A
A+
A-
 • Świdnica ma budżet na 2012 r.

  SesjaWielkie ograniczenie deficytu ponad 10-krotnie w ciągu ostatnich dwóch lat, duże wydatki na inwestycje oraz kolejne pieniądze z unijnych dotacji. Taki budżet Świdnica planuje na 2012 r. Za budżetem było 13 radnych, 8 przeciw.
   
   

  Czytaj więcej
 • –Wypełnij ankietę i wygraj– - rozstrzygnięcie

  ŚwidnicaW drodze losowania rozstrzygnięto konkurs „Wypełnij ankietę i wygraj”. Aparat fotograficzny marki Nikon wraz z kartą pamięci, kompletem akumulatorów i ładowarką otrzyma właściciel kuponu konkursowego o numerze 233. Zwycięzca został powiadomiony o wygranej telefonicznie i niebawem z rąk Prezydenta Świdnicy otrzyma nagrodę.
   

  Czytaj więcej
 • Nagrody za pracę o Świdnicy

  Napisz o ŚwidnicyCzternaście prac wpłynęło na III edycją konkursu „Napisz o Świdnicy”. W środę, 28 grudnia nagrodzono pięciu finalistów konkursu. Tym samym wybrano najlepsze prace dyplomowe, licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, związaną z problematyką miasta Świdnica.
   
   

  Czytaj więcej
 • Wieża ratuszowa w Świdnicy - powstanie, katastrofa, odbudowa

  WieżaNa czwartek, 5 stycznia 2012 r. zaplanowano konferencję związaną z odbudową wieży ratuszowej w Świdnicy. 5 stycznia, ale 45 lat wcześniej wieża zawaliła się podczas nieumiejętnie prowadzonych pracach rozbiórkowych w bloku śródrynkowym. Po zakończeniu trwającej odbudowy nowa wieża przybierze kształt swojej poprzedniczki. Będzie strzelista z widokiem na miasto przez tarcze zegara oraz odkrytym tarasem widokowym.

  Czytaj więcej
 • Napisali o Świdnicy, mogą liczyć na nagrody

  Napisz o ŚwidnicyCzternaście prac wpłynęło na III edycją konkursu „Napisz o Świdnicy”. Komisja konkursowa zapoznała się z materiałami i wybierze najlepszą pracę dyplomową, licencjacką, inżynierską lub magisterską, związaną z problematyką miasta Świdnica. 
   
   

  Czytaj więcej
 • ŚOK ma nowego dyrektora

  Tomasz JamrógKonkurs rozstrzygnięty. Nowym dyrektorem Świdnickiego Ośrodka Kultury został Tomasz Jamróg.
  W wyniku swoich prac komisja konkursowa spośród siedmiu kandydatów, którzy złożyli aplikacje w konkursie, wyłoniła jednogłośnie jedną kandydaturę.
   

  Czytaj więcej
 • Nagrody za przystrojone domy i balkony

  NagrodySzopki, gwiazdy, mikołaje, ruchome renifery i dalmatyńczyk. To wszystko dodatkowo pięknie oświetlone. Między innymi takie pomysły mają świdniczanie na świąteczne przystrojenie domów.
  W środę, 21 grudnia, prezydent Świdnicy nagrodził autorów najlepszych świątecznych dekoracji. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników – 14.

  Czytaj więcej
 • Sesja budżetowa

  SesjaW czwartek, 29 grudnia o godz. 11.00 rozpoczną się obrady Rady Miejskiej w Świdnicy. W programie sesji przewidziano m. in. uchwalenie budżetu Świdnicy na 2012 r.
   
   
   

  Czytaj więcej
 • MPK w święta Bożego Narodzenia i Sylwestra

  MPKUrząd Miejski w Świdnicy informuje, że w dniach 24 i 31 grudnia komunikacja miejska kursować będzie jak w sobotę, jednak przed godziną 20.00 nie zostaną rozpoczęte żadne kolejne kursy.
   
   

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na weekend

  WeekendWystawa Karola Czecha "Modernizm w architekturze Świdnicy", wystawa plenerowa wierszy i fotografii Olgi Pietkiewicz oraz wystawa poświęcona X-leciu wpisania Kościoła Pokoju na listę światowego dziedzictwa UNESCO - oto atrakcje w Świdnicy na nadchodzący weekend.
   
   

  Czytaj więcej
 • Mrówki z urzędu nagrodzone

  MrówkiRozstrzygnięto plebiscyt „Mrówka Roku” i przyznano tytuł najbardziej pracowitemu i sympatycznemu pracownikowi Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Honorowy tytuł, nagrody oraz specjalną pieczęć otrzymała Anna Łaszuk z Referatu Organizacji i Kadr oraz Hanna Surma z Referatu Promocji i Wspierania Przedsiębiorczości. Sympatyczną Mrówką Roku 2011, głosami pracowników UM, została Małgorzata Rudownik z Referatu Architektury. 

  Czytaj więcej
 • Organizacje pozarządowe spotkają się na placu Jana Pawła II

  Plac JP IISudeckie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zorganizuje w tym roku nietypową wigilię.
  – Organizacje pozarządowe na co dzień działają społecznie w wielu dziedzinach życia – od pomocy charytatywnej po sport. – mówi Sławomir Mazurek, prezes Unii Przedsiębiorców Dolnego Śląska.

  Czytaj więcej
 • Konkurs na świąteczne oświetlenie - ostatnia szansa na zgłoszenia

  Świdnica2 tys. zł – tyle wynosi pula nagród w tegorocznej edycji konkursu na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 19 grudnia. O nagrody rzeczowe mogą powalczyć świdniczanie, którzy świątecznie udekorują i oświetlą swoje posesje, bramy bądź balkony.
   

  Czytaj więcej
 • Ul. Śląska z nową nawierzchnią i mostem, również ul. Westerplatte z rondem

  ŚląskaZakończyły się kompleksowe prace przy przebudowie ul. Śląskiej wraz z mostem i budową ronda, a także budowa ronda przy ul. Westerplatte. W czwartek, 15 grudnia  oficjalnie otwarto drogi po przebudowie. W pełni przejezdna jest już ul. Śląska. Przebudowa ulicy Śląskiej (odcinek od skrzyżowania z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do mostu na potoku Witoszówka) wraz z przebudową tego mostu trwała dokładnie rok – od listopada 2010 r. do listopada 2011 r.

  Czytaj więcej
 • Gigantyczna bombka stanęła w świdnickim Rynku

  BombkaJest wysoka na blisko 3 m. Waży ponad 14 ton. Taką nietypową bombkę choinkową ustawiono w środę, 14 grudnia na świdnickim Rynku. Wyjątkową ozdobę zaprojektowała artystka Ewa Solima. Ufundowała ją firma „Piramida”. Bombka – gigant zgłoszona został już do Księgi rekordów Guinnessa.
   

  Czytaj więcej
 • Kościół Pokoju na liście UNESCO już 10 lat

  Kościół PokojuW piątek, 16 grudnia przyjadą do Świdnicy osoby odpowiedzialne za opiekę nad zabytkami UNESCO. Przyczyną niecodziennego spotkania jest jubileusz 10-lecia wpisania Kościołów Pokoju na listę światowego dziedzictwa.
  Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w Teatrze Miejskim cyklem wykładów podsumowujących minioną dekadę.

  Czytaj więcej
 • Dyżury w ramach akcji zima rozpoczęte

  RynekOd wczoraj, 12 grudnia w Świdnicy pełnione są dyżury związane z akcją zima. Oprócz specjalistycznego sprzętu drogowcy mają do dyspozycji „od ręki” również 350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni.
  – Od poniedziałku z samego rana odnotowujemy coraz więcej miejsc, które są bardzo śliskie.  – wyjaśnia Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na weekend

  WeekendWystawa Karola Czecha "Modernizm w architekturze Świdnicy", wystawa plenerowa wierszy i fotografii Olgi Pietkiewicz, uroczystości związane z 10-leciem wpisania Kościołów Pokoju w Jaworze i Świdnicy na listę UNESCO, rozgrywki II ligi siatkówki kobiet, Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe oraz Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym nie może Was zabraknąć - oto atrakcje w Świdnicy na nadchodzący weekend.

  Czytaj więcej
 • REGULAMIN KONKURSU

  UM„Wypełnij ankietę i wygraj” - konkurs organizowany przez Urząd Miejski w Świdnicy.
   
   
   
   

  Czytaj więcej
 • Świdnickie obchody 30. rocznicy stanu wojennego

  30.rocznicaNa wtorek i środę (13-14 grudnia) zaplanowano świdnickie obchody z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Uroczystość ku pamięci wydarzeń z 1981 roku wspólnie organizują NSZZ „Solidarność” Region Dolny Śląsk oraz władze Świdnicy.
   
   

  Czytaj więcej
 • Przedstawiciele organizacji w komisjach konkursowych

  Organizacje pozarządoweŚwidnickie organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w pracach komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych Gminy Miasto Świdnica.
  Przedstawiciele organizacji nie będą mogli być członkami komisji rozpatrujących oferty tej organizacji. Z tytułu pracy w komisji, jej członkowie nie otrzymują wynagrodzenia.
   

  Czytaj więcej
 • Setki tysięcy umorzeń długów dzięki akcji wolontariat

  ŚwidnicaOsoby, które mają problemy ze spłaceniem zadłużenia za czynsz mogą wziąć udział w akcji wolontariat. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza kolejnych chętnych do akcji, która prowadzona jest w Świdnicy od lat.
  – Propozycję kierujemy do świdniczan, którzy mają problem ze spłaceniem zaległości za czynsz w mieszkaniu socjalnym lub komunalnym.  – mówi Wioletta Kalin, dyrektor MOPS w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • W sobotę będą świętować złote gody

  Złote godyW najbliższą sobotę, 10 grudnia w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbędą się uroczystości jubileuszowe pięciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego zostaną odznaczone cztery pary ze Świdnicy oraz jedna para z gminy Marcinowice.
   

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na weekend

  ZaproszenieWystawa plenerowa wierszy i fotografii Olgi Pietkiewicz, Otwarte Forum Idei, Świdnickie Otwarte Mistrzostwa Dzieci w Judo oraz Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe - oto atrakcje w Świdnicy na nadchodzący weekend.
   
   

  Czytaj więcej
 • –Świdnicka Kolęda– ma 5 lat

  Świdnicka KolędaKonkursy, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka, nocne czytanie poezji, pokazy łyżwiarskie, a także ogromna bombka i prawdziwy domek św. Mikołaja – to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy 2011”.
  W środę, 7 grudnia zaprezentowano szczegółowy program tego ogromnego przedsięwzięcia.

  Czytaj więcej
 • Wojciech Murdzek wśród najlepszych samorządowców

  InnowatorW jubileuszowej 5. edycji konkursu Innowator prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek znalazł się w finałowym gronie najlepiej ocenionych polskich samorządowców.
  - W kategorii człowiek Roku Polskiego Samorządu przydzielono pięć pierwszych miejsc. To dla mnie wielka przyjemność znaleźć się w tym doborowym gronie ... – podkreśla Wojciech Murdzek.

  Czytaj więcej
 • Konkurs na świąteczne oświetlenie - nowe zasady, nowe szanse na nagrodę

  KoledaPrezydent Świdnicy ogłosił konkurs na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon. O nagrody rzeczowe mogą powalczyć świdniczanie, którzy świątecznie udekorują i oświetlą swoje posesje, bramy bądź balkony.
  – Klimat świąt tworzą również pięknie przystrojone i odświętnie oświetlone domy i balkony – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Pociąg św. Mikołaja dotrze do Świdnicy

  MikołajW niedzielę, 4 grudnia na peron dworca Świdnica Miasto wjedzie specjalny pociąg – będzie to pociąg św. Mikołaja. Od godz. 11.00 na dzieci będą czekały śnieżynki i Komisarz Lew oraz harcerze. Dobra zabawa i słodki poczęstunek gwarantowane dla wszystkich dzieci. W tym roku, miasto Świdnica do zabawy zaprosiło dzieci z Fundacji „Ut Unum Sint”, do których o 11.30 zabytkowym pociągiem z Jaworzyny Ślaskiej przyjedzie św. Mikołaj z niespodziankami.

  Czytaj więcej
 • Świdnica stroi się na święta

  ŚwidnicaNa świdnickich ulicach i w Rynku montowane są kurtyny świetlne z aniołkami, gwiazdki i girlandy. Przystrojone będą również drzewa i fontanny. A efekt prac prowadzonych od kilku dni będzie można zobaczyć we wtorek, 6 grudnia. Tego dnia świąteczna iluminacja Świdnicy ma rozbłysnąć w pełnej krasie. Dekoracje świetlne będzie można zobaczyć w Rynku, a także na pl. Grunwaldzkim, ul. Wałbrzyskiej, czy też ul. Żeromskiego.

  Czytaj więcej
 • Weekend w Świdnicy

  WeekendWystawa plenerowa wierszy i fotografii Olgi Pietkiewicz, mecz MKS Świdnica, Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych MotoTravel 2011, XIX Świdnicki Festiwal Tańca, Giełda staroci, numizmatów i osobliwości oraz Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe - oto atrakcje w Świdnicy na nadchodzący weekend.
   

  Czytaj więcej

do góry