• Zaproszenie na wspólne sadzenie drzew nad Zalewem Witoszówka

  Symbolicznym aktem sadzenia przy pl. Grunwaldzkim klonu pospolitego „Royal Red” rozpoczęła się akcja tegorocznych nowych nasadzeń w Świdnicy. Jednym z terenów, który doczeka się nowego wizerunku jest obszar nad zalewem Witoszówka. W tej zmianie mogą uczestniczyć wszyscy świdniczanie. Zapraszamy w sobotę, 29 kwietnia o godz. 11.00 na wspólne sadzenie około stu drzew.

   

  Czytaj więcej
 • Święto Narodowe Trzeciego Maja

  Serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz na imprezy im towarzyszące. Beata Moskal-Słaniewska Prezydent Świdnicy, Piotr Fedorowicz Starosta Świdnicki.

  Czytaj więcej
 • Środki unijne dla Muzeum Dawnego Kupiectwa

  Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy otrzyma 110 tys. zł dofinansowania z funduszy europejskich, tj. z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis w ramach projektu "Tradycja w nowej szacie", który realizowany będzie we współpracy z muzeum w Policach.

  Czytaj więcej
 • Rozbudowa ulicy Korczaka i Leśnej

  Rozpoczynają się prace związane z rozbudową ulicy Janusza Korczaka i Leśnej w Świdnicy. Zadanie za kwotę ponad 779 tysięcy złotych realizować będzie lokalna firma - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Miasto otrzyma 85% dofinansowania tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
   

  Czytaj więcej
 • Odnawianie oznakowania poziomego w Świdnicy

  Świdnica corocznie odnawia znaki poziome na swoich drogach w terminie możliwie najwcześniejszym tzn. od połowy kwietnia do końca maja. W bieżącym roku prace jeszcze się nie rozpoczęły ze względu na panujące w tej chwili warunki atmosferyczne.

  Czytaj więcej
 • Dni Ziemi w Świdnicy

  Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Świdnica również przyłącza się aktywnie do tych obchodów.

  Czytaj więcej
 • III Dolnośląski Kongres Samorządowy we Wrocławiu

  Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, podobnie jak wielu samorządowców z całego Dolnego Śląska uczestniczyła w środę, 12 kwietnia w III Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, zorganizowanym pod patronatem i z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego. Ponad 500 osób przybyło do Hali Stulecia do Wrocławia.

   

  Czytaj więcej
 • Rusza przebudowa ulicy Przyjaźni

  Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Przyjaźni. Nowe chodniki i nawierzchnia jezdni, nowe wiaty przystankowe i oświetlenie, a także umocnienie skarp i rekultywacja terenu – na to od lat czekali mieszkańcy tego rejonu miasta. Zadanie za kwotę ponad 2 milionów złotych realizować będzie lokalna firma - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o.

  Czytaj więcej
 • Strona Urzędu Miejskiego w Świdnicy w nowej odsłonie

  Od poniedziałku, 10 kwietnia pod adresem www.um.swidnica.pl funkcjonuje nowa strona Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Nowoczesny serwis informacyjny świdnickiego magistratu został poszerzony o treści przydatne wszystkim mieszkańcom. W aktualnej odsłonie strona zyskała interesującą szatę graficzną oraz lepszą funkcjonalność.

  Czytaj więcej
 • Setki drzew i tysiące krzewów nasadzonych zostanie w Świdnicy

  Symbolicznym aktem sadzenia przy pl. Grunwaldzkim klonu pospolitego „Royal Red” rozpoczęła się akcja tegorocznych nowych nasadzeń w Świdnicy. Pierwsze dziewiętnaście drzew - katalpy i klony pospolite pojawiły się przed Urzędem Stanu Cywilnego. Lipy, jarząb szwedzki oraz klony zasadzone zostały także przy ulicach Zamenhofa, Kopernika, Bema, Armii Krajowej i Kazimierza Wielkiego.

   

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy dzieci na kolejną wycieczkę „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

  Świdnica zaprasza dzieci i młodzież uczęszczającą do świdnickich szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy. Odbędzie się ona w sobotę, 22 kwietnia. To kolejna wyprawa zorganizowana w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Czytaj więcej
 • Świdnica stawia na e-usługi

  Świdnica otrzyma ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania  na rozwój  usług publicznych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wdrożenie projektu do realizacji spowoduje usprawnienie procesów administracyjnych w zakresie obsługi dokumentacji ewidencjonowanej...

  Czytaj więcej
 • Nowy chodnik przy ulicy Kościuszki

  Od kilku dni mieszkańcy ulicy Kościuszki mogą cieszyć się nowym chodnikiem. W pierwszej kolejności wykonano nowe oświetlenie uliczne, następnie chodnik z kostki brukowej betonowej na powierzchni ok. 1500 m2. Zmodernizowany ciąg pieszy zrealizowano po stronie nieparzystej od ulicy Wałbrzyskiej oraz pomiędzy ulicami Wałbrzyską i Mickiewicza, po stronie parzystej.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja Polsko-Czeskiego Roku Kulturalnego w Świdnicy

  We wtorek, 4 kwietnia odbyła się w Świdnicy Inauguracja Polsko-Czeskiego Roku Kulturalnego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w świdnickiej katedrze celebrowaną przez biskupa Ignacego Deca, a oficjalna jej część odbyła się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Czytaj więcej
 • Trwają prace na placu Drzymały i przy ulicy Wałowej

  Trwa rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz u zbiegu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów. To zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Środki przeznaczone w ramach budżetu na realizację tych zadań, to w obu przypadkach ponad 250 tys. zł.
   

  Czytaj więcej
 • Wałbrzyska już otwarta

  Zakończyły się prace remontowe ulicy Wałbrzyskiej na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej, w związku z czym od soboty, 1 kwietnia został przywrócony ruch w tym rejonie miasta. Na swoje trasy wróciły również autobusy komunikacji miejskiej. Roboty budowlane na tym fragmencie drogi polegały na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów...

  Czytaj więcej
 • Czekamy na kolejne opinie i uwagi do projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023

  Po pierwszych spotkaniach z mieszkańcami wpłynęło już ponad 150 wniosków i uwag dotyczących Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023. Rozpoczynamy kolejny cykl konsultacji i zachęcamy serdecznie wszystkich mieszkańców, aby współtworzyli Strategię. Chcemy, żeby była ona szeroko akceptowanym dokumentem w modelu partycypacyjnym, czyli z udziałem świdniczan oraz przedstawicieli środowisk lokalnych, tj. m.in.: przedsiębiorców, organizacji, ekspertów, bezrobotnych, seniorów czy też ludzi młodych. Podczas jej aktualizacji chcemy dać każdemu możliwość wyrażenia swojej opinii na temat przyszłości Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Akcja edukacyjna świdnickiej Straży Miejskiej

  „Razem dbajmy o nasze miasto” – to hasło przyświecało świdnickim strażnikom miejskim, którzy przygotowali akcję edukacyjno – informacyjną dla świdniczan. Już dzisiaj ulotki dotyczące sprzątania po swoich psach, a także informujące, że palenie śmieci szkodzi, trafiły do części mieszkańców naszego miasta.

  Czytaj więcej

do góry