A
A+
A-
 • II etap przebudowy ul. Kolejowej - zmiana organizacji ruchu

  II etap przebudowy ul. Kolejowej – zmiana organizacji ruchuNa 10 stycznia 2014 r. planowane jest rozpoczęcie II etapu przebudowy ul. Kolejowej w ramach realizacji projektu budowy Centrum Przesiadkowego. W związku z tym konieczne jest zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy Kolejowej od skrzyżowania z ul. Spacerową do wysokości posesji 10-13.

  Czytaj więcej
 • WOŚP - gorący Rynek w czasie 22. Finału

  WOŚP – gorący Rynek w czasie 22. FinałuWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opanuje świdnicki Rynek w niedzielę 12 stycznia. Atrakcje, animacje i przede wszystkim zbiórka, będzie prowadzona w cały mieście, a jej sercem będzie do godziny 16:00 Rynek.

  Czytaj więcej
 • Świadczenia rodzinne w nowym miejscu

  Świadczenia rodzinne w nowym miejscuJuż od piątku, 27 grudnia Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy będzie obsługiwał klientów w nowej siedzibie przy ul. Franciszkańskiej 7 (dawna Szkoła Podstawowa nr 10). Nowy numer telefonu to – 74 853 34 00.  

  Czytaj więcej
 • –Symbol 2013– dla świdnickiego MPK

  „Symbol 2013” dla świdnickiego MPKMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” uzyskało tytuł „Symbol 2013” w kategorii Komunikacja Publiczna, przyznany w ramach programu organizowanego przez „Monitor Rynkowy” Dziennika Gazety Prawnej. 

  Czytaj więcej
 • Nagrody za świąteczne upiększanie domów

  Nagrody za świąteczne upiększanie domów Szopki, mikołaje, renifery, gwiazdki, dzwonki, choinki, specjalny pociąg z prezentami – to pomysły świdniczan na świąteczne przystrojenie domów. W piątek, 20 grudnia, prezydent Świdnicy nagrodził autorów najlepszych świątecznych dekoracji. W tym roku do konkursu przystąpiło 11 uczestników. 

  Czytaj więcej
 • Budżet obywatelski - lista projektów po weryfikacji

  Budżet obywatelski – lista projektów po weryfikacji Znana jest już pełna lista projektów zgłoszonych do świdnickiego budżetu obywatelskiego. Po weryfikacji wniosków, Zespół Techniczny zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta, podał na stronie internetowej www.mojbudzet.swidnica.pl listę wszystkich propozycji spełniających kryteria prowadzonych w tej sprawie konsultacji społecznych.  

  Czytaj więcej
 • Kolejna inwestycja Nifco w Świdnicy i 180 miejsc pracy!

  Kolejna inwestycja Nifco w Świdnicy i 180 miejsc pracy!Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała firma Nifco Poland, która ma swój zakład produkcyjny w Świdnicy od 2007 r. Zezwolenia wręczono podczas dzisiejszej, 19 grudnia uroczystości na Zamku Książ w Wałbrzychu.  

  Czytaj więcej
 • Urząd Miejski w Świdnicy - świąteczne godziny urzędowania

  Urząd Miejski w Świdnicy – świąteczne godziny urzędowaniaUrząd Miejski w Świdnicy informuje, że Wydział Spraw Obywatelskich, Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Interesanta oraz Biuro Strefy Płatnego Parkowania w dniach 24 i 31 grudnia będą pracowały w godz. 7.30-15.30. Godziny przyjęć pozostałych wydziałów pozostają bez zmian

  Czytaj więcej
 • Grudniowe obrady Rady Miejskiej w Świdnicy

  Grudniowe obrady Rady Miejskiej w Świdnicy Sesję Rady Miejskiej w Świdnicy zaplanowano na piątek, 20 grudnia. Sesja rozpocznie się o godz. 11.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 47 (budynek Urzędu Stanu Cywilnego). 

  Czytaj więcej
 • Dworzec kolejowy dla podróżnych - budowa Centrum Przesiadkowego trwa

  Centrum Przesiadkowe – co się zmieni?Secesyjny budynek dworca kolejowego Świdnica Miasto po generalnym remoncie. Cieszy oko, a od niedzieli, 15 grudnia służy podróżnym. Podczas pierwszej części symbolicznego otwarcia w niedzielne popołudnie przez obiekt przewinęło się ponad tysiąc osób, a atrakcje zaplanowano do wieczora. 

  Czytaj więcej
 • Stefania Natuniewicz świętowała 100 urodziny

  Stefania Natuniewicz świętowała 100 urodziny100. urodziny w piątek, 13 grudnia, świętowała świdniczanka Stefania Natuniewicz. Szacowna jubilatka urodziła się 13 grudnia 1913 r. we wsi Ocieka, w powiecie Ropczycko-Sędziszowskim, w województwie podkarpackim. Od 65 lat mieszka w Świdnicy. Obecne pozostaje pod opieką córki Wandy, która również zamieszkuje w naszym mieście.  

  Czytaj więcej
 • Polsko-Czeska Gala Przedsiębiorczości

  Polsko-Czeska Gala PrzedsiębiorczościW dniu 17.12.2013 r., w godz. 11.00 -16.00 w siedzibie Sudeckie Izby Przemysłowo-Handlowej (Rynek1), odbędzie się Polsko-Czeska Gala Przedsiębiorczości Świdnicki Gryf. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”. 

  Czytaj więcej
 • Odnowiony dworzec w ramach budowy Centrum Przesiadkowego

  Połączenia kolejowe do Wrocławia wznowioneRealizowane od 2010 roku Centrum Przesiadkowe w Świdnicy, to inwestycja współfinansowana ze środków unijnych.15 października 2013r. dokonano końcowego odbioru budynku dworca kolejowego, zrewitalizowanego oraz zmodernizowanego w ramach pierwszej części, I etapu projektu.  

  Czytaj więcej
 • Kolejna zbiórka elektrośmieci w Świdnicy

  Zbiórka elektrośmieciW sobotę 14 grudnia zaplanowano zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To kolejna tego typu akcja zorganizowana w tym roku w Świdnicy. Dzięki poprzednim, przeprowadzonym w 2012 r. zebrano ponad 27 ton elektrośmieci.

  Czytaj więcej
 • Udekoruj swój dom i wygraj nagrody

  Udekoruj swój dom i wygraj nagrodyTradycją Świdnickiej Kolędy stał się wybór najładniej przystrojonego i oświetlonego domu. Jak co roku Prezydent Miasta ogłasza konkurs, w ramach którego o nagrody mogą powalczyć świdniczanie, którzy świątecznie udekorują i oświetlą swoje domy, bramy lub balkony. Dekoracje oceni specjalna komisja.  

  Czytaj więcej
 • Ulica Ułańska zyska nowe oblicze

  Ulica Ułańska zyska nowe obliczeDwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefa rekreacyjna dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownią pod chmurką, parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie – to wszystko już niebawem zostanie wybudowane przy ul. Ułańskiej w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • Świdnicka Kolęda z atrakcjami

  Świdnicka Kolęda 2013Już po raz siódmy rusza wielkie, świąteczne wydarzenie jakim jest Świdnicka Kolęda, a wraz z nią bogaty program z wieloma atrakcjami. Świdniczanie oraz przyjezdni goście będą mogli liczyć na Jarmark Bożonarodzeniowy ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywą i ruchomą szopkę, występy, koncerty, projekcje oraz turnieje.  

  Czytaj więcej
 • Budżet obywatelski - od poniedziałku druga seria spotkań

  Budżet obywatelski – od poniedziałku druga seria spotkańOstatnie w tym tygodniu spotkanie w związku z akcją „Moja Świdnica – mój budżet” zakończyło się w czwartkowy wieczór. W Szkole Podstawowej nr 1 liczna reprezentacja mieszkańców osiedla, przedstawiła ciekawe pomysły i wykazała dużo chęci do walki o inwestycje dla Zawiszowa.   

  Czytaj więcej
 • Akcja zima w Świdnicy trwa

  Akcja zima w Świdnicy trwa„Od ręki” specjalistyczny sprzęt, 350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni – takim arsenałem dysponują świdniccy drogowcy w ramach tegorocznej akcji zima. Dyżury w mieście prowadzone są od poniedziałku.  

  Czytaj więcej
 • Jest już siódma część Encyklopedii Świdnicy

  Encyklopedia ŚwidnicySiódmą część Encyklopedii Świdnicy, czyli karty z artykułami m.in. dotyczącymi życia literackiego w Świdnicy, Twierdzy Świdnica i Bolka II Księcia Świdnicko-Jaworskiego, można już odbierać w Czytelni Naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • –Busem Przez Świat– - kierunek Australia

  „Busem Przez Świat” – kierunek Australia We wtorek ze Świdnicy wyrusza ekipa „Busem Przez Świat” na swoją dziewiątą wyprawę. Kierunek docelowy to Australia. Miasto Świdnica wspiera podróżników od lat, co podkreślał jej organizator Karol Lewandowski. 

  Czytaj więcej
 • 60 tys. zł i nagrody rzeczowe za najlepsze pomysły na biznes

  Debiut Gospodarczy 2013Konkurs „Debiut Gospodarczy” rozstrzygnięty. Dzięki wsparciu miasta i partnerów konkursu, w ramach VIII już edycji, powstaną trzy nowe firmy młodych świdniczan: salon fiński, gabinet fizjoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży oraz akademia dobrej muzyki.  

  Czytaj więcej

do góry