A
A+
A-
 • Zapraszamy wystawców na Świętojański Ekopiknik

  Świętojański EkopiknikZapisy na trzecią edycję Świętojańskiego Ekopikniku właśnie ruszyły. Odbędzie się on 24 czerwca w Parku Centralnym w Świdnicy. Głównym celem imprezy jest promowanie ekologicznego stylu życia oraz ekoproduktów wytwarzanych przez lokalnych przedsiębiorców.

  Czytaj więcej
 • Kacper Siwek ponownie z tytułem najlepszego skarbnika w kraju

  Kacper Siwek - Skarbnik Miasta ŚwidnicyKacper Siwek, skarbnik Świdnicy zajął II miejsce w rocznym rankingu skarbników Dziennika Gazety Prawnej i I miejsce w kategorii „Skarbnik V-lecia” wśród miast powyżej 25 tysięcy mieszkańców. Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.

  Czytaj więcej
 • Świdnica walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

  Grafika - rowerowa stolica PolskiPrzed nami czwarta edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.  Rywalizacja odbędzie się w czerwcu i potrwa cały miesiąc. W zabawie może wziąć udział każdy rowerzysta, który pobierze na swój telefon aplikację „Aktywne Miasta” i wybierze to, dla którego będzie kręcić kilometry.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

  Chodnik ul. Wołyńska ŚwidnicaMieszkańcy ulicy Wołyńskiej w Świdnicy, po stronie nieparzystej, już niedługo będą mogli korzystać z nowego chodnika. W ramach rozpoczynającej się inwestycji powstanie nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej na powierzchni 165 m², wymieniony zostanie również krawężnik na długości ponad 160 metrów. Na wjazdach na posesje pojawi się natomiast kostka brukowa betonowa czerwona.

  Czytaj więcej
 • Świdnica potrójnie nagrodzona „Perłami Samorządu”

  Grafika Perły samorządu 2022W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” prezydent Beata Moskal-Słaniewska zajęła III miejsce w kategorii: "Włodarz Gmina Miejska do 100 tysięcy mieszkańców", Świdnica otrzymała wyróżnienie jako gmina miejska do 100 tysięcy mieszkańców oraz III miejsce w jubileuszowej edycji „Perły X-lecia”.

  Czytaj więcej
 • Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

  Grafika Informacja z herbem ŚwidnicyDo 30 czerwca 2022 roku każdy właściciel/ zarządca nieruchomości (mieszkania/domu/budynku lub lokalu użytkowego) musi złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

  Czytaj więcej
 • Ponad 150 Zalogowanych wzięło udział w grze terenowej

  Gra miejska - Zalogowani w Parku Centralnym153 uczniów, 16 drużyn podzielonych na 2 tury, 8 zadań, piękna pogoda i okoliczności przyrody – za nami gra miejska, którą zorganizował Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy razem ze Stowarzyszeniem Narodów Zjednoczonych w Polsce.

  Czytaj więcej
 • Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

  Roboty drogowe przy przejściu dla pieszych przy ul. Of. OświęcimskichRozpoczęła się przebudowa przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Ofiar Oświęcimskich i Zwierzynieckiej, trwają również prace przy ul. Kazimierza Wielkiego (na wysokości wjazdu do  sklepów Stokrotki i Czerwonej Torebki). Przy ul. Ofiar Oświęcimskich ustawiono oznakowanie tymczasowe - roboty drogowe i spowolnienie do 30 km/h. Droga będzie przejezdna, wprowadzone zostaną jednak czasowe ograniczenia w ruchu. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności.

  Czytaj więcej
 • Zostań członkiem Rady Seniorów w Świdnicy

  Panorama Rynku ŚwidnicaCzy chcesz mieć istotny wpływ na życie seniora w Świdnicy, decydować o sposobie spędzania wolnego czasu? Podpowiedzieć, jak „odciągnąć seniora od telewizora”? Masz pomysły i chęci popracować społecznie? Zostań członkiem Rady Seniorów.

  Czytaj więcej
 • Zmiany przepisów dotyczących pomocy obywatelom Ukrainy

  Grafika - Świdnica dla UkrainyW ustawie z dnia 8 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, w art.13 ust.1 wprowadzona została regulacja, zgodnie z którą wyliczenie okresu za jaki przysługuje świadczenie pieniężne za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy liczy się od dnia przybycia obywatela Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęła się przebudowa ulicy Korczaka

  Ulica Korczaka ŚwidnicaDo końca czerwca potrwają prace związane z przebudową ulicy Korczaka w Świdnicy. Droga będzie przejezdna, wprowadzone zostaną jednak czasowe ograniczenia w ruchu. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności.

  Czytaj więcej
 • Wydano książkę o świdnickim rzeźbiarzu Johannie Riedlu

  Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i jej zastępca, Szymon Chojnowski spotkali się z Pawłem Migasiewiczem, autorem książki „Laudatissimus Phidias noster. Rzeźbiarz Johann Riedel SJ (1654-1736) między czeską tradycją cechową a francuską sztuką akademicką”. Miasto dofinansowało publikację w kwocie 8 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej
 • Więcej roślinności w Parku Młodzieżowym

  Park Młodzieżowy w ŚwidnicyNowa roślinność pojawi się w rejonie odbudowywanej w tej chwili altany oraz w okolicy łąki kwietnej. Nasadzonych zostanie ponad 19 000 roślin - drzew, krzewów, bylin, traw, paproci, pnączy oraz roślin cebulowych. Stworzona zostanie także ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.

  Czytaj więcej
 • 3 lata „Świdnickich Jaskółek”

  Budynek przy ul. 1 Maja 27 w Świdnicy108 świdniczan zagrożonych wykluczeniem społecznym wzięło udział w projekcie pn. „Świdnickie Jaskółki”. Prowadzony on był od kwietnia 2019 roku do końca marca 2022 roku przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej z Wałbrzycha w partnerstwie z miastem Świdnica. Jego realizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

  Czytaj więcej
 • Święta Majowe

  Foto: polskie flagiProgram uroczystości majowych: Święta Narodowego 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowego Dnia Zwycięstwa i Międzynarodowego Dnia Solodarności Ludzi Pracy.

  Czytaj więcej

do góry