• Waryńskiego do remontu

  W pierwszej połowie września rozpocznie się remont fragmentu ulicy Waryńskiego w Świdnicy. Wykonawcą tego zadania będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wybrane zostało w ramach przetargu. Prowadzone prace drogowe będą wiązały się z utrudnieniami dla kierowców.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy seniorów na II Targi Senioralne w Kłodzku

  Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) do bezpłatnego uczestnictwa w wyjeździe do Kłodzka, gdzie wspólnie z seniorami z Kędzierzyna-Koźla, Czeskiej Skalicy, Nachodu, Trutnowa i Kłodzka będą mogli uczestniczyć w II Targach Senioralnych. Wycieczka zaplanowana jest na piątek, 31 sierpnia.

  Czytaj więcej
 • Od września „W Świdnicy bez próchnicy”

  Miasto wybrało realizatora programu zdrowotnego „W Świdnicy bez próchnicy”. Centrum Stomatologii Estetycznej, Ortodoncji i Implantologii PROXIMA już od września br. do czerwca 2020 roku przeprowadzi szereg działań informacyjno-edukacyjnych i profilaktycznych związanych z przeciwdziałaniem chorobie próchnicy u najmłodszych świdniczan.

  Czytaj więcej
 • Prace remontowe na cmentarzach komunalnych

  W tym tygodniu rozpoczął się remont dachu kaplicy na cmentarzu przy ul. Waleriana Łukasińskiego. Nieszczelna, stara blacha cynkowa stanowiąca pokrycie zadaszenia, wymieniona zostanie na nową. W trakcie prowadzonych ceremonii pogrzebowych prace remontowe będą przerywane, aby nie zakłócać uroczystości.

  Czytaj więcej
 • Rozbudowa Szkoły Podstawowej na Zawiszowie

  Trwają intensywne prace przy kolejnym etapie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński, a jej koszt to 3 mln 700 tys. zł.

  Czytaj więcej
 • Trwa gruntowny remont żłobka na Osiedlu Młodych

  Firma „BUDOM” z Wrocławia wykonuje modernizację Żłobka nr 1 w Świdnicy. Koszt realizacji zadania to prawie 3,5 miliona złotych, z czego 2,5 miliona złotych to dofinansowanie unijne w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

  Czytaj więcej
 • Znaczek turystyczny z Bolkiem II Świdnickim

  Zgodnie z zapowiedzią na konferencji „Bolko II Świdnicki. Fenomen ponad narodowość” Urząd Miejski we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku wydał dwustronny okolicznościowy znaczek turystyczny upamiętniający świdnickiego księcia, twórcę potężnego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

  Czytaj więcej
 • Powraca CZAS NA TEATR!

  Już po raz czwarty w naszym mieście będzie miała miejsce niezwykła impreza. Świdnica na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski. Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna. Świdnicka publiczność będzie mogła spotkać się ze znakomitymi aktorami, wśród wielu gwiazd wystąpią m.in. Jerzy Stuhr, Dorota Stalińska, Wiesław Komasa czy też Beata Rybotycka.  

  Czytaj więcej
 • Remont stadionu miejskiego na finiszu

  Trwa gruntowny remont stadionu miejskiego przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Prace prowadzi konsorcjum - DABRO-BAU Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski - lider w partnerstwie ze spółką „BUD-ZIEM.

  Czytaj więcej
 • Nowa jakość reklam w mieście

  Kolejne miejsca w Świdnicy uwalniane są od szpetnych i często nielegalnych reklam. Przestrzeń w mieście zyskuje na estetyce dzięki działaniom koordynowanym przez pracowników Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury, którzy korzystają z możliwości jakie daje im wprowadzona 3 lata temu nowa polityka reklamowa.

  Czytaj więcej
 • Zaczynamy odliczanie – „100 dni na 100 lecie niepodległości"

  Świdnickie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wchodzą w kulminacyjną fazę. W specjalnej zakładce poświęconej temu tematowi publikowane są rozmaite informacje o aktualnych i planowanych wydarzeniach w ramach obchodów. Można w niej znaleźć także galerie zdjęć i relacje z przedsięwzięć, które już się odbyły. Zapraszamy do odwiedzenia strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy  dotyczącej 100-lecia odzyskania niepodległości.

  Czytaj więcej
 • Budynek śródrynkowy w remoncie

  Firma „SIRBUD-MINARI” S.A. z Wałbrzycha zajmuje się przebudową budynku Rynek 39 - 40. Koszt zadania to ponad 4 miliony 400 tys. złotych. Inwestycja ta będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. 6,5 miliona złotych Świdnica otrzymała na rewitalizację miejskich przestrzeni, czyli przebudowę ulicy Siostrzanej oraz kwartału pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną, w tym także na modernizację budynku Rynek 39 – 40.

  Czytaj więcej
 • Trwa wakacyjny „Festiwal wrażeń” w Świdnicy

  W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do wieży ratuszowej, która zamienia się w „Wieżę na wesoło”, w ramach projektu realizowanego przez Świdnicę - „Festiwal wrażeń”. To doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi na sobotnie przedpołudnia.

  Czytaj więcej
 • Lato na podwórku w Świdnicy

  Już trzeci rok z rzędu w ramach projektu “Lato na podwórku” miasto Świdnica, fundacja „Ładne historie” oraz firma „Ale Heca” zapraszają do wspólnej zabwy najmłodszych mieszkańców Świdnicy, w wieku od 3 do 12 lat. W wybranych lokalizacjach przez całe wakacje odbywają się bezpłatne zajęcia animacyjne, profilaktyczne i edukacyjne.

  Czytaj więcej
 • „Rower pomaga” - kolejne jednoślady dla świdniczan

  Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej. Do tej pory przejechano już 296 007 km, dzięki czemu kolejne dzieci otrzymały swoje wymarzone „dwa kółka”. Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wręczyła je dzisiaj Klaudii i Wiktorii.

  Czytaj więcej
 • Można już składać wnioski w MOPS na nowy okres świadczeniowy

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że od dnia 1 lipca 2018r. można składać wnioski na świadczenie "Dobry Start" (300+), świadczenia wychowawcze (500+), świadczenia rodzinne, w tym zasiłek rodzinny wraz z dodatkami na dzieci, świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy i świadczeniowy 2018/2019.

  Czytaj więcej
 • IDEAL Automotive Sp. z o. o. rekrutuje pracowników w Świdnicy

  W ramach wizytacji w europejskich fabrykach, Francis De Clerck wraz z córką Caroline – właściciel grupy IDEAL, odwiedził Świdnicę. Wizytował teren budowy przy ul. Pogodnej, a potem spotkał się z prezydent miasta Beatą Moskal-Słaniewską i jej zastępcą Szymonem Chojnowskim. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie zarządu: Stefan Frey i Thomas Mai – pilotujący od początku inwestycję w Świdnicy oraz nowy dyrektor świdnickiego zakładu – Witold Sałandyk.

  Czytaj więcej

do góry