A
A+
A-
 • Wypełnij ankietę

  Grafika z herbem miasta i napisem InformacjaSerdecznie zapraszamy podmioty publiczne, prywatne oraz partnerów społeczno-gospodarczy m.in.: podmioty reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, działające na rzez ochrony środowiska, angażujące się w promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych, równości płci i niedyskryminacji do wypełnienia anonimowej ankiety, która będzie pomocna w określeniu silnych, słabych stron, szans i zagrożeń oraz zostanie  wykorzystana w pracach nad Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej (Strategia ZIT AW). 

  Czytaj więcej
 • Nowy plac zabaw dla przedszkolaków

  Prace remontowe na placu zabaw Przedszkola nr 15Z nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw będą mogły już niedługo korzystać dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Świdnicy przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Wyeksploatowane przyrządy zastąpione zostaną nowoczesnymi, estetycznymi i bezpiecznymi urządzeniami.

  Czytaj więcej
 • Podziękowania dla wolontariuszy z Centrum Pomocy Ukrainie

  Podziękowania dla wolontariuszy - gala w teatrzeW poniedziałek, 6 czerwca w teatrze miejskim odbyła się uroczysta gala podczas której każdy wolontariusz z Centrum Pomocy Ukrainie otrzymał symboliczne "dziękuję", czyli dyplom oraz szklanego „aniołka szczęścia” wykonanego przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich. Przedstawiciele firm odebrali natomiast ceramiczne serca autorstwa Elżbiety Tarnawskiej.

  Czytaj więcej
 • „Porozumienie na rzecz historii wolności”

  Konferencja w Senacie RPW czwartek, 2 czerwca, pod patronatem marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego została zorganizowana konferencja poświęcona edukacji młodzieży w zakresie historii najnowszej pt. „Porozumienie na rzecz historii wolności”.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na festyn ekologiczny „Czysta Świdnica”

  W piątek, 10 czerwca o godz. 10.00 na świdnickim Rynku rozpocznie się Festyn Ekologiczny „Czysta Świdnica” organizowany przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego.  Wydarzenie zainauguruje otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w budynku Miejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw, Rynek 39-40. Udział w festynie zapowiedziała Ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi, Leslie Scanlon.

  Czytaj więcej
 • Czerwcowa zbiórka elektrośmieci

  Zbiórka elektrośmieci na parkingu przed urzędemJesteś w trakcie porządków? Nie wiesz co zrobić z odpadami elektrycznymi i elektronicznymi? Przyjedź w sobotę, 4 czerwca w godzinach od 09:00 do 12:00 na parking Urzędu Miejskiego w Świdnicy i pozbądź się odpadów nieodpłatnie. Miasto wspólnie z firmą AG-EKO organizuje kolejną zbiórkę elektrośmieci.

  Czytaj więcej
 • Sportowy piknik z mnóstwem atrakcji!

  Festyn rowerowy OSiR ŚwidnicaBieg przeszkodowy Runmageddon dla dzieci, wielka strefa dmuchańców, pole do minigolfa, animacje, zabawy zręcznościowe, turnieje dla dzieci i dorosłych, pokazy sportowe i modeli latających, prezentacje świdnickich klubów i stowarzyszeń sportowych, czy wreszcie otwarta symultana szachowa z polską arcymistrzynią i mistrzynią Polski Klaudią Kulon i loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego, który już w niedzielę, 12 czerwca odbędzie się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej 35. Wstęp wolny!

  Czytaj więcej
 • Można już składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury

  Panorama Świdnicy z dronaDo 30 czerwca br. można składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury. Uprawionymi do ich składania są: organizacje pozarządowe działające w zakresie kultury w mieście, jednostki kultury i oświaty z terenu miasta, Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy oraz komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego właściwe do spraw kultury oraz ochrony i konserwacji zabytków.

  Czytaj więcej
 • Zostań członkiem Rady Seniorów w Świdnicy

  Grafika - Informacja Do 8 czerwca wydłużono termin składania zgłoszeń na członka Zgromadzenia Seniorów. Czy chcesz mieć istotny wpływ na życie seniora w Świdnicy, decydować o sposobie spędzania wolnego czasu? Podpowiedzieć, jak „odciągnąć seniora od telewizora”? Masz pomysły i chęci popracować społecznie? Zostań członkiem Rady Seniorów.

  Czytaj więcej
 • Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego

  Ul. Sikorskiego ŚwidnicaWykonana została już jezdnia w głównym przebiegu remontowanego fragmentu ulicy Sikorskiego, dlatego też od środy, 1 czerwca wprowadzony zostanie tam ruch dwukierunkowy. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, ponieważ jest to nadal obszar robót drogowych. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca tego roku. Nowe zatoki autobusowe na tym odcinku nie będą jeszcze czynne.  

  Czytaj więcej
 • Miasto zadba o brzegi Bystrzycy

  Brzeg rzeki Bystrzycy ŚwidnicaŚwidnica, kolejny rok z rzędu weźmie na siebie obowiązek utrzymania  i  konserwacji międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka i zbiornika wodnego „Witoszówka I” w Parku Centralnym. Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie podpisania porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, zarządcą tych terenów.

  Czytaj więcej
 • Helena Semenetz-Kwiatkowska Honorowym Obywatelem Świdnicy

  Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Helena Semenetz-Kwiatkowska odebrała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Świdnicy. Z wnioskami o nadanie tytułu pani Helenie Semenetz–Kwiatkowskiej wystąpiła Beata Moskal–Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy oraz radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Wybrano wykonawcę przebudowy dwóch świdnickich podwórek

  Podwórko Świdnica ul. FranciszkańskaFirma HYPMAR Hypta Mariusz z Modlęcina wygrała przetarg na przebudowę dwóch świdnickich podwórek wewnątrz kwartałów ulic: Franciszkańska – Konopnicka – Grodzka oraz Grodzka – Kotlarska. Oferta opiewa na kwotę 10 097 651,79 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi w najbliższym tygodniu.

  Czytaj więcej
 • Wybrano wykonawcę budowy nowych mieszkań komunalnych

  Wizualizacja budynku przy ul. LeśnejPrzedsiębiorstwo Budowlane Mirosław Wierzyk ze Świdnicy wygrało przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Leśnej. Oferta opiewa na kwotę 8 572 962,87 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi w najbliższym tygodniu.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”

  Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 12 czerwca. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do czwartku, 9 czerwca.

  Czytaj więcej
 • Rusza 18. edycja Świdnickich Gryfów

  Kapituła Świdnickiego Gryfa"Świdnicki Gryf" to najważniejsza nagroda gospodarcza w mieście. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest firmom, które swoimi działaniami dają przykład innym przedsiębiorcom i pokazują, że w Świdnicy można osiągnąć sukces i to na wielu płaszczyznach.

  Czytaj więcej
 • XLI sesja Rady Miejskiej w Świdnicy

  sesja RM w ŚwidnicyW piątek, 27 maja o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Świdnicy rozpocznie się XLI sesja Rady Miejskiej w Świdnicy podczas której wręczony zostanie dyplom nadania tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Świdnicy” Helenie Semenetz-Kwiatkowskiej.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy wystawców na Świętojański Ekopiknik

  Świętojański EkopiknikZapisy na trzecią edycję Świętojańskiego Ekopikniku właśnie ruszyły. Odbędzie się on 24 czerwca w Parku Centralnym w Świdnicy. Głównym celem imprezy jest promowanie ekologicznego stylu życia oraz ekoproduktów wytwarzanych przez lokalnych przedsiębiorców.

  Czytaj więcej

do góry