A
A+
A-
 • Świdnica wysoko w rankingu „Wspólnoty”

  Panorama ŚwidnicyŚwidnica z roku na rok umacnia swoją pozycję w rankingu „Najbogatsze samorządy”, który od kilkunastu lat publikuje pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. Wśród miast powiatowych Świdnica uplasowała się na wysokim 49. miejscu odnotowując wzrost o 18 pozycji z miejsca 67 za rok 2020.

  Czytaj więcej
 • Powiedz rodzicom, powiedz dziadkom, poinformuj sąsiada

  Czy wiesz, że w Świdnicy działa placówka świadcząca wsparcie dla starszych osób i że są tam jeszcze wolne miejsca? Dzienny Dom Senior + usytuowany przy ul. Saperów 27, jest pomocą zwłaszcza dla osób nieaktywnych zawodowo, samotnych lub wymagających częściowej opieki w czynnościach dnia codziennego, które ukończyły 60 lat. Dzienny Dom jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  Czytaj więcej
 • Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

  Plac zabaw w przedszkolu nr 15 w ŚwidnicyWakacje to czas wypoczynku dla dzieci, ale to także czas na przygotowanie budynków oświatowych na kolejny rok szkolny. W świdnickich przedszkolach i szkołach przeprowadzane są remonty, których łączy koszt to prawie 500 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej
 • Trwają prace przy odbudowie altany w Parku Młodzieżowym

  Odbudowa altany w Parku MłodzieżowymWielu świdniczan od lat oczekiwało na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. Prace związane z realizacją tej inwestycji rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowana będzie fontanna wolnostojąca. Przewidziano również montaż oświetlenia iluminacji obiektu, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin.

  Czytaj więcej
 • Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów

  Opaska bezpieczeństwaMiasto Świdnica realizuje program „Korpus Wsparcia Seniorów”. Zakłada on pomoc osobom starszym po 65 roku życia, mieszkającym samotnie bądź z osobami niebędącymi w stanie zapewnić seniorom wystarczającej opieki. W ramach wsparcia uczestnicy akcji otrzymują specjalne “opaski bezpieczeństwa”. Korzysta z nich już 87 świdniczan.

  Czytaj więcej
 • Basen letni – podpowiadamy, wyjaśniamy

  Pierwszego dnia basen letni w Świdnicy odwiedziło 2012 osób. Dziękujemy za tak dużą frekwencję. W związku z zapytaniami osób korzystających z kąpieliska przypominamy i wyjaśniamy.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na basen letni do Świdnicy

  Basen letni w Świdnicy zostanie dzisiaj oficjalnie otwarty. Zapraszamy od godz. 11.00. Dwa baseny rekreacyjne, basen sportowy, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie oraz liczne atrakcje towarzyszące przygotowano dla miłośników wodnej zabawy.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do zgłaszania propozycji projektów do Strategii ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej

  Strategia ZIT - grafikaKomitet Sterujący Aglomeracji Wałbrzyskiej (KS ZIT AW) zaprasza do zgłaszania propozycji projektów ubiegających się o umieszczenie na liście projektów, która będzie załącznikiem do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Aglomeracji Wałbrzyskiej 2021-2027 (Strategia ZIT AW). Nabór propozycji projektów rozpoczął się 13.06.2022 r. i zakończy się 10.08.2022 r.

  Czytaj więcej
 • Otwarcie basenu letniego w Świdnicy w późniejszym terminie

  Niestety nie w sobotę, 16 lipca  jak zapowiadaliśmy pierwotnie, a prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia otwarty zostanie basen letni w Świdnicy przy ul. Śląskiej. Wciąż trwają czynności odbiorowe, które wymagają zachowania ścisłych procedur. Szczególnie ważne są zgody sanepidu, od czego uzależnione jest uzyskanie zgody na użytkowanie kompleksu.  Obiekt i wszystkie urządzenia  gwarantować muszą pełne bezpieczeństwo użytkowników.

  Czytaj więcej
 • Oświetlenie nocne wraca na ulice Świdnicy

  Wydział Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy wprowadza korekty do planu ograniczenia oświetlenia ulicznego w mieście. W nocy z 12 na 13 lipca miejskie latarnie znów zaczną świecić przez całą noc, z pewnymi wyjątkami.

  Czytaj więcej
 • Świdnica dziesiąta w rowerowej rywalizacji

  Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa trwała przez cały miesiąc czerwiec. Miasto Świdnica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, uplasowało się na 10 miejscu poprawiając tym samym wynik z ubiegłego roku o 4 pozycje w rankingu.

  Czytaj więcej
 • Świdnica ogranicza oświetlenie uliczne w nocy

  Ze względu na konieczne oszczędności budżetowe oraz znaczący wzrost cen energii elektrycznej Wydział Dróg i Infrastruktury Miasta Świdnica postanowił wprowadzić ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego w mieście. Od 8 lipca do 30 września miejskie latarnie zgasną w całym mieście w godzinach od 1:00 do 4:00.

  Czytaj więcej

do góry