• Kolejna wyprawa do Trutnova

  Zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury na bezpłatny wyjazd do czeskiego Trutnova w sobotę, 3 czerwca. Wycieczka odbędzie się w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”.

  Czytaj więcej
 • Ruszyły zapisy na 3.RST Półmaraton Świdnicki

  Fundacja WroActiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w 3.RST Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 4 listopada. Ruszyła już rejestracja uczestników na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl.

  Czytaj więcej
 • 7,5 miliona złotych na nowe autobusy dla MPK Świdnica

  W poniedziałek, 22 maja w wałbrzyskim ratuszu w obecności Beaty Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy oraz Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha zarząd MPK Świdnica podpisał umowę na dofinansowanie projektu. Dziewięć nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskiej komunikacji to zasadniczy element projektu MPK Świdnica Sp. z o.o.

  Czytaj więcej
 • Dni otwarte w nowym miejskim żłobku

  W poniedziałek, 22 maja odbyły się "Dni Otwarte dla Dzieci i Rodziców" - nowy miejski żłobek na Osiedlu Zawiszów odwiedzili najmłodsi mieszkańcy miasta wraz z opiekunami. Zakres prac związanych z budową Miejskiego Żłobka Nr 2 w Świdnicy, przy ul. Galla Anonima 5 obejmował budowę budynku żłobka, wraz z wyposażeniem, na 100 miejsc dla dzieci oraz zagospodarowanie terenu w rejonie ulic Galla Anonima i Andersa.

  Czytaj więcej
 • Rowerowy weekend w Świdnicy

  Nowy Rekord Polski w 24 godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym należy do Świdnicy i wynosi 1381,5 km. Do tego mamy swój własny Rekord Świdnicy w 24 godzinnym biegu na bieżni mechanicznej z wynikiem 277,8 km.

  Czytaj więcej
 • Z miasta znikają kolejne szpetne reklamy

  Świdnica intensywnie porządkuje przestrzeń miejską – usunięte zostały kolejne nielegalne reklamy. Jest to efekt wdrażanej od września ubiegłego roku polityki reklamowej. Ostatnie dwa miesiące dały następne wymierne efekty – z ogrodzeń i budynków zniknęło kilkanaście banerów, które stanowiły samowolę budowlaną, czyli umieszczone były bez odpowiednich zezwoleń.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy dzieci na kolejne wycieczki po Świdnicy

  27 maja i 4 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu do wzięcia udziału w bezpłatnych wycieczkach po Świdnicy. Odbędą się one w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”.

  Czytaj więcej
 • „Miasto Dzieci” po raz czwarty!

  Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już po raz czwarty zorganizowane zostanie „Miasto Dzieci”. Podczas dwóch turnusów od 8 do 18 sierpnia, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu Gminy Wiejskiej Świdnica i miasta Świdnica będą wypoczywać, uczyć się i bawić. W tej nietypowej formie półkolonii udział weźmie około 900 dziewcząt i chłopców.

  Czytaj więcej
 • Prezydent Świdnicy odznaczona przez kombatantów

  Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska odebrała z rąk prezesa Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Konstantego Ignaczaka oraz Prezesa Towarzystwa Wiedzy Obronnej we Wrocławiu, płk Władysława Tkaczewa najwyższą odznakę "Za Wybitne Zasługi dla ZKRPiBWP". Uroczystość miała miejsce w Klubie 4 Regionalnej Bazie Logistycznej we Wrocławiu.

  Czytaj więcej
 • Świdnickie programy profilaktyki zdrowotnej z dofinansowaniem NFZ

  Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaakceptował dwa świdnickie wnioski o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej. Miastu przyznano 13 tysięcy złotych na realizację programu profilaktyki chorób zakaźnych w zakresie szczepień ochronnych przeciw grypie oraz na program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

  Czytaj więcej
 • Delegacja ze Świdnicy z partnerską wizytą w Pengzhou

  Od 8 do 12 maja delegacja ze Świdnicy, na zaproszenie strony chińskiej, odwiedziła zaprzyjaźnione miasto Pengzhou i wzięła udział w międzynarodowym forum miast partnerskich w Chengdu (Chengdu Global Innovation and Entrepreneuship Fair). W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 50 delegacji z miast współpracujących z Chengdu, a wśród nich trzy polskie – Warszawa, Łódź i Świdnica.

  Czytaj więcej
 • Świdniccy seniorzy aktywnie spędzają wolny czas

  W ramach projektu „Aktywny senior polsko – czeskiego pogranicza”, świdniccy seniorzy uczestniczyli w dwóch integracyjnych wydarzeniach – pikniku seniora, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu oraz święcie smoka w czeskim Trutnowie.

  Czytaj więcej
 • Walne zebranie Ligi Polskich Miast i Miejsc UNESCO

  Udzielenie absolutorium zarządowi oraz zintensyfikowanie działań promocyjnych, to główne tematy walnego zebrania członków Ligii Polskich Miast i Miejsc UNESCO w Toruniu. Na spotkaniu w czwartek, 11 maja Świdnicę reprezentowali prezydent Beata Moskal-Słaniewska oraz Bożena Pytel z Kościoła Pokoju.

  Czytaj więcej
 • The World Games 2017 zawitają do Świdnicy

  W lipcu Dolny Śląsk odwiedzą najlepsi sportowcy świata, uczestnicy 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Zawodnicy powalczą o najważniejsze trofea we Wrocławiu, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach. Zawitają też do Świdnicy, gdzie odbędą się zawody w sportach wrotkarskich - w jeździe figurowej, a także hokeju na rolkach.

  Czytaj więcej
 • Świdnica „Gminą na 5!”

  Świdnica otrzymała tytuł "Gmina na 5!" w najnowszej odsłonie rankingu przygotowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Spośród 648 zakwalifikowanych do przebadania gmin nagrodzono 59 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 5 z województwa dolnośląskiego.

  Czytaj więcej
 • Okolicznościowa moneta z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II

  W dniu uroczystości Koronacji obrazu Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, w sobotę, 13 maja  rozpocznie się sprzedaż okolicznościowej monety 7 denarów świdnickich. Wydana została ona z okazji 5. rocznicy ustanowienia Świętego Jana Pawła II patronem miasta Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Środki na wsparcie rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju i zdrowia psychicznego

  Miasto Świdnica uzyskało ponad 34 tysiące złotych dofinansowania na realizację projektu pn. „Wsparcie rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju i zdrowia psychicznego”. Środki przyznane zostały w ramach konkursu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi – edycja 2017”, ogłoszonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  Czytaj więcej
 • Szukamy pracowników do nowego żłobka miejskiego

  W poniedziałek, 8 maja rozpoczęła się rekrutacja osób, które chciałyby pracować w nowo otwartym Żłobku Nr 2 w Świdnicy. Obecnie poszukiwani są pracownicy na stanowiska: opiekunka (12 etatów), pielęgniarka (2 etaty), intendent (1 etat), konserwator (1 etat), kucharka (2 etaty), sprzątaczka/praczka (2 etaty).

  Czytaj więcej

do góry