• Kolejnych stu lat dla pana Ludwika

  Świdniczanin, Ludwik Suchowiński w środę, 20 czerwca obchodził swoje setne urodziny. Był tort, moc życzeń od prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej i kierownik Inspektoratu ZUS w Świdnicy, Doroty Kamińskiej, rodziny oraz przyjaciół.

  Czytaj więcej
 • Kampania „Żonkilowe Pola Nadziei” ma swoje logo

  Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy zorganizowało konkurs na logo kampanii „Żonkilowe Pola Nadziei”. Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal –Słaniewska, objęła konkurs honorowym patronatem. Spośród 22 uczestników, którzy przysłali 26 prac jury wybrało trzy, a dwie wyróżniło. Nagrody zostały wręczone 21 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Prezydent Świdnicy z absolutorium

  Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska otrzymała absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2017 rok. Za absolutorium głosowało 12 radnych, przeciw było 8, natomiast od głosu wstrzymały się 3 osoby.

  Czytaj więcej
 • Najlepsi z najlepszych - świdniccy prymusi nagrodzeni

  W czwartek, 21 czerwca, podczas sesji Rady Miejskiej, najlepsi świdniccy absolwenci kończący naukę w klasach III oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych i Katolickim Niepublicznym Gimnazjum, odebrali z rąk Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej – nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem Primus Inter Pares.  

  Czytaj więcej
 • Mobilne Muzeum Multimedialne w Świdnicy

  Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju.

  Czytaj więcej
 • Świdnickie szydełkowanie – ubierzemy Nasze Miasto na Niepodległość!

  Świdnica z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości kończy już szydełkować biało – czerwone ubranko. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej. A który? O tym zadecydują świdniczanie. Czekamy na Państwa propozycje. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 15 lipca, poprzez profil społecznościowy w serwisie Facebook - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy.

  Czytaj więcej
 • Kolejny odcinek ulicy Wałbrzyskiej do remontu

  We wtorek, 26 czerwca o godzinie 10.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z rozpoczęciem prac na ulicy Wałbrzyskiej, na odcinku od ul. Traugutta do al. Niepodległości. W pierwszym etapie roboty drogowe będą realizowane na drodze od skrzyżowania z ul. Lelewela do al. Niepodległości. Wprowadzone zostanie oznakowanie objazdowe dla zamkniętego odcinka ulicy.

  Czytaj więcej
 • Aktywni i kreatywni - ZALOGOWANI w Świdnicy

  18 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników II edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Programu, który od 2016 roku swoim zasięgiem objął prawie 1000 uczniów świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  Czytaj więcej
 • Letni rozkład jazdy w Świdnicy

  Od poniedziałku, 25 czerwca zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Będzie on dostępny od 22 czerwca w wersji elektronicznej, na stronie internetowej MPK Świdnica, a także w aplikacji MyBus. Zmiany rozkładów jazdy w wersji papierowej na przystankach nastąpią w sobotę, 23 czerwca.

  Czytaj więcej
 • Niedziela będzie dla nas!

  Niedziela bez handlu nie musi być nudna. W ramach nowej kampanii promujemy rodzinne spędzanie wolnego czasu w Świdnicy. Zachęcamy świdniczan do wyjścia z domu i odkrywania naszego miasta na nowo.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na XLV sesję Rady Miejskiej w Świdnicy

  W czwartek, 21 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się XLV sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Radni rozpatrywać będą 8 projektów uchwał, a wśród nich uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydent Miasta Świdnicy z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

  Czytaj więcej
 • Ponad 3 miliony dotacji dla Świdnicy

  Miasto Świdnica na podstawie złożonego wniosku otrzyma dotację z „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” w wysokości 3 076 083 zł. Jest to około 60% wartości inwestycji planowanej na ulicy Pogodnej.

  Czytaj więcej
 • Świdnicki Budżet Obywatelski 2018 – zagłosuj!

  Od 18 do 30 czerwca świdniczanie będą mogli oddać głos w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Możliwy będzie wybór jednego zadania dzielnicowego. Te, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane.

  Czytaj więcej
 • Pierwszy „roczek” żłobka

  Minął rok od oddania do użytku nowo wybudowanego obiektu, w którym swoją działalność rozpoczął Miejski Żłobek nr 2 w Świdnicy utworzony na Zawiszowie. Rocznica zbiegła się z uroczystością pożegnania pierwszych „absolwentów” placówki. Pięćdziesięcioro trzylatków opuści opiekuńcze mury żłobka, aby kontynuować swoją naukę w przedszkolu.

  Czytaj więcej
 • Niedziela będzie dla nas!

  Niedziela bez handlu nie musi być nudna. W ramach nowej kampanii promujemy rodzinne spędzanie wolnego czasu w Świdnicy. Zachęcamy świdniczan do wyjścia z domu i odkrywania naszego miasta na nowo.

  Czytaj więcej
 • Skwer u zbiegu ulic Grodzkiej i Konopnickiej zostanie zagospodarowany

  9 maja miasto Świdnica zawarło umowę dzierżawy gruntu położonego u zbiegu ulic Grodzkiej i Marii Konopnickiej. Teren zielony, należący do prywatnego przedsiębiorcy, został wydzierżawiony na czas nieokreślony. Na tej podstawie miasto będzie mogło zagospodarować skwer, który od dawna jest nieużytkowany i niepielęgnowany. 

  Czytaj więcej
 • Będą kary dla firmy Blackrock Properties

  7 lipca 2015 roku spółka Blackrock Properties, która jest właścicielem terenu w Zaułku Świętokrzyskim, podpisała z Urzędem Miejskim w Świdnicy porozumienie, na mocy którego zobowiązała się do wykonania pierwszego etapu inwestycji do 7 czerwca tego roku. 

  Czytaj więcej

do góry