• Urząd „przez Internet”

  Od dziś wiele urzędowych spraw mieszkańcy mogą załatwić nie wychodząc z domu. Zakończyła się realizację projektu pn. "Rozwój elektronicznych usług publicznych w Gminie Miasto Świdnica". Został on dofinansowany w wysokości ponad 1,55 mln złotych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020. Koszt całego zadania wyniósł 1 670 325 zł.

  Czytaj więcej
 • Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kraszowickiej

  W środę, 17 października zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Kraszowickiej i Przyjaźni. Większość tras objazdowych pozostaje taka sama, jednak ulica Kraszowicka będzie miała dojazd jedynie od ulicy Bystrzyckiej - w dwóch miejscach.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy świdniczan do udziału w badaniu ankietowym

  Zwracamy się do świdniczan z prośbą o wzięcie udziału w badaniu, realizowanym przy współpracy z Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis S.A., którego jednym z celów jest określenie potrzeb dotyczących wdrażania nowych technologii związanych ze Smart City w mieście.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na niedzielny spacer po parku Sikorskiego

  Dobiegły końca prace związane z realizacją inwestycji pod nazwą „Rewaloryzacja Parku gen. Władysława Sikorskiego w Świdnicy – etap I”. Aby zaakcentować to ważne dla naszego miasta wydarzenie, serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 14 października o  godz. 12.00. Spotykamy się przy wejściu do parku od skweru przy ul. Wałowej.

  Czytaj więcej
 • Jak wesprzeć rozwój turystyczny regionu? Konferencja Kongresu Turystyki Polskiej po raz kolejny w Świdnicy

  W środę, 10 października rozpoczęła się konferencja Kongresu Turystyki Polskiej „Jak złowić turystę w sieć? Sieciowe produkty turystyczne w czasach experience economy”, która organizowana jest przez miasto Świdnicę, Lokalną Organizację Turystyczną „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, Dolnośląską Izbę Turystyki oraz Fundację Symbioza.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęły się już zapisy na Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

  Za oknami coraz chłodniej, kartek w kalendarzu coraz mniej, czas więc zacząć przygotowania do Świdnickiej Kolędy 2018. Jak co roku, głównym elementem wydarzenia będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga wystawców z całej Polski i nie tylko. W tym roku będzie on trwał od 14 do 21 grudnia. Do dyspozycji wystawców oddanych zostanie 40 stanowisk w drewnianych domkach wystawienniczych.

  Czytaj więcej
 • Październikowe wydarzenia na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

  Jesteśmy w przededniu wielu ważnych wydarzeń i uroczystości w Świdnicy, które mają przypominać mieszkańcom o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji miasto przygotowało szereg ważnych imprez i wydarzeń, które już od kilku miesięcy odbywają się w Świdnicy. Program obchodów składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym.

  Czytaj więcej
 • Porozmawiajmy o biznesie – seminarium dla przedsiębiorców

  Już 16 października w Świdnicy odbędzie się seminarium dla przedsiębiorców, w którym udział wezmą reprezentanci z Czech oraz z Polski. Podczas paneli uczestnicy zostaną zapoznani z projektem „Razem dla biznesu”, w ramach którego organizowane jest spotkanie. Na seminarium zaprezentowane zostaną pozytywne i negatywne aspekty prowadzenia działalności w Czechach.

  Czytaj więcej
 • Kary dla firmy Blackrock Properties będą egzekwowane

  Zaułek Świętokrzyski 11 lat temu zmienił właściciela. Kupiła go spółka Blackrock Properties. Na jej wniosek miała tu powstać galeria handlowa i podziemny parking. Pierwszym przewidywanym terminem zakończenia budowy był 2015 rok. Na prośbę inwestora termin realizacji przesunięto o 3 lata. Ponieważ nie wywiązał się on z tego warunku, miasto rozpoczęło naliczanie wysokich kar.

  Czytaj więcej
 • Kolejne unijne pieniądze na rewitalizację kamienic w Świdnicy

  W wyniku pozytywnej oceny miasto Świdnica uzyskało dofinansowanie w kwocie 3 258 847 zł na dwa projekty złożone do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, na remont i odnowę części wspólnych domów wielorodzinnych mieszkaniowych.

  Czytaj więcej
 • „Jak złowić turystę w sieć? Sieciowe produkty turystyczne w czasach experience ekonomy”

  To już ostatnie dni rejestracji na jesienną ogólnopolską konferencję turystyczną, organizowaną cyklicznie w Świdnicy na Dolnym Śląsku w oparciu o wnioski Kongresu Turystyki Polskiej, który odbył się tam dwa lata temu. Doroczne spotkanie przedstawicieli branży turystycznej i paraturystycznej, samorządu terytorialnego, świata nauki w tym roku odbędzie się w dniach 10-11 października, pod hasłem „Jak złowić turystę w sieć? Sieciowe produkty w czasach experience ekonomy”.

  Czytaj więcej
 • Wielka szansa na hospicjum stacjonarne

  Miasto Świdnica i Towarzystwo „Hospicjum” wracają do rozmów na temat realizacji hospicjum stacjonarnego w Świdnicy. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska i Prezes Towarzystwa Joanna Gadzińska spotkały się w ostatnich dniach, by omówić warunki, które trzeba spełnić, aby powrócić do realizacji projektu.

  Czytaj więcej
 • Zasłużeni dla Miasta Świdnicy

  Osoby, które szczególnie angażują się w życie Świdnicy są honorowane tytułem Zasłużonych dla Miasta. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wyróżnienie odebrali Krystyna Lasek i Zygmunt Zelek.

  Czytaj więcej
 • „Każdy jest ważny” – program rozwojowy świdnickich szkół

  Miasto Świdnica pozyskało dotację w wysokości ponad 1,4 mln zł na projekt „Każdy jest ważny – program rozwojowy świdnickich szkół”. Zakłada on kompleksowe wsparcie dla uczniów 5 szkół z naszego miasta: szkół podstawowych nr 6 i nr 315 oraz oddziałów gimnazjalnych w podstawówkach nr 2, nr 105 i nr 6.

  Czytaj więcej
 • Świdnica sportową gminą

  Miasto Świdnica otrzymało tytuł „Sportowej Gminy 2018”. Nagroda przyznawana jest już od dziesięciu lat przez Klub Sportowa Polska. Wyróżnienia otrzymują samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.

  Czytaj więcej
 • Świdnica liderem w zakresie profilaktyki grypy

  Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy nagradza najaktywniejsze samorządy, które realizują projekty zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. W tym roku Świdnica została laureatem konkursu i otrzymała tytuł „Nowego Lidera”.

  Czytaj więcej
 • Ponad 7 milionów na Park Młodzieżowy!

  7 milionów 830 tysięcy złotych Świdnica otrzyma na rewitalizację Parku Młodzieżowego. Będzie to już kolejne zielone miejsce, po Ogrodzie Różanym, Parku Centralnym i Parku Sikorskiego, które doczeka się gruntownej modernizacji. Dofinansowanie pochodzić będzie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  Czytaj więcej
 • Remonty chodników w mieście

  Kolejne chodniki w Świdnicy doczekały się remontu. Przebudowanych zostało prawie 900 metrów kwadratowych ciągów pieszych przy placu Józefa Piłsudskiego, ulicy Jarosława Dąbrowskiego oraz Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. To jednak nie koniec prac związanych z modernizacją chodników w mieście.

  Czytaj więcej
 • Nowy budynek TBS tym razem na Osiedlu Młodych

  Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na przełomie września i października tego roku rozpocznie prace przygotowawcze związane z budową budynku mieszkalnego przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 19.

  Czytaj więcej

do góry