• Najlepsi z najlepszych - świdniccy prymusi nagrodzeni

  Najlepsi świdniccy absolwenci kończący naukę w szkołach podstawowych i w klasach III oddziałów gimnazjalnych oraz w Katolickim Niepublicznym Gimnazjum, odebrali z rąk Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej – nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem Primus Inter Pares.  

  Czytaj więcej
 • W Świdnicy powstały kolejne mieszkania socjalne

  W budynku przy ulicy Traugutta, w byłej siedzibie Straży Miejskiej, powstały nowe mieszkania socjalne. Miasto zrealizowało kolejny projekt z dofinansowaniem unijnym z Aglomeracji Wałbrzyskiej - Świdnica otrzymała ponad 1 milion 759 tysięcy złotych. Już za kilka tygodni do mieszkań wprowadzą się nowi lokatorzy.

  Czytaj więcej
 • Anna Świdnicka na złoconej monecie

  Miasto Świdnica we współpracy z Mennicą Sudecką wydało okolicznościową monetę z wizerunkiem piastowskiej księżniczki Anny Świdnickiej - czeskiej królowej i rzymskiej cesarzowej. Inspiracją do wydania numizmatu była przypadająca na 2019 rok 680. rocznica jej urodzin oraz obchody tego wydarzenia zorganizowane w dawnej stolicy Księstwa  Świdnicko-Jaworskiego.

  Czytaj więcej
 • Prezydent Świdnicy z absolutorium

  Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal- Słaniewska otrzymała absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2018 rok. Za absolutorium głosowało 13 radnych, przeciw było 5, natomiast od głosu wstrzymały się 2 osoby.

  Czytaj więcej
 • Ze Świdnicy na Pol’and’Rock Festiwal autobusem

  Przewozy Regionalne nie uruchomią w tym roku specjalnych pociągów do Kostrzyna nad Odrą, gdzie od lat odbywał się Przystanek Woodstock, dziś nazywany Pol’and’Rock Festiwal. Organizatorzy największej imprezy muzycznej w kraju, już po decyzji Przewozów Regionalnych zaapelowali do uczestników festiwalu o wzajemną pomoc w dotarciu na miejsce. Na ich apel pozytywnie odpowiedzieli Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska

  Czytaj więcej
 • O bezpieczeństwo dzieci apeluje prezydent Świdnicy

  Wspólnie przeżywamy traumę po ogromnej tragedii, jaka wydarzyła się kilka dni temu w nieodległych Mrowinach. Śmierć 10 letniej dziewczynki, zamordowanej w tak okrutny sposób, jest wstrząsająca. Budzi też obawy o bezpieczeństwo innych dzieci. Prezydent Świdnicy, Beata Moskal - Słaniewska skierowała prośbę do dyrektorów szkół i przedszkoli o błyskawiczne zorganizowanie pogadanek, podczas których uświadomione zostaną dzieciom takie i inne zagrożenia.

  Czytaj więcej
 • Finanse Świdnicy są stabilne

  Świdnica nie jest zadłużona w takim stopniu, że nie byłaby w stanie poradzić sobie z obsługą tych płatności. Miasto nie ma z tym kłopotu, czyli poziom zadłużenia nie jest przeszacowany i nie jest najwyższy. Na koniec 2018 roku wyniosło ono 116.385.824,00 zł tj. 42,2% dochodów ogółem.

  Czytaj więcej
 • Furia Świdnicka już w najbliższą sobotę

  Po pierwszej niezwykle udanej edycji biegu przeszkodowego Dabro-Bau Furia Świdnicka zapraszamy na kolejną, która odbędzie się już w sobotę, 15 czerwca nad zalewem Witoszówka. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji.

  Czytaj więcej
 • Nowe alejki w Parku Wrocławskim

  W Parku Wrocławskim zakończył się kompleksowy remont alejek parkowych. Zamontowano również 12 ławek oraz 11 koszy na odpady. Wcześniej na tym terenie Miejski Zakład Energetyki Cieplnej wykonał nowe sieci ciepłownicze.

  Czytaj więcej
 • Zbiórka elektrośmieci

  W najbliższą sobotę, 15 czerwca odbędzie się zbiórka elektrośmieci. To kolejna tego typu akcja w mieście organizowana przez firmę AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w godz. od 10.00 do 14:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim.

  Czytaj więcej
 • Uwaga na upały

  Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do 13 czerwca na przeważającym obszarze kraju, w tym również w powiecie świdnickim, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura od 29 do 33 stopni Celsjusza. Towarzyszyć jej będą burze, spodziewane już dziś i jutro w zachodniej Polsce oraz opady deszczu do 30 mm wraz z porywami wiatru do 100 km/h.

  Czytaj więcej
 • Prezydent Świdnicy chce wspomóc remont Katedry

  Milion złotych, tyle Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska chce przekazać z budżetu miasta w najbliższych dwóch latach na prace remontowe i konserwatorskie w świdnickiej Katedrze. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w trakcie prac nad planem budżetu na 2020 rok.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy świdniczan do wypełnienia ankiety

  Drodzy świdniczanie, nasze miasto przygotowuje się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.  W tym celu konieczne jest przeprowadzenie wśród mieszkańców badania dotyczącego oceny funkcjonowania miasta w obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym i administracyjnym.

  Czytaj więcej
 • Zalogowani w Świdnicy

  5 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się  podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom III edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.  Od 2016 roku  program swoim zasięgiem objął ponad 2500 uczniów świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na IX sesję Rady Miejskiej w Świdnicy

  W czwartek, 13 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się IX sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Radni rozpatrywać będą 8 projektów uchwał, a wśród nich uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydent Miasta Świdnicy z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.

  Czytaj więcej
 • Trzy nowe przedszkolne place zabaw

  Z nowych urządzeń zabawowych korzystają już dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 4 i 6 w Świdnicy. Wyeksploatowane przyrządy zastąpione zostały nowoczesnymi, estetycznymi i bezpiecznymi zestawami. Inwestycje te zrealizowane zostały w ramach budżetu obywatelskiego. 

  Czytaj więcej

do góry