• Świdnicka Kolęda 2021

  Już 16 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 22 grudnia na czterdziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: ekologiczne przetwory, miody, wędliny, drewniane rękodzieło, kołacze, ceramikę użytkową i artystyczną czy też ozdoby i dekoracje świąteczne.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Świątecznie w Świdnicy”

  Już po raz siódmy zapraszamy miłośników fotografii, nie tylko świdniczan, do udziału w konkursie „Świątecznie w Świdnicy”. Czekamy na zdjęcia, które uchwycą klimat Świąt Bożego Narodzenia ujęty na tle miasta. Powinny zostać one wykonane w terminie od 4 grudnia br. do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń, czyli do 6 stycznia 2022 roku.

  Czytaj więcej
 • Udekoruj dom i balkon na święta

  Jak co roku zapraszamy świdniczan do udziału w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy, za wyjątkiem ubiegłorocznego zwycięzcy, którzy w sposób szczególny upiększą swój dom, balkon, bramę, czy też ogród.

  Czytaj więcej
 • Grudniowa zbiórka elektrośmieci

  Jesteś w trakcie przedświątecznych porządków? Nie wiesz co zrobić z odpadami elektrycznymi i elektronicznymi? Przyjedź w sobotę, 4 grudnia w godzinach od 09:00 do 12:00 na parking Urzędu Miejskiego w Świdnicy i pozbądź się odpadów nieodpłatnie. Miasto wspólnie z firmą AG-EKO organizuje kolejną zbiórkę elektrośmieci.

  Czytaj więcej
 • Czekamy na opinie dotyczące dodatkowego zagospodarowania zielenią Parku Młodzieżowego

  Miasto przeznaczy 2,5 miliona złotych na dodatkowe nasadzenia zieleni w Parku Młodzieżowym. Nowa, bardzo liczna roślinność pojawi się w rejonie odbudowywanej w tej chwili altany oraz w okolicy łąki kwietnej. Przygotowana została dokumentacja projektowa. Zachęcamy do zapoznania się z nią i przesłania opinii o uzupełniającym zagospodarowaniu zielenią Parku Młodzieżowego.

  Czytaj więcej
 • Akcja zima w Świdnicy

  W Świdnicy spadł pierwszy śnieg, a wraz z nim na miejskie ulice oraz chodniki wyjechał sprzęt do odśnieżania. Tym samym ruszyła akcja zima. W tym roku odpowiedzialnym za utrzymanie przejezdności na drogach w mieście jest Farma Miejska.

  Czytaj więcej
 • Nowy plac zabaw

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy mogą już bawić się na nowym placu zabaw. Symbolicznego oddania uczniom do dyspozycji kolorowego i bezpiecznego miejsca zabaw dokonali w środę, 24 listopada zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Tadeusz Niedzielski. W uroczystości uczestniczyli również miejscy radni.

  Czytaj więcej
 • Zmiany w abonamentach w Strefie Płatnego Parkowania

  Propozycje zmiany taryfy opłat abonamentowych w Strefie Płatnego Parkowania otrzymali w formie projektu uchwały świdniccy radni. Dotyczy to podwyższenia stawek opłat za trzecie i następne auto oraz opłat abonamentowych ogólnodostępnych okresowych i dla służb użyteczności publicznej. Nie ulegną zmianie opłaty abonamentowe dla mieszkańców strefy za pierwsze i drugie auto.

  Czytaj więcej
 • Zielony Transport Publiczny w Świdnicy

  Ze środków NFOSiGW MPK Świdnica Sp. z o.o. dokupi 6 elektrobusów - po tym zakupie 1/3 autobusów komunikacji miejskiej byłaby już elektryczna - oraz 2 dodatkowe pantografy wraz z trafostacjami zlokalizowanymi przy bardzo ważnych węzłach komunikacyjnych miasta – ul. E.Plater i planowanym przy ul. Kolejowej za Centrum Przesiadkowym.

  Czytaj więcej
 • Akcja zima

  Nie bądźmy obojętni, gdy gdzieś w pobliżu, w sąsiedztwie marzną ludzie. Pomóżmy im w miarę naszych możliwości. Nasza wrażliwość na drugiego człowieka i życzliwa postawa mogą uratować komuś życie. Przekazanie informacji pracownikom służb społecznych pozwoli na zorganizowanie pomocy, która może zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste powietrze"

  Zapraszamy świdniczan zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania m.in. na wymianę źródła ciepła, do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Czyste Powietrze” dla budynków jednorodzinnych oraz pilotażu „Czyste Powietrze” dla budynków wielorodzinnych, które odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada 2021 r. w godzinach od 16:30 do 18:30 w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego.

  Czytaj więcej
 • Świdnica ubiera się na święta

  W mieście rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. Oświetlenie rozbłyśnie w pierwszych dniach grudnia. Zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób.

  Czytaj więcej
 • Zakończył się remont ulicy Wrocławskiej

  W sobotę, 20 listopada przywrócony zostanie ruch kołowy na ulicy Wrocławskiej. Na swoje trasy powrócą autobusy linii nr 7, 41 i 43. Ponownie będą obsługiwane przystanki przy ulicach Wrocławska/Sienna i Wrocławska/Wierzbowa, a przystanek zastępczy przy ul. Wodnej zostanie zlikwidowany.

  Czytaj więcej
 • Dentobus przyjedzie do Świdnicy

  Jeszcze w tym roku Świdnicę odwiedzi dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny. Z bezpłatnego badania stanu uzębienia i dziąseł będą mogły skorzystać dzieci uczęszczające do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych. Miasto podpisało umowę z operatorem Dolnośląskiego Dentobusa, w ramach NFZ.

  Czytaj więcej
 • Świdnicki TBS buduje nowe mieszkania

  Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kończy budowę kilkudziesięciu mieszkań przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 19, na Osiedlu Młodych. Lokatorzy wprowadzą się do nich w drugim kwartale przyszłego roku. Na parterze zlokalizowana zostanie także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz klub seniora.

  Czytaj więcej

do góry