• Remont ulicy Sybiraków na finiszu

  Kolejna ulica w Świdnicy – ul. Sybiraków doczekała się wymiany nawierzchni oraz dodatkowych miejsc parkingowych. Zakończyły się prace drogowe, trwa przygotowanie oznakowania poziomego i pionowego. Wykonawcą tego zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wybrane zostało w ramach przetargu.

  Czytaj więcej
 • Kolejna wycieczka dla wnuków i dziadków

  Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (od 7 do 14 lat) będącymi pod ich opieką, do bezpłatnego uczestnictwa w wyjeździe do Hronova, gdzie wspólnie z seniorami i juniorami z Kędzierzyna-Koźla, Kłodzka, Czeskiej Skalicy, Nachodu i Hronova będą mogli uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym. Wyjazd zaplanowany jest na środę, 11 września.
   

  Czytaj więcej
 • Miasto zagospodaruje rondo

  Świdniccy radni wyrazili zgodę na przejęcie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  i zagospodarowanie ronda u zbiegu ulic Ludwika Zamenhofa, Emilii Plater i Ceglanej.

  Czytaj więcej
 • Świdnicka Hala Widowiskowo Sportowa będzie miała swoją patronkę

  Radni miejscy podjęli decyzję o nadaniu imienia Haliny Aszkiełowicz - Wojno  Hali Widowiskowo Sportowej w Świdnicy. W ten sposób upamiętnione zostaną szczególne zasługi dla miasta tej wybitnej sportsmenki, która odebrała od nas w ubiegłym roku tytuł Zasłużona dla Miasta Świdnicy. Inicjatorami upamiętnienia imienia siatkarki byli członkowie klubu MKS Polonia. Wniosek zyskał pozytywną opinię m. in. Rady Sportu.

  Czytaj więcej
 • Nowe miasta partnerskie Świdnicy

  Kobuleti w Gruzji i Uchaud we Francji zostaną miastami partnerskimi Świdnicy. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli miejscy radni. Planuje się, iż współpraca obejmować będzie takie dziedziny jak: kultura i sztuka, sport i turystyka, edukacja, ochrona środowiska, gospodarka, transport miejski, ochrona zabytków, ochrona zdrowia i sprawy społeczne, urbanistyka i rewitalizacja.

  Czytaj więcej
 • Startuje „Piłka Nocna” w Świdnicy

  Już w najbliższy piątek, 23 sierpnia na boisku przy ul. Ułańskiej startują bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Spotkania pod okiem profesjonalnego trenera odbywać się będą w każdy piątek i wtorek w godzinach od 19:00 do 22:00. 

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na spacer ekologiczny do Świdnicy

  W sobotę, 31 sierpnia po raz pierwszy na świdnickim Rynku odbędzie się EKOpiknik „Spacer ekologiczny”. Pomysłodawcą eventu jest nieformalna grupa lokalnych "ekoentuzjastów" - „Ekologiczne Podziemie”. Organizatorzy poprzez wykłady, warsztaty, a dla najmłodszych gry i zabawy chcą promować ekologiczny styl życia. Do współpracy zaproszono wielu specjalistów, pasjonatów oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach.

  Czytaj więcej
 • Transgraniczna integracja międzypokoleniowa

  Świdnica w celu wzmocnienia integracji pomiędzy juniorami i seniorami, wspólnie z miastami: Kędzierzyn-Koźle, Kłodzko, Czeska Skalica, Hronov i Nachod rozpoczyna realizację polsko-czeskiego projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa”. Skierowany jest on do seniorów w wieku 60+ oraz dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

  Czytaj więcej
 • Gwiazdy sprzed lat znów zagrają na boisku

  To będzie duża gratka dla świdnickich kibiców piłki nożnej. Trwają przygotowania do towarzyskiego mecz z udziałem byłych zawodników Polonii. Na niezwykłe wydarzenie zapraszają: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i firma Dabro Bau.

  Czytaj więcej
 • Trzecia część Encyklopedii Świdnicy

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziejami naszego miasta do zapisywania się na listę subskrypcyjną III części Encyklopedii Świdnicy. Jest to niepowtarzalny projekt, który zakłada stworzenie kompleksowej publikacji o wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nierozłącznie wiąże się ze Świdnicą.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na kolejną wycieczkę z przewodnikiem

  Od maja do września, raz w miesiącu odbywają się wycieczki krajoznawcze, w ramach projektu „Odkrywamy Świdnicę z przewodnikiem”. W niedzielę, 18 sierpnia zapraszamy na górską wyprawę na Borową (853 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich, a także na zwiedzanie pałacu i browaru Jedlinka.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczyna się przebudowa ulicy Traugutta

  Przebudowa ulicy Romualda Traugutta w Świdnicy rozpocznie się 5 sierpnia. Wykonawcą tego zadania będzie konsorcjum firm: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. (lider konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane „Sta – Dar” Dariusz Stańczyk (partner konsorcjum).

  Czytaj więcej
 • Inteligentne miasta Świdnica i Nowa Ruda

  Gmina Miasto Świdnica wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Katedrą Technologii Informacyjnych przystąpiła do projektu partnerskiego pn. „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda” realizowanego przez Gminę Miejską Nowa Ruda w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pn. „HUMAN SMART CITIES.

  Czytaj więcej
 • Remonty chodników w Świdnicy

  Kolejne chodniki w Świdnicy zostaną przebudowane. Miasto w postępowaniu przetargowym wybrało wykonawcę zadania - firmę Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych W&J Maria Chorzemska, Wiesław Chorzemski. Prace obejmą prawie 2,5 tysiąca m² powierzchni traktów pieszych.

  Czytaj więcej
 • Świdnica wysoko w rankingu „Wspólnoty”

  Świdnica z roku na rok umacnia swoją pozycję w rankingu zamożności, który od kilkunastu lat publikuje portal samorządowy wspolnota.org.pl. Miasto uplasowało się na 56.miejscu odnotowując wzrost o 19 pozycji z miejsca. 75 w ubiegłorocznym zestawieniu. Dwa lata wcześniej było to 96. miejsce. Zamożność na mieszkańca wyliczona została na 3 361,92 zł.

  Czytaj więcej
 • Zastanawiasz się nad zawodową służbą wojskową?

  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na III turnus w 2019 r. (termin rozpoczęcia służby przygotowawczej — wrzesień i październik 2019 r.)

  Czytaj więcej
 • Trwa wakacyjny „Festiwal wrażeń” w Świdnicy

  W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do udziału w wycieczkach w ramach projektu „Festiwal wrażeń”. To prawdziwa gratka dla miłośników historii, szczególnie tej związanej z militariami. Mają oni okazję do poznania tajemnic twierdzy świdnickiej, średniowiecznej sztuki wojennej oraz świata ukrytego za murami obronnymi miasta.

  Czytaj więcej

do góry