• „Świdnickie Fortepiany” zagrają już w najbliższą sobotę

  W kalendarzu kulturalnym Świdnicy pojawiła się nowa propozycja – cykliczne koncerty fortepianowe pod nazwą „Świdnickie Fortepiany”. Na pierwszy z nich, pod patronatem prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej zapraszamy już w najbliższą sobotę, 26 września o godz. 17.00 do Parku Centralnego. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych koncert odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na warsztaty integracyjne w Hronovie

  Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (7-14 lat) będącymi pod ich opieką do bezpłatnego uczestnictwa w wyjeździe do Hronova, gdzie wspólnie z tamtejszymi seniorami i juniorami będą mogli uczestniczyć w warsztatach integracyjnych. Zaplanowano je na sobotę, 3 października.

  Czytaj więcej
 • Narodowy Dzień Sportu w Świdnicy

  Już 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. W tym roku uczestnicy i uczestniczki wydarzenia będą mieli okazję poćwiczyć również w domu, bo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych kampanii znalazły się treningi online.

   

  Czytaj więcej
 • Powszechny Spis Rolny 2020

  Powszechny Spis Rolny jest prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 roku, według stanu na dzień 1 czerwca 2020 roku. Od 1 września na infolinii spisowej (pod numerem 22 279 99 99) jest możliwość spisania się przez telefon...

  Czytaj więcej
 • Mali wspaniali po raz czwarty

  Od września w przedszkolach ponownie realizowane będą bezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe pn. „Mali Wspaniali”, w ramach programu „Sporty the World Games 2017”. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Urzędu Miejskiego w Świdnicy programem zostanie objętych 7 przedszkoli miejskich oraz 2 oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

  Czytaj więcej
 • CZAS NA TEATR w Świdnicy

  Na CZAS NA TEATR składa się co roku wiele wydarzeń o różnym charakterze – tym razem ze względu na pandemiczne ograniczenia jego tradycyjna formuła będzie musiała ulec zmianie, ale nie oznacza to, że wrzesień w Świdnicy nie minie pod hasłem teatru. Na przekór trudnym warunkom odbędą się spektakle, performans, recital i spotkanie. Teatr na nowo udowodni, że moc, jaką posiada, potęguje się jeszcze w czasach kryzysu i tym silniej potrafi łączyć ludzi.

  Czytaj więcej
 • Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza świdnickie muzeum i biblioteka

  Na podróż z Bolkiem II Małym po jego rezydencjach zaprasza Muzeum Dawnego Kupiectwa, a Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do wirtualnej wędrówki po bogatej biografii podróżnika, reportażysty i prozaika jakim był Arkady Fiedler. To atrakcje przygotowane przez świdnickie instytucje kulturalne w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Moja droga”.

  Czytaj więcej
 • Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

  Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym, który zaplanowano na niedzielę, 20 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 15 września

  Czytaj więcej
 • Warsztaty dla seniorów i dzieci

  Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne zajęcia dla świdnickich seniorów (w wieku 60+) oraz dzieci (w wieku od 7 do 14 lat) będących pod ich opieką. Warsztaty, realizowane będą we wrześniu i październiku.

  Czytaj więcej
 • Trzy drogi do remontu

  W sierpniu do Urzędu Wojewódzkiego złożono trzy wnioski na dofinansowanie prac związanych z remontem ulic: Polna Droga (na odcinku od ronda do wiaduktu), Inżynierska (od ul. Przemysłowej do ronda na ul. Kliczkowskiej) oraz Władysława Sikorskiego (od ul. gen. Mariana Langiewicza do sklepu TESCO). Świdnica stara się o uzyskanie dotacji na wymienione zadania z Funduszu Dróg Samorządowych.

  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientacje

  Chcesz sprawdzić swoją kondycję? Potrafisz szybko podejmować decyzje i wiesz jak korzystać z mapy? W takim razie zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Świdnicy w biegu na orientacje. Tym razem zawody zorganizowane zostaną na terenie Parku Centralnego. Start w sobotę, 19 września.

  Czytaj więcej
 • Nowe wiaty przystankowe

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace montażowe dwóch nowych wiat przystankowych. Zostały one ustawione przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz na ul. Wałbrzyskiej. W znacznym stopniu  poprawi to komfort osób oczekujących na autobus, dając im schronienie podczas złych warunków atmosferycznych.

  Czytaj więcej
 • Miasto szuka partnerów do realizacji inwestycji

  Prezydent Miasta Świdnicy zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty do współpracy przy realizacji przedsięwzięcia pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy".

  Czytaj więcej
 • Zapisz się na wycieczkę do Bolesławca

  W sobotę, 12 września zapraszamy świdniczan na kolejną wycieczkę w ramach projektu "Odkrywamy Świdnicę z przewodnikiem!". Tym razem będzie to wyjazd do Bolesławca. W programie m.in. zwiedzanie Żywego Muzeum Ceramiki, starówki bolesławieckiej, bazyliki p.w. Wniebowzięcie NMP i św. Mikołaja oraz Muzeum Ceramiki.

  Czytaj więcej
 • Świdnickie obchody 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”

  W imieniu Rady Oddziału Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” i miasta Świdnica zapraszamy na uroczyste obchody 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Rozpoczną się one w poniedziałek, 31 sierpnia o godz. 18.00 od mszy świętej pod przewodnictwem Biskupa Ignacego Deca, po zakończeniu której złożone zostaną kwiaty pod tablicą NSZZ „Solidarność”. Następnie w piątek, 4 września o godz. 13.00 ...

  Czytaj więcej

do góry