• Czystsza woda w basenie Szkoły Podstawowej nr 4

  Dzieci korzystające na co dzień z basenu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy będą mogły od stycznia 2019 roku pływać w znacznie czystszej wodzie. Wszystko dzięki modernizacji, jakiej poddana została instalacja technologii uzdatniania wody. Koszt inwestycji wyniósł niewiele ponad 360 tys. zł.

  Czytaj więcej
 • Nowy parking przy szpitalu „Latawiec”

  Na terenie pomiędzy szpitalem „Latawiec” a ulicą Korczaka powstał nowy parking. Wybudowano 63 miejsca postojowe i zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Od dzisiaj jest on już dostępny dla kierowców.

  Czytaj więcej
 • Ulica Lelewela do remontu

  Remont nawierzchni ulicy Lelewela w Świdnicy rozpocznie się 13 grudnia i potrwa dwa dni. W związku z prowadzonymi pracami ruch pojazdów będzie utrzymany, jednak prowadzony tylko jednym pasem - po dotychczasowych stanowiskach postojowych po lewej stronie jezdni.

  Czytaj więcej
 • Zajęcia szkoleniowo – warsztatowe dla świdnickich seniorów

  Z myślą o seniorach, czyli osobach w wieku 60 plus, miasto Świdnica organizuje bezpłatne zajęcia szkoleniowo - warsztatowe. Czwarty już cykl spotkań odbędzie się w okresie od stycznia do kwietnia 2019 roku. Zapisy do poszczególnych grup już od piątku, 14 grudnia prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Wałbrzyska na finiszu

  Kolejny odcinek ulicy Wałbrzyskiej, na odcinku od skrzyżowania z al. Niepodległości do wysokości ulicy Traugutta, przeszedł gruntowny remont. Otwarcie drogi nastąpi w poniedziałek, 17 grudnia.  Tego dnia na swoje trasy powrócą także autobusy MPK.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na spotkanie dotyczące dofinansowania na modernizację systemów grzewczych

  Miasto Świdnica, wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej, przystąpiło do przygotowania wspólnego wniosku o przyznanie dotacji unijnej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej przyjazne  środowisku źródła ciepła. Wszystkich świdniczan zainteresowanych zasadami udzielania dotacji zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 13 grudnia o godz. 16.30.

  Czytaj więcej
 • Mobilny Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Świdnicy

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. W poniedziałek, 10 grudnia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy będzie można skorzystać z bezpłatnej informacji. 

  Czytaj więcej
 • Zbiórka elektrośmieci

  W sobotę, 8 grudnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci. To kolejna tego typu akcja w mieście organizowana przez firmę AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w godz. od 10.00 do 14:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim.

  Czytaj więcej
 • Zakończył się remont ulicy Kraszowickiej

  W piątek, 7 grudnia przywrócony zostanie ruch autobusów komunikacji miejskiej przez ulicę Kraszowicką. Autobusy linii nr 30, 50 i 52 kursować będą zgodnie z wcześniej obowiązującym rozkładem jazdy. Przystanki wyposażone zostały w nowe wiaty.

  Czytaj więcej
 • Świdniccy seniorzy szczepią się przeciw grypie

  W Świdnicy realizowany jest program szczepień przeciw grypie. Skierowany jest on w pierwszej kolejności do seniorów w wieku powyżej 60 roku życia, którzy są jednocześnie podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do połowy listopada zaszczepiło się już 281 osób.

  Czytaj więcej
 • Nowy komendant Straży Miejskiej w Świdnicy

  4 grudnia 2018 roku prezydent Beata Moskal - Słaniewska powołała na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy Marka Fiłonowicza, dotychczasowego dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Świdnicka Kolęda 2018

  Już 14 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 21 grudnia na czterdziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: ekoprzetwory, miody, wędliny, rękodzieło drewniane, czekoladki, kołacze, ceramikę użytkową i artystyczną, biżuterię ręcznie robioną czy też smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

  Czytaj więcej
 • Konkursy dla organizacji pozarządowych przez aplikację internetową

  Wielkim krokami zbliżają się otwarte konkursy ofert na realizacje zadań publicznych w 2019 roku oraz konkursy zgłaszane przez organizacje pozarządowe w trybie pozakonkursowym. W celu ułatwienia oferentom składanie wniosków, Urząd Miejski w Świdnicy wprowadził aplikację internetową e – NGO.org.pl.

  Czytaj więcej
 • Świdnica liderem recyklingu

  Miasto Świdnica podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment otrzymało wyróżnienie w konkursie o Puchar Recyklingu, w dwóch kategoriach - „Lider Zbiórki Tworzyw” oraz "Gmina Recyklingu”.

  Czytaj więcej
 • Świąteczne dekoracje w mieście

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W Świdnicy świąteczne oświetlenie rozbłyśnie już na początku grudnia. Na słupach zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób. Wzorem lat ubiegłych umieszczono je w różnych częściach miasta.

  Czytaj więcej

do góry