• Zapraszamy do udziału w akcji „Świdnica na rowery”

  Ruszyły zapisy chętnych do udziału w lubianej przez świdniczan akcji „Świdnica na rowery”, która w tym roku odbędzie się w niedzielę, 12 maja  i tradycyjnie zainauguruje sezon turystyczno-rekreacyjny w naszym mieście. Jej organizatorami są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

  Czytaj więcej
 • Wymień foliówkę na eko-reklamówkę

  Kolejna edycja akcji „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” przed nami. Już 15 kwietnia świdniczanie po raz trzeci będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku, materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”. W ubiegłym roku do rąk mieszkańców miasta trafiło ponad 1300 eko-toreb.

  Czytaj więcej
 • Uwaga na oszustów!

  Otrzymujemy od świdniczan informacje, że na terenie naszego miasta działa firma, oferująca wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz wymianę pieców i kotłów gazowych, powołująca się równocześnie na możliwość otrzymania dofinansowania z programu KAWKA. Jest to nieprawda.

  Czytaj więcej
 • Powstają nowe alejki w Parku Wrocławskim

  Trwają prace budowlane w Parku Wrocławskim w Świdnicy. W związku z wykonaniem na tym terenie sieci ciepłowniczych przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, zdecydowano o realizacji kompleksowego remontu alejek parkowych wraz z budową ścieżki rowerowej.

  Czytaj więcej
 • Franciszkańska do przebudowy

  Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się przebudowa ulicy Franciszkańskiej w Świdnicy. Wykonawcą tego zadania będzie firma Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o., która wybrana została w ramach przetargu.

  Czytaj więcej
 • Ulica Chłopska do remontu

  W drugiej połowie kwietnia rozpocznie się rozbudowa ulicy Chłopskiej w Świdnicy. Wykonawcą tego zadania będzie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „STA – DAR” Dariusz Stańczyk ze Świebodzic, które wybrane zostało w ramach przetargu. Wartość prac to ponad 1 milion złotych. Termin ich zakończenia planowany jest do końca października br.

  Czytaj więcej
 • Rusza 15. edycja Świdnickich Gryfów

  "Świdnicki Gryf" to najważniejsza nagroda gospodarcza w naszym mieście. Ma ona na celu wyróżnienie a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego”, promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie.

  Czytaj więcej
 • Informacja dla rodziców i opiekunów dzieci

  We wszystkich świdnickich publicznych szkołach podstawowych i przedszkolach (oprócz Przedszkola nr 1 i 14 oraz Młodzieżowego Domu Kultury, w których nie przeprowadzono referendum strajkowego) zawieszone zostaną zajęcia dydaktyczne. Wynika to z braku możliwości zapewnienia bezpiecznych warunków pracy. Zwracamy się więc do Państwa z prośbą o możliwość zapewnienia opieki swoim dzieciom, jeśli jednak nie będzie to możliwe, proponujemy udział w zajęciach dodatkowych.

  Czytaj więcej
 • Mobilny Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Świdnicy

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. W środę, 10 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy będzie można skorzystać z bezpłatnej informacji na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych.

  Czytaj więcej
 • List prezydent Świdnicy do rodziców i opiekunów dzieci

  Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wystosowała list do rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do samorządowych przedszkoli i szkół. Trafi on jutro do adresatów przez dzienniki elektroniczne, wywieszony zostanie także w placówkach oświatowych biorących udział w strajku.

  Czytaj więcej
 • Kolejne udogodnienia dla pasażerów MPK w Świdnicy

  Już niedługo pasażerowie komunikacji miejskiej w Świdnicy będą mogli korzystać z nowych wyświetlaczy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W sumie na terenie miasta zainstalowanych zostanie kolejnych 5 urządzeń, które na bieżąco podają godziny odjazdów i przyjazdów autobusów. Ich montaż rozpocznie się 4 kwietnia.

  Czytaj więcej
 • Świdnico pobij rekord! Milion kilometrów do przejechania

  Na początku kwietnia w całej Polsce ruszyła czwarta edycja akcji „Rower pomaga”, w której wszyscy jeżdżący na rowerze mogą przy użyciu specjalnej aplikacji przekazywać przebyte przez siebie kilometry na rzecz najuboższych dzieci. Miasto Świdnica ponownie jest partnerem Fundacji Ekologicznej „Arka” z Bielska – Białej, która w ramach tej ogólnopolskiej akcji promuje ekologiczny styl życia i bezpieczną jazdę na rowerze.

  Czytaj więcej
 • Wojewoda apeluje do właścicieli gruntów i innych nieruchomości

  W związku z przypadkami gromadzenia odpadów, w tym odpadów stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska, bez wymaganego zezwolenia, przez podmioty dzierżawiące grunty i obiekty, uczulam właścicieli gruntów i innych nieruchomości, aby na bieżąco kontrolowali sposób eksploatacji przedmiotu dzierżawy przez dzierżawiącego.

  Czytaj więcej
 • Prezydent Świdnicy wyznacza nagrodę za wskazanie podpalacza!

  W związku z wczorajszym pożarem traw na osiedlu Zawiszów, zwracamy się do mieszkańców o czujność oraz rozwagę. Wczorajsze zdarzenie było bardzo niebezpieczne, istniało realne zagrożenie, że ogień przemieści się na teren Żłobka Miejskiego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Dla osoby, która pomoże ustalić sprawcę tego podpalenia, prezydent miasta wyznacza nagrodę w wysokości 1000 złotych.

  Czytaj więcej

do góry