• Uwaga na upały

  Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do 13 czerwca na przeważającym obszarze kraju, w tym również w powiecie świdnickim, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura od 29 do 33 stopni Celsjusza. Towarzyszyć jej będą burze, spodziewane już dziś i jutro w zachodniej Polsce oraz opady deszczu do 30 mm wraz z porywami wiatru do 100 km/h.

  Czytaj więcej
 • Prezydent Świdnicy chce wspomóc remont Katedry

  Milion złotych, tyle Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska chce przekazać z budżetu miasta w najbliższych dwóch latach na prace remontowe i konserwatorskie w świdnickiej Katedrze. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w trakcie prac nad planem budżetu na 2020 rok.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy świdniczan do wypełnienia ankiety

  Drodzy świdniczanie, nasze miasto przygotowuje się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.  W tym celu konieczne jest przeprowadzenie wśród mieszkańców badania dotyczącego oceny funkcjonowania miasta w obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym i administracyjnym.

  Czytaj więcej
 • Zalogowani w Świdnicy

  5 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się  podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom III edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.  Od 2016 roku  program swoim zasięgiem objął ponad 2500 uczniów świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na IX sesję Rady Miejskiej w Świdnicy

  W czwartek, 13 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się IX sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Radni rozpatrywać będą 8 projektów uchwał, a wśród nich uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydent Miasta Świdnicy z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.

  Czytaj więcej
 • Trzy nowe przedszkolne place zabaw

  Z nowych urządzeń zabawowych korzystają już dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 4 i 6 w Świdnicy. Wyeksploatowane przyrządy zastąpione zostały nowoczesnymi, estetycznymi i bezpiecznymi zestawami. Inwestycje te zrealizowane zostały w ramach budżetu obywatelskiego. 

  Czytaj więcej
 • Czekamy na zgłoszenia kandydatów na ławników

  W bieżącym roku upływa kadencja ławników. Kandydatów mogą zgłaszać radom gmin prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych, oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • Trzy dekady wolności

  Trzydzieści lat temu, 4 czerwca, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie – świadome, aktywne i solidarne. Obchody Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku są największym spotkaniem środowiska samorządowego, w którym uczestniczy także prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na festyn do Parku Centralnego

  Zakończyły się prace w Parku Centralnym w Świdnicy. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Rewaloryzacja terenów zieleni w Świdnicy”, na który miasto pozyskało ponad 7 milionów złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Aby zaakcentować to ważne dla naszego miasta wydarzenie, serdecznie zapraszamy do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 9 czerwca o godz. 14.00.

  Czytaj więcej
 • Raport o stanie Gminy Miasto Świdnica

  Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) Prezydent Miasta Świdnica przedstawia Radzie Miejskiej Raport o stanie Gminy Miasto Świdnica w terminie do dnia 31 maja 2019 r. Raport obejmuje podsumowanie działalności prezydenta w roku poprzednim.

  Czytaj więcej
 • Przebudowa Franciszkańskiej od 10 czerwca

  Z uwagi na trudności techniczne związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej na ostatnim odcinku ul. Siostrzanej, prace instalacyjne na ulicy Franciszkańskiej nie mogą rozpocząć się w zaplanowanym terminie. Dlatego też zamknięcie tej ulicy przesunięte zostało na poniedziałek, 10 czerwca.

  Czytaj więcej
 • Świdnica potrójnie nagrodzona na kongresie „Perły Samorządu”

  W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” - skarbnik miasta Kacper Siwek okazał się najlepszym wśród głównych księgowych, a Świdnica zajęła II miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Otrzymaliśmy także wyróżnienie w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu.

  Czytaj więcej
 • W Świdnicy powstały mieszkania wspomagane

  Przez kilka lat budynek przy ulicy 1 Maja 23 stał pusty. Miasto zrealizowało tam kolejny projekt z dofinansowaniem unijnym z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Powstały mieszkania wspomagane między innymi dla samotnych matek, osób zagrożonych bezdomnością oraz dla tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Świdnica otrzymała ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych dofinansowania na realizację tej inwestycji.

  Czytaj więcej
 • „Zalogowani” na finiszu zmagań konkursowych

  III edycja programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” jest już na finiszu. Zalogowani kończą konkurs posiadając pełen wachlarz doświadczeń, wiedzy, i umiejętności. W ciągu roku szkolnego młodzież wykonywała różne zadania, walcząc o atrakcyjne nagrody. Była to okazja do poznania świdnickich firm od kuchni oraz do wzięcia udziału w warsztatach doradztwa zawodowego.

  Czytaj więcej

do góry