowanie programów kształcenia do potrzeb wymagań rynku pracy podpisali 12 grudnia przedstawiciele firmy RST Sp. z o.o. sp. k. oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Podpisy pod dokumentem złożyli: dr Leszek Kuras - prorektor uczelni ds. nauki i rozwoju oraz Krzysztof Habowski - prezes zarządu firmy RST.

  Czytaj więcej
 • Milionowe dotacje dla Świdnicy

  2,5 miliona złotych na modernizację Żłobka nr 1 oraz prawie 2 miliony złotych na termomodernizację obiektów Szkoły Podstawowej nr 4 na Osiedlu Młodych otrzyma Świdnica w najbliższych miesiącach. 7 grudnia Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów, w trybie konkursowym.

  Czytaj więcej
 • Półmetek pełen remontów i nowych inicjatyw

  Ponad 500 wydarzeń sportowych i kulturalnych, 140 nowych i wyremontowanych mieszkań, wiele kluczowych inwestycji, w tym – żłobek, schronisko dla zwierząt, remonty dróg i chodników – tak w skrócie można podsumować mijające dwa lata działalności prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej. To jednak dopiero połowa drogi.

  Czytaj więcej
 • Konkurs na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon

  Zapraszamy świdniczan do udziału w tegorocznej edycji konkursu na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon. Celem konkursu jest podniesienie estetyki miasta w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy, którzy w sposób szczególny upiększą swój dom, balkon, bramę, czy też ogród.
   

  Czytaj więcej
 • 3 grudnia obchodzony jest Dzień Niepełnosprawności

  3 grudnia obchodzony jest Dzień Niepełnosprawności. Celem jego jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Dziś w Urzędzie Miasta w Świdnicy, przy ul. Armii Krajowej 49 w pokoju 1 c u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych odbędzie się spotkanie z przedstawicielami ZUS, PUP, PCPR.

  Czytaj więcej
 • Konkurs fotograficzny „Świątecznie w Świdnicy”

  Zapraszamy miłośników fotografii do udziału w 2. edycji konkursu pt. „Świątecznie w Świdnicy”. Czekamy na zdjęcia, które uchwycą klimat Świąt Bożego Narodzenia, ujęty na tle miasta. Fotografie mogą przedstawiać osoby, przedmioty, czy też budynki, oczywiście z akcentem świątecznym.

  Czytaj więcej
 • Klub seniora i nie tylko zamiast Domosu

  W grudniu 2015 roku miasto rozwiązało umowę użytkowania wieczystego gruntu z Handlową Spółdzielnią Pracy "ZOAPIS" i odkupiło obiekt byłego Domosu przy ulicy Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. Wnioskodawcą w tej sprawie był radny Andrzej Protasiuk i grupa seniorów z Osiedla Młodych.

  Czytaj więcej
 • Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Wałbrzyskiej

  Zakończyły się prace remontowe na jednym z odcinków ulicy Wałbrzyskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Słowiańską. Ruch na tym odcinku drogi zostanie przywrócony w środę, 1 grudnia w godzinach porannych. Na tym fragmencie ulicy wykonano nową konstrukcję drogi, chodnik  i drogę rowerową, przebudowano skrzyżowanie.

  Czytaj więcej
 • Świdnica znów wysoko w ogólnopolskim rankingu

  W tym roku po raz trzynasty wyłoniono laureatów rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Miasto Świdnica znalazło się na wysokim 18 miejscu wśród 238 gmin, w zestawieniu opracowanym pod przewodnictwem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

  Czytaj więcej
 • Świdnica nagrodzona za upowszechnianie praw dziecka

  Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak uhonorował Świdnicę medalem „Pro Infantis Bono”. Miasto docenione zostało za zaangażowanie w promocję i realizację praw dziecka. Medal został wręczony w niedzielę, 20 listopada, podczas inauguracji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Brzegu.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na XXV sesję Rady Miejskiej w Świdnicy

  W piątek, 25 listopada o godz. 10.00 rozpocznie się XXV sesja Rady Miejskiej w Świdnicy, podczas której wręczony zostanie tytuł „Zasłużony dla Miasta Świdnicy” dla Haliny Aszkiełowicz-Wojno. Radnym przedstawiona zostanie m.in  informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok 2015/2016.
   

  Czytaj więcej
 • Kawalerowie Maltańscy z Biberach z kolejną pomocą w Świdnicy

  W piątek, 18 listopada prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska gościła Kawalerów Maltańskich z partnerskiego Biberach. Do Świdnicy przyjechali Walter Hänle - Stv. Kreisbeauftragte, Gerhard Prestle - Schweidnitzbeauftragter, Albert Schmid - Finanzreferent, Fredo Billwiller - Malteser oraz Laszlo Mihai - Malteser.

  Czytaj więcej
 • Wybrano operatora schroniska

  Rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadania publicznego w latach 2017 – 2021 z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego pod nazwą „Zapewnienie opieki zwierzętom bezdomnym na terenie gminy miasto Świdnica poprzez prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pogodnej w Świdnicy”.

  Czytaj więcej
 • Świąteczne dekoracje w mieście

  W czwartek, 1 grudnia w Świdnicy rozbłyśnie świąteczne oświetlenie. W tym roku w mieście na słupach zainstalowanych zostanie 150 ozdób bożonarodzeniowych. Na placu św. Małgorzaty pojawi się także dekoracja fontanny.

  Czytaj więcej

do góry