• Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu

  Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu” – trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Event odbędzie się w terminie 10.05. - 21.05.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast.

  Czytaj więcej
 • Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej z wizytą w Świdnicy

  Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Ivan Kosonogov odwiedził w środę, 5 maja Świdnicę. Swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Prezydent Miasta, Beatą Moskal-Słaniewską. Dyplomata odwiedził także Cmentarz Żołnierzy Radzieckich przy ul. Łukasińskiego oraz najważniejsze zabytki Świdnicy – Kościół Pokoju, Rynek oraz Katedrę.

  Czytaj więcej
 • Są wolne miejsca w zerówkach i klasach pierwszych

  We wtorek, 4 maja rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów zerowych w Przedszkolu Miejskim nr 3, Szkole Podstawowej nr 1, 105 i 315 oraz do klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1, 6, 105 i 315.

  Czytaj więcej
 • Zachęcamy do wypełnienia ankiet

  W związku z powtarzającymi się skargami dotyczącymi uciążliwości zapachowych w rejonie ulicy Bystrzyckiej, Urząd Miejski przeprowadzi badania dotyczącego identyfikacji źródeł odorów w tym rejonie miasta.

  Czytaj więcej
 • Miasto zadba o brzegi Bystrzycy

  Świdnica, kolejny rok z rzędu weźmie na siebie obowiązek utrzymania  i  konserwacji międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka i zbiornika wodnego „Witoszówka I” w Parku Centralnym. Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie podpisania porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, zarządcą tych terenów.

  Czytaj więcej
 • Życzyli dwustu lat Pani Helenie

  Dokładnie 26 kwietnia sto lat temu, czyli w 1921 roku na świat przyszła szacowna jubilatka, Pani Helena Krekora. Ten wyjątkowy dzień spędziła w gronie rodziny i przyjaciół, którzy życzyli kolejnych stu lat w zdrowiu. Listy gratulacyjne z tej wyjątkowej okazji przesłał Prezydent RP oraz Wojewoda Dolnośląski, a Prezydent Świdnicy przekazała prezent.

  Czytaj więcej
 • „PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” - Świdnickie Biblioteczki Społeczne

  W Świdnicy, w miejscach publicznych, powstają biblioteczki społeczne w ramach projektu Fundacji „Ogrody Edukacyjne” Centrum Aktywności Obywatelskiej. Autorką projektu „Podziel się książką” jest Anna Wysocka-Gazda – trenerka, tutorka, liderka działań społecznych, założycielka „Ogrodów Edukacyjnych”.

   

  Czytaj więcej
 • Przebudowa przejścia w Zaułku Świętokrzyskim

  Przejście w Zaułku Świętokrzyskim zmieni swoje oblicze. Sypiący się tynk i uciążliwe zapachy odstraszają nie tylko mieszkańców, ale i turystów. Po uchwaleniu przez radnych zmian w budżecie miasta, rozpocznie się procedura wyłonienia projektanta i wykonawcy robót budowlanych. Szacowany koszt inwestycji to około 345 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej
 • Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości, już w niedzielę 2 maja

  Zapraszamy na kolejną Giełdę Staroci, Numizmatów i Osobliwości w niedzielę, 2 maja, na świdnicki Rynek. W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zachowane zostaną zasady reżimu sanitarnego. Kupujący zobowiązani są do niegrupowania się, zachowania bezpiecznej odległości między sobą, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Wystawcy natomiast...

  Czytaj więcej
 • Świdnicka wirtualna majówka

  Z okazji zbliżających się świąt: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Narodowego Trzeciego Maja (rok 2021 ogłoszony został Rokiem Konstytucji 3 Maja) oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa, jednostki miejskie przygotowały działania w przestrzeni wirtualnej. Od środy, 28 kwietnia zapraszamy do  Informacji Turystycznej (Rynek 39-40) i Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (ul. Długa 33) gdzie będzie można otrzymać kokardy narodowe i biało-czerwone chorągiewki.

  Czytaj więcej
 • Świdnicki punkt szczepień gotowy

  Punkt szczepień w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pomyślnie przeszedł odbiór Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsze osoby będą mogły zostać zaszczepione w połowie maja, bo wtedy rząd zapowiada zwiększone dostawy szczepionek do Polski. W ogólnopolskim systemie rejestracji do świdnickiego punktu zostaniemy zarejestrowani od 17 maja.

  Czytaj więcej
 • Będzie remont Korczaka

  Wśród miejskich ulic, które najbardziej ucierpiały podczas ostatniej zimy, znajduje się ulica Janusza Korczaka. Jej stan już od kilku lat nie był zadowalający, a dodatkowo mrozy doprowadziły do bardzo dużej degradacji w strukturze asfaltu.

  Czytaj więcej
 • „Ruszamy” z Sikorskiego

  Zdewastowany, pozbawiony przyzwoitego chodnika, oświetlenia i ścieżki rowerowej fragment ulicy Sikorskiego będzie modernizowany już wkrótce. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ulicy Władysława Sikorskiego, od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz budową sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 a-d.

  Czytaj więcej
 • Nowi inwestorzy na ulicy Pogodnej w Świdnicy

  Trzech inwestorów, dwóch lokalnych i jeden z Włoch, zdecydowało, że Świdnica stanie się miejscem, gdzie rozszerzą prowadzoną przez siebie działalność. Każdy z nich zakupił od miasta po jednej działce przy ul. Pogodnej. Dzięki tej transakcji do budżetu Świdnicy wpłynie kwota ponad 4 milionów złotych.

  Czytaj więcej
 • „Kręcimy” dla Świdnicy

  „Aktywne Miasta” to portal internetowy oraz aplikacja sportowa będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Twórcy „Aktywnych Miast” zachęcają do udziału w ogólnopolskiej rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Projekt realizowany będzie od 1 do 30 czerwca tego roku.

  Czytaj więcej
 • Koniec remontu Kraszowickiej

  W piątek, 23 kwietnia przywrócony zostanie ruch na ulicy Kraszowickiej na odcinku od ulicy Działkowej do ulicy Bystrzyckiej. Autobusy miejskie wrócą na ulicę Kraszowicką od soboty, 24 kwietnia.  Tym samym obsługiwane będą przystanki na ul. Przyjaźni, ul. Kraszowicka /biblioteka, ul. Kraszowicka/ Działkowa, ul. Bystrzycka/przejazd kolejowy.

  Czytaj więcej
 • Wymień foliówkę na eko-reklamówkę

  Kolejna edycja akcji „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” przed nami. Już 22 i 23 kwietnia  świdniczanie będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku, materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”.

  Czytaj więcej
 • Świdnica gotowa do szczepień

  Świdnica przygotowuje się do otwarcia punktu szczepień w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33. Jego obsługę zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań będzie Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w  Świdnicy. Trwają ostatnie prace - na hali ustawiane są boksy, które oddzielą poczekalnie od punktów szczepień.

  Czytaj więcej
 • 3 miliony złotych na wymianę pieców w Świdnicy

  Rozstrzygnięto konkurs  grantowy dla mieszkańców Świdnicy na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Przyznano 217 grantów na łączną kwotę 3 059 838,50 zł.

  Czytaj więcej

do góry