A
A+
A-
 • III Orszak Trzech Króli

  III Orszak Trzech Króli

  Już po raz 3 Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy, aby, w dniu Święta Objawienia Pańskiego, podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu! Te wyjątkowe Jasełka 6 stycznia 2015 r. zostaną wystawione w Polsce w 329 miejscowościach.

  Czytaj więcej
 • Dyżury Urzędu Miejskiego i USC

  Dyżury Urzędu Miejskiego i USC

  Zawiadamiamy mieszkańców i interesantów, iż w okresie świątecznym godziny pracy Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Urzędu Stanu Cywilnego ulegają zmianie.  
   

  Czytaj więcej
 • Świdniczanie życzyli sobie pogodnych świąt

  Świdniczanie życzyli sobie pogodnych świąt

  Przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju, paradą aniołów pod przewodnictwem świętego Mikołaja, która zachwyciła zarówno małych jak i nieco większych świdniczan i wspólnym kolędowaniem zakończyło się oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia w ramach Świdnickiej Kolędy 2014. 

  Czytaj więcej
 • Jest już jedenasta część Encyklopedii Świdnicy!

  Jest już jedenasta część Encyklopedii Świdnicy!

  Jedenastą część Encyklopedii Świdnicy, czyli karty z artykułami m. in. dotyczącymi życiorysu Johanna Riedela, Księżnej Agnieszki, Tadeusza Ząbka czy historii kolei w Świdnicy można już odbierać w Czytelni Naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • IV Adwentowe Koncerty Wokalno - Organowe

  IV Adwentowe Koncerty Wokalno - Organowe

  Zapraszamy na IV Adwentowe Koncerty Wokalno - Organowe w kościele św. Józefa w Świdnicy! Drugi, przedświąteczny koncert odbędzie się już niedługo - w niedzielę 21 grudnia o godzinie 19.30.

  Czytaj więcej
 • Ulica Poprzeczna w Kraszowicach utwardzona

  Ulica Poprzeczna w Kraszowicach utwardzona

  W miniony poniedziałek odbyły się odbiory techniczne ulicy Poprzecznej w Świdnicy, która zyskała nowe oblicze - po wielu latach zmieniła się z drogi gruntowej w utwardzoną. Stało się to na niespełna miesiąc przed sześćdziesiątą rocznicą włączenia wsi Kraszowice do Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Konkurs ze środków FIO

  Konkurs ze środków FIO

  Informujemy, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs ze środków krajowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (P FIO 2015).  

  Czytaj więcej
 • III sesja Rady Miejskiej w Świdnicy

  VII kadencja Rady Miejskiej w Świdnicy rozpoczęta

  Na wtorek, 16 grudnia na godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 47 (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) zaplanowano III sesję Rady Miejskiej w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • Jarmark tuż, tuż - Świdnicka Kolęda z atrakcjami

  Jarmark tuż, tuż – Świdnicka Kolęda z atrakcjami

  Już po raz ósmy rusza wielkie, świąteczne wydarzenie jakim jest Świdnicka Kolęda, a wraz z nią bogaty program z wieloma atrakcjami. Świdniczanie oraz przyjezdni goście będą mogli liczyć na Jarmark Bożonarodzeniowy ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, występy, konkursy, projekcje oraz turnieje. 

  Czytaj więcej
 • Konkurs na świąteczne oświetlenie - czas na zgłoszenia

  Konkurs na świąteczne oświetlenie – czas na zgłoszenia

  Do środy, 17 grudnia przyjmowane są zgłoszenia w ramach konkursu na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon. O cenne nagrody mogą powalczyć świdniczanie, którzy świątecznie udekorują i oświetlą swoje posesje, bramy bądź balkony.

  Czytaj więcej
 • Świdnica odświętnie przystrojona

  Świdnica odświętnie przystrojona

  Od kilku dni w Świdnicy zagościł już świąteczny klimat, a to za sprawą specjalnych iluminacji. W Rynku zawieszono nowe kurtyny świetlne LED na drzewach i fontannach. Przewieszki i dekoracje ozdobiły słupy.

  Czytaj więcej
 • Nowa prezydent Świdnicy

  Nowa prezydent Świdnicy

  Beata Moskal-Słaniewska pełni już funkcję prezydenta Świdnicy. Zastąpiła na tym stanowisku Wojciecha Murdzka, który przez trzy kadencje zarządzał Świdnicą. W poniedziałek, 8 grudnia – podczas sesji Rady Miejskiej – nowa pani prezydent złożyła ślubowanie.  

  Czytaj więcej
 • II sesja Rady Miejskiej

  VII kadencja Rady Miejskiej w Świdnicy rozpoczęta

  W poniedziałek, 8 grudnia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 47  (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) odbędzie się II sesja Rady Miejskiej. 

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Świdnicy

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Świdnicy

  Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zaplanowano w Świdnicy na piątek, 5 grudnia. Zorganizują je: Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy, Fundacja Ziemi Świdnickiej „SKSK”, Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich.

  Czytaj więcej
 • Mikołaj przyjedzie parowozem

  Mikołaj przyjedzie parowozem

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przy wsparciu miasta Świdnicy już po raz siódmy zaprasza wszystkie dzieci do uczestnictwa we wspólnej zabawie.

  Czytaj więcej
 • Unijne wsparcie - bezpłatne konsultacje

  Unijne wsparcie – bezpłatne konsultacje

  W środę, 10 grudnia w Urzędzie Miejskim w Świdnicy będzie można skorzystać z bezpłatnej informacji na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych. Dyżur w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego pełnić będzie specjalista Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wałbrzychu.

  Czytaj więcej
 • VII kadencja Rady Miejskiej w Świdnicy rozpoczęta

  VII kadencja Rady Miejskiej w Świdnicy rozpoczęta

  Jan Dzięcielski przewodniczącym rady – to efekt dzisiejszych, pierwszych obrad Rady Miejskiej w Świdnicy kadencji 2014-2018. Wybór ten poprzedziło ślubowanie nowych radnych. Obrady rozpoczął radny senior Janusz Szalkiewicz.  

  Czytaj więcej
 • Sobotnia zbiórka elektrośmieci

  Sobotnia zbiórka elektrośmieci

  Na sobotę, 6 grudnia zaplanowano zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz akumulatorów. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można zostawić w godz. 9.00-17.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49).  

  Czytaj więcej
 • Ul. Kliczkowska z listy rezerwowej na obowiązkową

  I sesja nowej Rady Miejskiej w Świdnicy

  Już wkrótce zrealizowany zostanie nie jeden, a dwa etapy przebudowy ulicy Kliczkowskiej. Kilka dni temu Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę, na mocy której przebudowa ul. Kliczkowskiej z listy rezerwowej trafiła na listę podstawową.

  Czytaj więcej
 • Niepokorny festiwal w Świdnicy

  Niepokorny festiwal w Świdnicy

  Świdnica i Wałbrzych, to miasta, w których w dn. 4-6 grudnia zaplanowano po raz pierwszy na Dolnym Śląsku nietypowe przedsięwzięcie – retrospektywę festiwalu filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. 

  Czytaj więcej
 • I sesja nowej Rady Miejskiej w Świdnicy

  I sesja nowej Rady Miejskiej w Świdnicy

  Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu na poniedziałek, 1 grudnia zwołał sesję Rady Miejskiej w Świdnicy. Zaplanowano ją na godz. 14.00 w sali narad Urzędu Miejskiego (budynek USC, ul. Armii Krajowej 47).

  Czytaj więcej
 • Piknik sportowy na otwarcie

  Piknik sportowy na otwarcie

  Dużo atrakcji zaplanowano na sobotni piknik sportowy w świdnickiej dzielnicy Zarzecze. 29 listopada zaplanowano otwarcie nowego obiektu lekkoatletycznego, który powstał na terenie Gimnazjum nr 4.

  Czytaj więcej

do góry