• Miasto zagospodaruje rondo

  Świdniccy radni wyrazili zgodę na przejęcie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  i zagospodarowanie ronda u zbiegu ulic Ludwika Zamenhofa, Emilii Plater i Ceglanej.

  Czytaj więcej
 • Świdnicka Hala Widowiskowo Sportowa będzie miała swoją patronkę

  Radni miejscy podjęli decyzję o nadaniu imienia Haliny Aszkiełowicz - Wojno  Hali Widowiskowo Sportowej w Świdnicy. W ten sposób upamiętnione zostaną szczególne zasługi dla miasta tej wybitnej sportsmenki, która odebrała od nas w ubiegłym roku tytuł Zasłużona dla Miasta Świdnicy. Inicjatorami upamiętnienia imienia siatkarki byli członkowie klubu MKS Polonia. Wniosek zyskał pozytywną opinię m. in. Rady Sportu.

  Czytaj więcej
 • Nowe miasta partnerskie Świdnicy

  Kobuleti w Gruzji i Uchaud we Francji zostaną miastami partnerskimi Świdnicy. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli miejscy radni. Planuje się, iż współpraca obejmować będzie takie dziedziny jak: kultura i sztuka, sport i turystyka, edukacja, ochrona środowiska, gospodarka, transport miejski, ochrona zabytków, ochrona zdrowia i sprawy społeczne, urbanistyka i rewitalizacja.

  Czytaj więcej
 • Startuje „Piłka Nocna” w Świdnicy

  Już w najbliższy piątek, 23 sierpnia na boisku przy ul. Ułańskiej startują bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Spotkania pod okiem profesjonalnego trenera odbywać się będą w każdy piątek i wtorek w godzinach od 19:00 do 22:00. 

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na spacer ekologiczny do Świdnicy

  W sobotę, 31 sierpnia po raz pierwszy na świdnickim Rynku odbędzie się EKOpiknik „Spacer ekologiczny”. Pomysłodawcą eventu jest nieformalna grupa lokalnych "ekoentuzjastów" - „Ekologiczne Podziemie”. Organizatorzy poprzez wykłady, warsztaty, a dla najmłodszych gry i zabawy chcą promować ekologiczny styl życia. Do współpracy zaproszono wielu specjalistów, pasjonatów oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach.

  Czytaj więcej
 • Transgraniczna integracja międzypokoleniowa

  Świdnica w celu wzmocnienia integracji pomiędzy juniorami i seniorami, wspólnie z miastami: Kędzierzyn-Koźle, Kłodzko, Czeska Skalica, Hronov i Nachod rozpoczyna realizację polsko-czeskiego projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa”. Skierowany jest on do seniorów w wieku 60+ oraz dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

  Czytaj więcej
 • Gwiazdy sprzed lat znów zagrają na boisku

  To będzie duża gratka dla świdnickich kibiców piłki nożnej. Trwają przygotowania do towarzyskiego mecz z udziałem byłych zawodników Polonii. Na niezwykłe wydarzenie zapraszają: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i firma Dabro Bau.

  Czytaj więcej
 • Trzecia część Encyklopedii Świdnicy

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziejami naszego miasta do zapisywania się na listę subskrypcyjną III części Encyklopedii Świdnicy. Jest to niepowtarzalny projekt, który zakłada stworzenie kompleksowej publikacji o wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nierozłącznie wiąże się ze Świdnicą.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na kolejną wycieczkę z przewodnikiem

  Od maja do września, raz w miesiącu odbywają się wycieczki krajoznawcze, w ramach projektu „Odkrywamy Świdnicę z przewodnikiem”. W niedzielę, 18 sierpnia zapraszamy na górską wyprawę na Borową (853 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich, a także na zwiedzanie pałacu i browaru Jedlinka.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczyna się przebudowa ulicy Traugutta

  Przebudowa ulicy Romualda Traugutta w Świdnicy rozpocznie się 5 sierpnia. Wykonawcą tego zadania będzie konsorcjum firm: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. (lider konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane „Sta – Dar” Dariusz Stańczyk (partner konsorcjum).

  Czytaj więcej
 • Inteligentne miasta Świdnica i Nowa Ruda

  Gmina Miasto Świdnica wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Katedrą Technologii Informacyjnych przystąpiła do projektu partnerskiego pn. „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda” realizowanego przez Gminę Miejską Nowa Ruda w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pn. „HUMAN SMART CITIES.

  Czytaj więcej
 • Remonty chodników w Świdnicy

  Kolejne chodniki w Świdnicy zostaną przebudowane. Miasto w postępowaniu przetargowym wybrało wykonawcę zadania - firmę Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych W&J Maria Chorzemska, Wiesław Chorzemski. Prace obejmą prawie 2,5 tysiąca m² powierzchni traktów pieszych.

  Czytaj więcej
 • Świdnica wysoko w rankingu „Wspólnoty”

  Świdnica z roku na rok umacnia swoją pozycję w rankingu zamożności, który od kilkunastu lat publikuje portal samorządowy wspolnota.org.pl. Miasto uplasowało się na 56.miejscu odnotowując wzrost o 19 pozycji z miejsca. 75 w ubiegłorocznym zestawieniu. Dwa lata wcześniej było to 96. miejsce. Zamożność na mieszkańca wyliczona została na 3 361,92 zł.

  Czytaj więcej
 • Zastanawiasz się nad zawodową służbą wojskową?

  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na III turnus w 2019 r. (termin rozpoczęcia służby przygotowawczej — wrzesień i październik 2019 r.)

  Czytaj więcej
 • Trwa wakacyjny „Festiwal wrażeń” w Świdnicy

  W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do udziału w wycieczkach w ramach projektu „Festiwal wrażeń”. To prawdziwa gratka dla miłośników historii, szczególnie tej związanej z militariami. Mają oni okazję do poznania tajemnic twierdzy świdnickiej, średniowiecznej sztuki wojennej oraz świata ukrytego za murami obronnymi miasta.

  Czytaj więcej
 • Nominowani do nagrody ŚWIDNICKI GRYF 2019

  Przedstawiamy firmy nominowane do nagrody gospodarczej "Świdnicki Gryf 2019", której celem jest wyróżnienie, a także promowanie przedsiębiorstw działających w naszym mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie. Spośród firm nominowanych kapituła konkursu wybierze laureatów, którym 18 października, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości, wręczone zostaną statuetki Świdnickiego Gryfa.        

  Czytaj więcej
 • Stypendia dla najlepszych uczniów świdnickich szkół podstawowych

  W świdnickich publicznych szkołach podstawowych wypłacono 772 stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, za II semestr roku szkolnego 2018/2019. Miasto ze środków własnych przeznaczyło na ten cel ponad 65 tysięcy złotych. Łącznie za dwa semestry przyznano 1171 stypendiów motywacyjnych, na które wydatkowano prawie 100 sięcy złotych.

  Czytaj więcej

do góry