• Test systemu wczesnego ostrzegania

  1 sierpnia obchodzić będziemy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla podkreślenia rangi wydarzenia, aby godnie upamiętnić rocznicę, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 zostaną włączone w mieście syreny alarmowe.

  Czytaj więcej
 • Rowerem na Zawiszów

  Na Osiedlu Zawiszów trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela i ul. Henryka Pobożnego. Inwestycję za kwotę ponad 1 mln złotych realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Do końca sierpnia wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego o szerokości 2 metrów oraz chodnik z kostki betonowej.

  Czytaj więcej
 • Remonty kolejnych chodników w Świdnicy

  Miasto Świdnica ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy chodników. Do 4 sierpnia wpływać mogą oferty na roboty budowlane związane z remontem chodników na Osiedlu Młodych i Zawiszowie a także w dzielnicach Śródmieście, Zachód i Fabryczna.  

  Czytaj więcej
 • Muzyczna uczta po raz 18

  Jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko w regionie, ale i całej Polsce już jutro rozpocznie się w Świdnicy. Festiwal Bachowski zainauguruje koncert społeczny w Galerii Świdnickiej o godzinie 18:30. Zagra Franz Marc Ensemble. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Znakomite koncerty w wykonaniu wybitnych zagranicznych i polskich artystów odbywać się będą od 27 lipca do 6 sierpnia.

  Czytaj więcej
 • Coraz piękniej nad zalewem

  Zakończył się remont drugiego pomostu przy bosmanacie. To następne zadanie zrealizowane w ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie rejonu Zalewu Witoszówka”.

  Czytaj więcej
 • Znikają kolejne reklamy

  Z przestrzeni miejskiej z miesiąca na miesiąc znikają kolejne, nielegalne, szpetne bądź nieodpowiednie nośniki reklam. To efekt konsekwentnie realizowanych założeń zawartych w przyjętej w 2016 roku polityki reklamowej.

  Czytaj więcej
 • Kibicuj Polsce razem z Nami!

  Emocje związane z występem reprezentacji Polski na The World Games są coraz większe. Mocno trzymamy kciuki za naszych hokeistów. Wszystkich kibiców zapraszamy do udziału w konkursie!

  Czytaj więcej
 • Miasto czeka na wnioski

  Zgodnie z postulatami mieszkańców prezydent miasta podjęła decyzję o wydłużeniu czasu składania wniosków do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Świdniczanie mogą składać projekty do 18 sierpnia br.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na spotkanie informacyjne z cyklu „Akademia Inspiracji DWUP”

  Urząd Miejski w Świdnicy wspólnie z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy we Wrocławiu zapraszają na szkolenie z cyklu „Akademia Inspiracji DWUP”. Spotkanie  adresowane jest do instytucji i organizacji zainteresowanych pozyskaniem środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

  Czytaj więcej
 • Świdniczanie oficjalnie z rekordem Polski !

  Wysiłek świdniczan opłacił się. Nasze miasto otrzymało oficjalny certyfikat potwierdzający ustanowienie nowego rekordu Polski w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym. Przypomnimy, że został on ustalony w czerwcu, w trakcie imprezy „Świdnica na rowery”, podczas której 48 śmiałków „wykręciło”  1381,5 km.

  Czytaj więcej
 • „Miasto Dzieci” w Świdnicy po raz czwarty

  Ponad 1000 dzieci weźmie udział w tegorocznej edycji ”Miasta Dzieci”, organizowanej w Świdnicy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas dwóch turnusów od 8 do 18 sierpnia, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu Gminy Wiejskiej Świdnica i miasta Świdnica będą wypoczywać, uczyć się i bawić.

  Czytaj więcej
 • Można już składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury

  Do 15 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury. Uprawionymi do składania wniosków o przyznanie nagród są: Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy, komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwe do spraw kultury oraz ochrony i konserwacji zabytków, stowarzyszenia działające w zakresie kultury w mieście oraz jednostki kultury i oświaty z terenu miasta.

  Czytaj więcej
 • Kolejne mieszkania dla świdniczan

  Zakończyła się budowa socjalnego, wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Robotniczej. Wykonawcą zadania była firma MTM Budownictwo, koszt inwestycji to ponad 2 mln 600 tys. zł, z czego ok. 800 tys. stanowi finansowe wsparcie ze środków funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

  Czytaj więcej
 • Bilety na zawody The World Games w Świdnicy taniej!

  Już od 3,75 złotych można nabyć wejściówki na zawody The World Games 2017 w hali lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki dobrej współpracy miasta Świdnica z organizatorem TWG bilety dla mieszkańców Świdnicy objęte zostały 50 proc. rabatem.

  Czytaj więcej
 • Kolejna kładka rowerowa w Świdnicy

  Nad rzeką Bystrzycą, między ulicami Wodną i Kopernika rozpoczęły się prace związane z montażem kładki dla pieszych i rowerzystów. Jest to dwuprzęsłowa konstrukcja zespolona, posadowiona na żelbetowych podporach o długości 47 m i szerokości użytkowej 2,40 m. Kładka zlokalizowana będzie obok istniejącego mostu. Zadanie to jest częścią inwestycji związanej z budową ścieżek rowerowych i chodników w tym rejonie miasta.

  Czytaj więcej
 • Świdnickie lodowisko areną zmagań sportów nieolimpijskich The World Games 2017

  Do rozpoczęcia X Światowych Igrzysk Sportowych pozostało tylko sześć dni, już 20 lipca blisko 3500 sportowców ze 112 krajów świata przyjedzie na Dolny Śląsk, by rywalizować podczas The World Games 2017. Zawodnicy walczyć będą o medale w ponad 30 dyscyplinach. W Świdnicy na lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostaną mecze w hokeju na rolkach, a także zawody w jeździe figurowej na wrotkach.

  Czytaj więcej
 • Kolejne miliony dla miasta na politykę społeczną

  Świdnica konsekwentnie rozwija swoją politykę społeczną w oparciu o środki zewnętrzne. Dzięki programom unijnym i krajowym w ostatnich dwóch latach udało się pozyskać kilka milionów złotych na istotne projekty społeczne. W poniedziałek, 10 lipca podpisano uroczyście niezwykle ważną dla miasta umowę - na dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Świdnickie Maluchy”.

  Czytaj więcej
 • Ogród Różany w finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2016”

  Inwestycja pod nazwą "Zagospodarowanie skweru na pl. 1000-lecia Państwa Polskiego" znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2016", w kategorii tereny zielone. Laureatów wybierze jury. Swoje nagrody w każdej z kategorii przyznają też internauci. Zachęcamy więc wszystkich serdecznie do oddawania głosów na Ogród Różany.

  Czytaj więcej

do góry