• Biznes dla początkujących 40+

  Już 27 kwietnia w Trutnovie w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” odbędzie się spotkanie oraz panel dyskusyjny „Biznes dla początkujących 40+”. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem firmy, wezmą udział w eksperckich panelach i skorzystają na miejscu z doradztwa ekspertów.

  Czytaj więcej
 • Ruszają zapisy na biało-czerwoną akcję „Świdnica na rowery”

  W tym tygodniu ruszają zapisy chętnych do udziału w lubianej przez świdniczan akcji „Świdnica na rowery” inaugurującej otwarcie sezonu turystyczno-rekreacyjnego w naszym mieście. Głównymi  jej elementami będą odbywający się po raz trzeci w towarzystwie prezydent miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej - wspólny rajd rowerowy zabezpieczoną przez policję i straż miejską trasą oraz piknik rodzinny z atrakcjami i konkursami dla najmłodszych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Czytaj więcej
 • Niedziela będzie dla nas!

  Niedziela bez handlu nie musi być nudna. W ramach nowej kampanii promujemy rodzinne spędzanie wolnego czasu w Świdnicy. Zachęcamy świdniczan do wyjścia z domu i odkrywania naszego miasta na nowo.

  Czytaj więcej
 • Remonty kolejnych chodników w Świdnicy

  Na Osiedlu Młodych i Zawiszowie a także w dzielnicach Śródmieście, Zachód i Fabryczna trwają remonty chodników. Prace obejmą ponad 5 tysięcy m² powierzchni traktów pieszych.

  Czytaj więcej
 • IDEAL AUTOMOTIVE tym razem wybiera Świdnicę

  3 kwietnia przedstawiciel PDC Industrial Center 85 zawarł umowę kupna-sprzedaży gruntu przy ulicy Pogodnej z Gminą Miastem Świdnica, a także umowę kupna-sprzedaży z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest Park”. Na zakupionym terenie Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych wybuduje obiekt produkcyjny dla IDEAL AUTOMOTIVE.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy seniorów na Festiwal Zdrowia w Kędzierzynie - Koźlu

  Miasto Świdnica zaprasza seniorów (w wieku 60+) do bezpłatnego uczestnictwa w wyjeździe w środę, 9 maja do Kędzierzyna-Koźla, gdzie wspólnie z seniorami z Czeskiej Skalicy, Nachodu, Trutnova, Kłodzka i Kędzierzyna-Koźla, będą mogli uczestniczyć w Festiwalu Zdrowia.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęły się nasadzenia w Parku Sikorskiego

  Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, Park Sikorskiego to kolejny teren zielony, który poddany został rewitalizacji. Na obszarze ponad 8 hektarów rozpoczęły się właśnie prace związane z nasadzeniem roślinności. Pojawi się tam ponad 100 nowych drzew i prawie 5 tysięcy krzewów.

  Czytaj więcej
 • Uważajcie w trakcie spacerów po parkach w mieście

  Wiosenny klimat sprzyja wegetacji roślin, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. W trakcie spacerów po miejskich parkach prosimy o zwrócenie uwagi na otaczające nas drzewa. W tym okresie ich masa zwiększa się w wyniku transpiracji soków, a to w skrajnych sytuacjach może spowodować ich upadek.

  Czytaj więcej
 • Niedziela (bez handlu) będzie dla nas!

  Niedziela bez handlu nie musi być nudna. W ramach nowej kampanii promujemy rodzinne spędzanie wolnego czasu w Świdnicy. Zachęcamy świdniczan do wyjścia z domu i odkrywania naszego miasta na nowo.

  Czytaj więcej
 • Budynek zastępczy gotowy do przyjęcia dzieci ze Żłobka nr 1

  Po ubiegłotygodniowej awarii wodno-kanalizacyjnej nie ma już śladu. Budynek Młodzieżowego Domu Kultury „Bartek” został osuszony i przygotowany do przyjęcia dzieci ze Żłobka Miejskiego nr 1 w Świdnicy. Od poniedziałku, 16 kwietnia maluchy będą mogły przenieść się z placówki przy ulicy Kozara-Słobódzkiego, gdzie rozpocznie się długo oczekiwany remont.

  Czytaj więcej
 • Pierwsze wiosenne kwiaty w Świdnicy

  Zakończone zostały wiosenne nasadzenia kwiatów, które zdobią świdnickie pasy drogowe oraz place i skwery. Bratkami obsadzony został pl. św. Małgorzaty. Kwiaty pojawiły się w kuwetach wokół małej i dużej fontanny. Różnokolorowe bratki zdobią również teren przy kamieniu pamięci przy pl. św. Małgorzaty oraz skwer przy ul. Franciszkańskiej i plac 1000-lecia PP.

  Czytaj więcej
 • Aktywizują bezrobotnych

  18 świdniczan posiadających status osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń opieki i wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  od 1 marca do 31 sierpnia br. znalazło zatrudnienie w ramach programu prac społecznie użytecznych. Łączna kwota świadczeń pieniężnych w tym okresie wyniesie prawie 35 tys. zł . Przez ten czas bezrobotni przepracują ponad 4 300 godzin.

  Czytaj więcej
 • Chcą ustanowić nowe rekordy Polski

  Kolejny raz zmierzą się z czasem i uciekającymi kilometrami, aby razem ustanowić nowy rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. W tym roku dojdzie również jazda testowa na ergometrze wioślarskim. Ty też możesz mieć w tym swój udział.

  Czytaj więcej
 • „Strażnicy Planety” w Wieży Ratuszowej w Świdnicy

  Od jutra do 23 kwietnia świdniczanie będą mogli zobaczyć w Wieży Ratuszowej wystawę „Strażnicy Planety”. Jej tematem jest codzienność ładowaczy, kierowców śmieciarek, pracowników sortowni. Twórcami wystawy są pracownicy ENERIS Surowce, a partneruje jej Urząd Miejski w Świdnicy i Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

  Czytaj więcej
 • Mobilny Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Świdnicy już w najbliższy wtorek, 10 kwietnia

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. We wtorek, 10 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy będzie można skorzystać z bezpłatnej informacji na temat pozyskania wsparcia ze środków unijnych.

  Czytaj więcej

do góry