• Zaproszenie na XII sesję Rady Miejskiej w Świdnicy

  W środę, 30 października o godz. 10.00 rozpocznie się XII sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Podczas niej wręczona zostanie statuetka oraz dyplom w związku z 10-leciem Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej dla jej prezesa, Marka Ciechanowskiego.

  Czytaj więcej
 • Utrudnienia na ul. Wodnej

  Przy ul. Wodnej w Świdnicy zakończyły się prace prowadzone przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Od jutra, tj. 23 października rozpoczną się roboty drogowe.

  Czytaj więcej
 • Dolnośląski Gryf dla Świdnicy

  Podczas Wielkiej Gali Biznesu, w poniedziałek, 21 października wręczono statuetki Dolnośląskiego Gryfa. Wśród nagrodzonych znalazło się miasto Świdnica, które otrzymało nagrodę w kategorii dla najlepszego samorządu za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną.

  Czytaj więcej
 • Wręczono Świdnickie Gryfy

  W piątek, 18 października odbyła się uroczysta Gala Przedsiębiorczości, podczas której wręczone zostały statuetki Świdnickiego Gryfa. To nagroda, której celem jest wyróżnienie, a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w naszym mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie.

  Czytaj więcej
 • Wizyta delegacji Autonomicznej Republiki Adżarii w Świdnicy

  W czwartek, 17 października w Świdnicy gościła delegacja z Adżarii, w tym z naszego już za chwilę partnerskiego miasta Kobuleti na czele z burmistrzem Mirianem Katamadze i jego zastępcą Davidem Verulidze, a także przedstawiciele miast: Batumi, Tskhaltubo oraz Tbilisi. 

  Czytaj więcej
 • Nowi repatrianci w Świdnicy

  Z czteroosobową rodziną Państwa Natalii i Dymitra Szymkow z Kazachstanu spotkała się prezydent miasta, Beata Moskal - Słaniewska. Na powrót repatriantów do ojczyzny w maju tego roku zgodę wyraziła Rada Miejska w Świdnicy. Jest to najszybciej zrealizowana procedura repatriacyjna z dziesięciu wykonywanych wcześniej przez Urząd Miejski. 

  Czytaj więcej
 • „Zalogowani” po raz czwarty w Świdnicy

  Ruszyła czwarta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. W tym roku do konkursu zalogowało się prawie 200 ósmoklasistów z dziesięciu szkół podstawowych.

  Czytaj więcej
 • Zaszczep się przeciw grypie

  W Świdnicy od 2017 roku realizowany jest program szczepień przeciw grypie. Do tej pory zaszczepiono 392 osoby, a 450 objęto akcją promocyjno-edukacyjną. Skierowany jest on do świdniczan w wieku powyżej 60 roku życia.

  Czytaj więcej
 • Spektrum po raz piąty

  Między 5 a 11 listopada publiczność Festiwalu SPEKTRUM po raz piąty będzie miała okazję zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali, zanim trafią one do kinowej dystrybucji. To największa impreza na Dolnym Śląsku zajmująca się prezentacją kina artystycznego.

  Czytaj więcej
 • Zamieszkaj w Świdnicy

  Miasto Świdnica oferuje na sprzedaż kolejne grunty pod zabudowę jednorodzinną na nowym Osiedlu Na Wzgórzu, przy ul. Sudeckiej. Przetargi na zakup 15 działek odbędą się 24, 29 i 31 października oraz 6 listopada tego roku w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 47 .

  Czytaj więcej
 • Konferencja Kongresu Turystyki Polskiej 2019

  Świdnica, jako organizator Kongresu Turystyki Polskiej już po raz piąty zaprasza na dwudniową konferencję „Turystyka w czasach experience economy. Przedsiębiorstwo, samorząd, nauka”. Przygotowywane  przez miasto we współpracy z branżą turystyczną, światem nauki oraz samorządowcami jesienne konferencje pokongresowe na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń branży turystycznej Polski.  

  Czytaj więcej
 • Odnawiają wiaty przystankowe

  Na przełomie września i października odnowionych zostanie część wiat przystankowych w Świdnicy. W kilkunastu z nich wymienione zostaną stare siedziska, a w kilku uzupełnione będą także brakujące szyby.

  Czytaj więcej
 • Nowy plac zabaw

  Dzieci ze świdnickiego Przedszkola Miejskiego nr 14 przy ul. Mieczysława Kozara Słobódzkiego mogą już bawić się na nowym placu zabaw. Zakończona inwestycja była zwycięskim zadaniem ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Oprócz placu zabaw wykonano także remont chodnika.

  Czytaj więcej
 • Zmiana organizacji ruchu na ulicy Franciszkańskiej

  We wtorek, 1 października rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Franciszkańskiej. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na sieci kanalizacji deszczowej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siostrzaną do skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej.

  Czytaj więcej

do góry