• Trwa przebudowa Polnej Drogi

  Jako pierwszy zmodernizowany zostanie parking przed bosmanatem. Ilość miejsc do parkowania wzrośnie do 148, w tym zabezpieczone będą miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wokół posadzone będą nowe drzewa i krzewy ozdobne. Zrywany jest już chodnik przy zalewie. Nowy będzie bezpieczniejszy oraz wygodniejszy dla pieszych.

  Czytaj więcej
 • Narodowy Chór Adżarii wystąpi w Świdnicy

  W niedzielę, 3 października o godz. 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy, Narodowy Chór Adżarii - Batumi zaśpiew gruzińskie pieśni. Zespół wystąpi z dziewięcioma koncertami we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w ramach XXX Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”. Wstęp na koncert jest wolny.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”

  Zapraszamy świdniczan zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację swojego domu, do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się we wtorek, 28 września w godzinach od 16:30 do 18:00 w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Armii Krajowej 47 w Świdnicy (I piętro).

  Czytaj więcej
 • Nominowani do nagrody Świdnicki Gryf 2021

  Nagroda gospodarcza „Świdnicki Gryf” jest rozpoznawalną marką i prestiżowym wyróżnieniem dla firm, jak i osób fizycznych działających w biznesie w Świdnicy. W tym roku statuetki wręczone zostaną po raz siedemnasty.

  Czytaj więcej
 • Zniszczenia są ogromne. Pożar kamienicy w Rynku

  17 zastępów straży pożarnej walczyło wczoraj przez kilka godzin z pożarem dachu kamienicy Rynek 25. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a ewakuowani mieszkańcy otrzymali pomoc od miasta. Trwa liczenie strat, które będą ogromne.

  Czytaj więcej
 • Ambasador Niemiec z wizytą w Świdnicy

  Dr Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce odwiedził Świdnicę i spotkał się z prezydent miasta, Beatą Moskal-Słaniewską oraz jej zastępcą, Szymonem Chojnowskim. W czasie swojej wizyty w naszym mieście najwyższy rangą przedstawiciel dyplomatyczny RFN w Polsce zwiedził także Kościół Pokoju.

  Czytaj więcej
 • Weź udział w 6.RST Półmaratonie Świdnickim

  Fundacja Wroactiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w 6.RST Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 6 listopada. W piątek, 17 września rozpoczyna się rejestracja uczestników. Osoby które dokonały opłaty za poprzednią edycję, która się nie odbyła z powodu obostrzeń, z automatu wchodzą na listę startową.

  Czytaj więcej
 • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Świdnicy

  ETZT, czyli Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu startuje już w czwartek, 16 września. W tegorocznym programie wiele wydarzeń przygotowali pracownicy Wydziału Transportu, Wydziału Promocji oraz Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 

  Czytaj więcej
 • Można już składać wnioski w sprawie udostępnienia miejsc do handlu zniczami i kwiatami

  Wnioski w sprawie udostępnienia miejsc do handlu zniczami i kwiatami w dniach od 27 października do 2 listopada br. na terenie miasta Świdnicy przy alei Brzozowej, ulicy Łukasińskiego oraz ulicy Słowiańskiej można składać do 15 października br. w pokoju nr 1 Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Po upływie tego terminu nie będą one przyjmowane, a niekompletne nie będą uwzględnione w losowaniu miejsc.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy do Świdnicy na Kongres Turystyki Polsko-Czeskiej

  W ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa” realizowanego przez miasta Świdnica i Trutnov, 5 i 6 października odbędzie się Kongres Turystyki Polsko-Czeskiej. Będzie to okazja do dyskusji m.in. na temat wpływu aktualnej pandemii na branżę turystyczną. Poruszone zostaną tematy wspólnego dziedzictwa na polsko-czeskim pograniczu w kontekście produktów i interpretacji dziedzictwa, jak również zjawisk w nowych mediach - influence marketing czy blogosfery.

  Czytaj więcej
 • Trwa rekrutacja do konkursu „Zalogowani”

  Do 15 września świdniccy ósmoklasiści mogą zgłaszać swój udział w szóstej edycji konkursu „Zalogowani”. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Do wygrania, jak co roku, są nagrody pieniężne i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Czytaj więcej
 • Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa

  Muzeum Dawnego Kupiectwa serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których motywem przewodnim są: „Smaki dziedzictwa”. W ramach imprezy Muzeum przygotowało cykl wydarzeń pt. „Cztery strony smaku” podczas których będzie można dowiedzieć się o wielokulturowości kuchni Świdnicy i okolic, ....

  Czytaj więcej
 • Nowa strefa wejścia na kompleks basenów

  Kompleks basenów odkrytych przy ul. Śląskiej w Świdnicy, który obecnie jest w przebudowanie, zyska nową strefę wejścia, dodatkowe sanitariaty oraz szatnie, a teren zieleni w jego obrębie zostanie poddany rewitalizacji i wzbogaci się o elementy małej architektury. Inwestycja realizowana będzie równolegle z przebudową basenów, jako odrębne zadanie. Całość prac powinna zamknąć się w kwocie 2,5 mln zł.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja sezonu kulturalnego w Świdnicy

  W czwartek, 16 września o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się inauguracja sezonu kulturalnego. Podczas uroczystości wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetka „Mecenasa Kultury”.

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy świdnickich seniorów na integracyjne spotkanie w Nachodzie

  Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (w wieku od 7 do 14 lat) będącymi pod ich opieką do bezpłatnego uczestnictwa w wyjeździe, w sobotę, 18 września do Nachodu, gdzie wspólnie z seniorami i juniorami z Kędzierzyna-Koźla, Kłodzka, Czeskiej Skalicy, Nachodu i Hronova będą mogli uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym.

  Czytaj więcej
 • Zaszczep się w autobusie

  Już ponad 1100 osób zostało zaszczepionych w specjalnie przygotowanym autobusie, który między innymi parkował na świdnickim Rynku w każdą sierpniową niedzielę. To efekt inicjatywy Urzędu Miejskiego i Centrum Usług Medycznych Eskulap. W Punkcie Szczepień Mobilnych można zaszczepić się, bez wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

  Czytaj więcej
 • Wrześniowa zbiórka elektrośmieci

  Jesteś w trakcie porządków? Nie wiesz co zrobić z odpadami elektrycznymi i elektronicznymi? Przyjedź w sobotę, 4 września w godzinach od 09:00 do 12:00 na parking Urzędu Miejskiego w Świdnicy i pozbądź się odpadów nieodpłatnie. Miasto wspólnie z firmą AG-EKO organizuje kolejną zbiórkę elektrośmieci.

  Czytaj więcej

do góry