A
A+
A-
 • Rewolucja śmieciowa wkracza do Świdnicy

  Rewolucja śmieciowa wkracza do ŚwidnicyKolejnym pakietem uchwał w sprawie gospodarowania odpadami komunalnymi w Świdnicy zajęli się radni podczas piątkowej sesji, 21 grudnia. Podjęte zostały cztery uchwały, które zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach powinny być przyjęte przez Radę Miejską przed końcem roku.  

  Czytaj więcej
 • MPK w Boże Narodzenie i Sylwestra

  Rozkład jazdy ŚwiętaUrząd Miejski w Świdnicy informuje, że w dniach 24 i 31 grudnia 2012 r. autobusy będą kursowały według rozkładu jak w dni robocze. Kursy wymienione poniżej i w załączniku nie zostaną wykonane. 

  Czytaj więcej
 • Budżety Świdnicy na 2013 r. z nadwyżką

  Budżety Świdnicy na 2013 r. z nadwyżkąDalsze inwestycje, pozyskanie środków unijnych i nadwyżka, która pozwoli na spłatę zobowiązań – to budżet Świdnicy zaplanowany na 2013 r. Podczas piątkowej, 21 grudnia sesji Rady Miejskiej w Świdnicy za budżetem głosowało 14 radnych, przeciw było 7 radnych.  

  Czytaj więcej
 • Oświetlili domy, zdobyli nagrody

  Oświetlili domy, zdobyli nagrodySzopki, gwiazdy, mikołaje i wiele innych ozdób zamontowali świdniczanie, uczestniczący w konkursie na świąteczne przystrojenie domów. W piątek, 21 grudnia, zastępca prezydenta Świdnicy, Waldemar Skórski nagrodził autorów najlepszych świątecznych dekoracji. W tym roku do konkursu przystąpiło 10 uczestników.  

  Czytaj więcej
 • Tancerze z Ukrainy wystąpią w Świdnicy

  Tancerze z Ukrainy wystąpią w ŚwidnicyDo Świdnicy przyjechała 70-osobowa grupa młodych tancerzy w wieku 12-21 lat ze Szkoły Tańca Włada Jamy oraz Uniwersyteckiego Zespołu Folklorystycznego „Dywocwit”. Tancerze z Iwano-Frankowska (dawny Stanisławów) na Ukrainie – partnerskiego miasta Świdnicy – dadzą cztery występy w naszym mieście.   

  Czytaj więcej
 • Nowe wiaty przystankowe

  Nowe wiaty przystankoweW Świdnicy zainstalowano trzy nowe wiaty przystankowe. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 15,6 tys. zł. Z nowych, zadaszonych wiat wraz z ławkami pasażerowie mogą już korzystać przy al. Colgate, ul. Saperów i na przystanku ul. Śląska/OSiR.  

  Czytaj więcej
 • Sesja budżetowa

  Sesja budżetowaW piątek, 21 grudnia o godz. 11.00 rozpoczną się obrady Rady Miejskiej w Świdnicy (sala narad, budynek USC, ul. Armii Krajowej 47). W programie sesji przewidziano m. in. uchwalenie budżetu Świdnicy na 2013 r. oraz podjęcie uchwał w sprawie nowego systemu gospodarki odpadami w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • Krzyż Kawalerski dla Mirosława Grebera, Złoty Medal za Długoletnią Służbę dla Ewy Szymańskiej

  OdznaczeniaWieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Świdnicy uhonorowany Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Ewa Szymańska, inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich świdnickiego Urzędu w środę, 12 grudnia otrzymała odznaczenie z rąk wojewody dolnośląskiego, Aleksandra Marka Skorupy. O nadanie odznaczenia wystąpił do wojewody prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.  

  Czytaj więcej
 • Świdnicki Rynek zamienił się w Jarmark

  Świdnicka KolędaW świdnickim Rynku ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy, który z roku na rok przyciąga coraz większe grono wystawców zainteresowanych zaprezentowaniem swoich wyrobów. W 31 domkach blisko 50 wystawców oferuje produkty, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – ozdoby choinkowe, światełka, zabawki, miody, dla koneserów miody pitne przedniej jakości, góralskie kapcie, ręcznie wykonane wyroby w szkle, prażone orzechy i wiele innych.  

  Czytaj więcej
 • Nowe ceny za wodę i ścieki od 2013 r.

  Nowe ceny za wodę i ścieki od 2013 r.Od 1 stycznia 2013 r. będą obowiązywały nowe stawki opłat za wodę i ścieki. Podczas sesji Rady Miejskiej, 30 listopada, uchwała w sprawie zatwierdzenia taryf wodociągowych na rok 2013 nie została przyjęta (11 radnych głosowało „za” i 11 „przeciw”). Jednak radni opowiadający się przeciwko zmianom stawek nie przygotowali projektu, a w rezultacie Rada Miejska nie podjęła uchwały o odmowie zatwierdzenia taryf.

  Czytaj więcej
 • Ograniczenia na ul. Równej w związku z przebudową

  Ograniczenia na ul. Równej w związku z przebudowąZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rusza przebudowa ul. Równej na odcinku od ul. Zygmuntowskiej do pl. Wolności. Gruntowny remont jest konieczny ze względu na fakt, że chodnik przy ul. Równej jest jednocześnie stropem potoku Młynówka, a pod wypływem używania oraz w wyniku zdarzających się przejazdów samochodów ciężarowych wystąpiły zapadnięcia.  

  Czytaj więcej
 • Tony elektrośmieci przekazane do utylizacji

  Zbiórka elektrośmieciPonad 7,6 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zebrano w ostatnią sobotę, 8 grudnia w Świdnicy. W sumie podczas trzech tegorocznych zbiórek świdniczanie oddali ponad 27,1 ton elektrośmieci.

  Czytaj więcej
 • Pomóż kotom przetrwać zimę

  Pomóż kotom przetrwać zimęUrząd Miejski w Świdnicy wraz ze świdnickim kołem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apeluje do wszystkich mieszkańców Świdnicy, gospodarzy domów o udzielenie pomocy wolno żyjącym kotom, które zapewniają mieszkańcom naturalną ochronę przed gryzoniami.  

  Czytaj więcej
 • –Wyhamuj w porę– w Świdnicy - nowy alkomat i narkotesty

  Wyhamuj w poręŚwidnica włączyła się w ogólnopolską antyalkoholową kampanię „Wyhamuj w porę”. Realizuje ją Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy. Celem jest ograniczenie szkód zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych związanych z piciem alkoholu oraz ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie wśród mieszkańców miasta.  

  Czytaj więcej
 • Atrakcyjna –Świdnicka Kolęda– już po raz 6.

  Świdnicka KoledaZagroda z prawdziwymi reniferami, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka oraz Świdnicki Orszak Trzech Króli – to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy 2012”.  

  Czytaj więcej
 • Zagraj dla WOŚP w Świdnicy

  Zagraj dla WOŚP w ŚwidnicyChcesz wystąpić dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Nic prostszego! Zgłoś się do świdnickiego sztabu XXI finału. Koordynatorem przyszłorocznych wydarzeń jest Świdnicki Ośrodek Kultury.  

  Czytaj więcej
 • Budowlańcy wrócili na dworzec

  Budowlańcy wrócili na dworzecPrzetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana, a wykonawca już zajmuje się dokończeniem prac przy przebudowie dworca kolejowego Świdnica Miasto. Wyłonienie nowego wykonawcy było konieczne po upadłości firmy, która do tej pory prowadziła prace w tym miejscu.   

  Czytaj więcej
 • Trzecia zbiórka elektrośmieci w Świdnicy

  Zbiórka elektrosmieciNa sobotę, 8 grudnia zaplanowano zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To już trzecia tego typu zbiórka zorganizowana w Świdnicy. Dzięki poprzednim, przeprowadzonym w czerwcu i wrześniu, udało się w sumie zebrać blisko 20 ton elektrośmieci.  

  Czytaj więcej
 • Rusza wycinka drzew, które zagrażają pieszym

  Rusza wycinka drzew, które zagrażają pieszymReferat Ochrony Środowiska świdnickiego urzędu miejskiego robi porządek z miejskim drzewostanem. Pod topór trafią topole „kanadyjskie” i topole „balsamiczne”, należące do gatunków nierodzimych, które znajdują się na terenie pomiędzy ulicami Zamenhofa, Słobódzkiego i Webera. Drzewa zostaną usunięte, gdyż większość z nich jest zamierająca.

  Czytaj więcej
 • Tony zużytych opon

  Tony zużytych oponPonad 8 ton zużytych opon udało się zebrać podczas ostatniej bezpłatnej zbiórki zorganizowanej na terenie Świdnicy przez Urząd Miejski i firmę Trans Południe z Dębicy. Po udanych zbiórkach elektrośmieci to kolejna tego typu akcja skierowana do świdniczan.   

  Czytaj więcej
 • Debiutanci nagrodzeni

  Debiut GospodarczyDwie równorzędne nagrody przyznano w tegorocznej VII edycji konkursu na Debiut Gospodarczy. Czek na 30 tysięcy zł otrzymała Dorota Tęcza na uruchomienie firmy zajmującej się artystycznymi wypiekami i ozdabianiem tortów, natomiast 27,5 tysiąca złotych otrzymał Bartosz Bolek na prowadzenie firmy zajmującej się tworzeniem interaktywnych trójwymiarowych wizualizacji maszyn wykorzystywanych do prezentacji np. na targach.   

  Czytaj więcej
 • Listopadowe obrady Rady Miejskiej

  Listopadowe obrady Rady MiejskiejSesję Rady Miejskiej w Świdnicy zaplanowano tym razem na piątek, 30 listopada. Sesja rozpocznie się o godz. 11.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 47 (budynek Urzędu Stanu Cywilnego). 

  Czytaj więcej

do góry