• MPK uruchamia dodatkowe autobusy

  Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, na podstawie przeprowadzonych badań napełnienia pasażerskiego na poszczególnych liniach komunikacji miejskiej, dostosował ilość autobusów do wymogów ministerialnych. Od 26 marca br. uruchomiono dodatkowe przejazdy komunikacji miejskiej oznaczone skrótem „BIS”.

  Czytaj więcej
 • Nowe drzewa w Parku Harcerskim

  80 szkółkowanych drzew liściastych, czyli m.in. dęby, klony, lipy i jarząby szwedzkie sadzone są na terenie Parku Harcerskiego, w pobliżu skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Słowiańskiej.

  Czytaj więcej
 • Remont potoku Młynówka

  Zakończył się remont potoku Młynówka. Roboty budowlane przeprowadziła firma "Kanalizacja - Jan Marciniszyn". Łączny ich koszt wyniósł ok. 85 tys. zł. Wymieniono 128 metrów przewężonych odcinków kanału na rury o średnicy 400 mm, jedną studnię rewizyjną, a siedem  z nich wyremontowano. W studniach wykonano kinety uniemożliwiające swobodny przepływ wody, co w znaczny sposób zmniejszyło straty i podniosło wydajność przepływu.

  Czytaj więcej
 • Wsparcie psychologicznie

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego Ośrodek zorganizował możliwość konsultacji telefonicznych oraz poprzez komunikator Skype, z psychologiem i terapeutą rodzinnym. Kontakty osobiste zostały zawieszone do odwołania.

  Czytaj więcej
 • Wojsko pomaga świdnickiej policji podczas epidemii

  Dwunastu żołnierzy Jednostki Wojskowej 4071 z Żagania wspomagać będzie funkcjonariuszy świdnickiej policji podczas działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie stanu epidemii w kraju. Będą m.in. uczestniczyć w patrolach policyjnych. Żołnierze na ten czas stacjonują w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy przy ul. Głowackiego.

  Czytaj więcej
 • Podstawowe zasady obowiązkowej kwarantanny dla osób wracających do kraju

  Wiele pytań i wątpliwości pojawia się w ostatnich dniach odnośnie osób, które wróciły niedawno bądź planują powrót do kraju z zagranicy, a zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą zostać poddane 14 dniowej kwarantannie. Obowiązek ten dotyczy każdej osoby, niezależnie od tego czy przechodzi granicę pieszo, wjeżdża autem albo autokarem...

  Czytaj więcej
 • Świdnica pomaga cudzoziemcom / Свідниця допомагає іноземцям.

  Obecna sytuacja kryzysowa stawia w trudnej sytuacji nie tylko nas Polaków, ale także obywateli innych krajów przebywających na terenie naszego kraju, w tym także w Świdnicy. Szczególnie dotyczy to osób, które przyjechały tu do pracy. Stąd też Urząd Miejski w Świdnicy będzie podejmował działania by w tym wyjątkowym okresie udzielać pomocy potrzebującym.

  Czytaj więcej
 • Świdnica przedsiębiorcom – pakiet pomocowy

  Od momentu ogłoszenia zagrożenia epidemicznego powołałam sztab kryzysowy, który pracuje nad różnymi rozwiązaniami, m.in. profilaktycznymi, jak też tymi, które mogą pomóc świdnickim przedsiębiorcom. W szczególności tym, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji – musieli zawiesić, bądź też ograniczyć swoją działalność. Śledzimy propozycje rządowe, a także zgłaszamy swoje postulaty, m.in. za pośrednictwem Związku Miast Polskich.

  Czytaj więcej
 • Strefa nadal płatna

  Po otrzymaniu zapytań ze strony mieszkańców prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska przeanalizowała wnioski i podjęła decyzję o nieinicjowaniu działań związanych z czasowym zniesieniem opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. Takie stanowisko wynika przede wszystkim z faktu, iż strefa została ustanowiona w celu wymuszenia rotacji pojazdów w centrum miasta.

  Czytaj więcej
 • Wolontariat kryzysowy dla seniorów

  Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy włącza się w akcję wolontariatu kryzysowego dla seniorów. Wolontariusze w ramach prowadzonych działań zrobią zakupy spożywcze bądź kupią leki i w razie potrzeby wyprowadzą na spacer psa. Podobne działania prowadzi już od kilku dni świdnicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

  Czytaj więcej
 • Zamknięte place zabaw i boiska sportowe

  Świdnickie miejskie place zabaw, orliki oraz przyszkolne obiekty sportowe i rekreacyjne zostały zamknięte do odwołania. Zakaz dotyczy działań profilaktycznych związanych z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej koronawirusem. Jest to odpowiedź na liczne postulaty mieszkańców.

  Czytaj więcej
 • Trwa nabór do przedszkoli i szkół podstawowych

  Informujemy, iż pomimo wprowadzenia w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, nabór do świdnickich publicznych miejskich przedszkoli i szkół podstawowych odbywa się zgodnie z harmonogramem określonym w  zarządzeniu nr  0050-11/2020 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 14 stycznia 2020 r.

  Czytaj więcej
 • List prezydent Świdnicy do samorządowców

  Obecna kryzysowa sytuacja powoduje różne perturbacje w naszym życiu. Z wieloma musimy się zmagać my, samorządowcy. Chcę zwrócić Waszą uwagę na sprawę, której do tej pory nie poruszaliśmy. Robię to na podstawie swoich najnowszych doświadczeń. Zwracam się do Was mianowicie z prośbą o uwrażliwienie na los obywateli innych państw, przebywających w Waszych miejscowościach. W związku z zawieszeniem lotów wielu obcokrajowców pracujących w polskich fabrykach znalazło się w trudnej sytuacji i potrzebuje naszego wsparcia.

  Czytaj więcej
 • Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego i zaobserwowanym bardzo dużym obniżeniem liczby osób podróżujących transportem publicznym od piątku, 20 marca br. do odwołania wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

  Czytaj więcej
 • Remont basenu letniego przełożony

  Prezes Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Jacek Sochacki podjął decyzję o unieważnieniu przetargu dotyczącego modernizacji basenu letniego w Świdnicy. W uzasadnieniu do decyzji czytamy: W trakcie trwania procedury przetargowej Zamawiający oraz Gmina Miasto Świdnica będąca 100% udziałowcem spółki, zostali poinformowani o odmowie ze strony banku finansowania przedmiotowej inwestycji na pierwotnie ustalonych warunkach.

  Czytaj więcej
 • Ograniczenia w obsłudze klientów w urzędzie

  W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców miasta Świdnicy, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z koronawirusem, podjęłam decyzję, że od 16 marca 2020 r. do odwołania w Urzędzie Miejskim w Świdnicy zostają wprowadzone ograniczenia w obsłudze klientów.

  Czytaj więcej
 • Informacja w sprawie wydarzeń zaplanowanych przez ŚOK

  Wszystkie wydarzenia zaplanowane w Świdnickim Ośrodku Kultury w terminach 12-25.03.2020 zostają odwołane lub przesunięte na terminy późniejsze. Szczegółowe informacje będą na bieżąco aktualizowane. Nie odbywają się żadne próby ani spotkania ruchu amatorskiego, nieczynna jest również Galeria Fotografii.

  Czytaj więcej

do góry