»AKTUALNOŚCI » 2015/2016
Niech jeż w Nas uwierzy!
Data wpisu: 26-04-2016 | Dział:
Niech jeż w Nas uwierzy! Uwaga! Klasa 1 a organizuje akcję charytatywną ''Niech jeż w Nas uwierzy'' dla Ośrodka Rehabilitacji Jeży ''Jerzy dla Jeży''. Ośrodek ten znajduję się w Kłodzku i od sierpnia 2010 roku pomaga jeżom w potrzebie. Pomoc i rozbudowa ośrodka jest w dużej mierze możliwa dzięki zainteresowaniu miłośników jeży z Polski i  Europy.
Wielki sukces chłopaków!
Data wpisu: 25-04-2016 | Dział:
Wielki sukces chłopaków! Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowych Finałach Sztafetowych Biegów Przełajowych Vena Cross Łódź 2016. W zawodach udział brały najlepsze reprezentacje każdego województwa i zaproszone ekipy z Austrii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Francji.
II Etap Coca Cola Cup
Data wpisu: 25-04-2016 | Dział:
II Etap Coca Cola Cup 22 kwietnia na naszym sportowym obiekcie odbył się II Etap Coca-cola Cup w którym głowną nagrodą jest wyjazd na Finały Euro 2016 - mecz Polska -Niemcy. Drużyna G4 po trzech zwycięstwach znalazła się w gronie 16 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku!
Czy etyka musi być nudna?
Data wpisu: 25-04-2016 | Dział:
Czy etyka musi być nudna? Czy godziny wychowawcze poruszają ważne tematy?Odpowiedzi można było szukać podczas dzisiejszych podsumowujących kolejny realizowany w naszym G4 projekcie "Nie dla nietolerancji - Ogarniamy tolerancję" warsztatach plenerowych tzw. "Zgęstce". Nasi uczniowie uczestniczyli aktywnie w 12 scenkach o tolerancji, odgrywanych w samochodach zatrzymanych w korku.
Wernisaż - Jeden artysta - trzy światy
Data wpisu: 19-04-2016 | Dział:
Wernisaż - Jeden artysta - trzy światy 15 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wernisażu wystawy pani Anny Sztuckiej pt. "Jeden artysta - trzy światy". Anna Sztucka jest artystką interdycsyplinarną, tworzy rzeźby ceramiczne, obrazy, grafiki, assemblage.
V Szkolny Konkurs Biologiczny
Data wpisu: 25-04-2016 | Dział:
V Szkolny Konkurs Biologiczny 13 kwietnia 2016 r. odbył się V Szkolny Konkurs Biologiczny. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była różnorodność zwierząt. Czy kolibra można nakarmić pająkami, jakim pokarmem odżywia się kaczka, jakie są wady i zalety życia w stadzie?
Świdnickie szkoły podstawowe zapraszają dzieci sześcioletnie
Data wpisu: 17-04-2016 | Dział:
Świdnickie szkoły podstawowe zapraszają dzieci sześcioletnie
Akcja Żonkil
Data wpisu: 17-04-2016 | Dział:
Akcja Żonkil Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Żonkil", która ma na celu upamiętnienie ofiar eksterminacji narodu żydowskiego. Znakiem tej akcji jest żółty żonkil. Opiekunem szkolnej akcji jest pani Ewa Czwartacka.
Spotkania ze szkołami ponadgimnazjalnymi za nami ...
Data wpisu: 19-04-2016 | Dział:
Spotkania ze szkołami ponadgimnazjalnymi za nami ... 13 kwietnia w naszej szkole odbyły się "Spotkania szkół ponadgimnazjalnych z Rodzicami i uczniami G4". Licznie zgromadzeni uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną obecnych tego dnia szkół oraz porozmawiać z przedstawicielami rynku pracy Electrolux Poland Sp. z o.o. HR Manager Business Partner.
Przedszkolaki i seniorzy przeszkoleni...
Data wpisu: 19-04-2016 | Dział:
Przedszkolaki i seniorzy przeszkoleni... Nasi uczniowie - ratownicy z grupy APP G4 w tym tygodniu spisali się na medal!!! W poniedziałek 11 kwietnia nasza grupa przeszkoliła przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 3 ze Świdnicy. Dzieciaki miały okazję przećwiczyć badanie ABC poszkodowanego, wzywanie PPM, wykonać RKO u niemowlęcia, dorosłego a także przećwiczyć opatrywanie ran i skaleczeń.
Czwórka - przyłącza się do akcji Rower Pomaga
Data wpisu: 14-04-2016 | Dział:
Czwórka - przyłącza się do akcji Rower Pomaga Akcja Rower Pomaga - jest organizowana przez Fundację Ekologiczną "Arka". Głównym jej elementem jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej.
Finał Dolnośląski Indywidualnych Biegów Przełajowych w Oleśnicy.
Data wpisu: 10-04-2016 | Dział:
Finał  Dolnośląski  Indywidualnych   Biegów Przełajowych  w Oleśnicy. 9 kwietnia 2016 ośmiu uczniów z Gimnazjum nr 4 im Noblistów Polskich wzięło udział w Dolnośląskich Finałach Indywidualnych Biegów Przełajowych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 3000 m. W zawodach wystartowało około 70 zawodników.
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Data wpisu: 10-04-2016 | Dział:
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Katarzyna Skrzynecka z klasy 2 A w okręgowym etapie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Podczas olimpiady sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia oraz zasad zdrowego stylu życia w bardzo szerokim zakresie.
Konsultacje
Data wpisu: 07-04-2016 | Dział:
Konsultacje Dyrekcja szkoły zawiadamia, że dnia 13 kwietnia o godz. 17.00, odbędą się konsultacje. Zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z możliwości indywidualnych rozmów z przedmiotowcami. Również w tym dniu o godz. 16.30 w czytelni odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klas trzecich z dyrekcją oraz nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych. Nauczyciele będą dyżurować w następujących salach lekcyjnych:
Kolejne "Misski" w naszej szkolnej rodzinie
Data wpisu: 05-04-2016 | Dział:
Kolejne Miło nam poinformować, że po raz kolejny w wyborach Miss Wiosny, organizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta, wsród finalistek znalazła się nasza uczennica a nawet dwie! W konkursie wzięły udział dziewczyny z  klasy 2b: Natalia Szaradowska oraz  Zuzanna Kostuń i obie swój występ zakończyły sukcesem.
Indywidualne biegi przełajowe
Data wpisu: 03-04-2016 | Dział:
Indywidualne biegi przełajowe W ostatnim dniu marca na obiektach sportowych Osir Świdnica, zostały rozegrane Indywidualne biegi przełajowe na szczeblu powiatowym. Dziewczęta miały do przebiegnięcia dystans 1000 metrów, natomiast chłopcy - 1400 metrów. Podczas zawodów została przeprowadzona również klasyfikacja drużynowa - tutaj liczyły się wyniki trzech najlepszych zawodników.
Terminarz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
Data wpisu: 01-04-2016 | Dział:
Terminarz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych od 15.04.2016 publikacja oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych wraz z nowościami edukacyjnymi – możliwość przeglądania aktualnej oferty edukacyjnej
Multi-Kulti
Data wpisu: 01-04-2016 | Dział:
Multi-Kulti Świdnica-Winnica-Limburg W dniach 18-23.03 grupa 13 osobowa  z klasy 2c wraz z opiekunką  p.Martą Kurzawą miała okazję uczestniczyć w trójstronnej wymianie szkolnej w Krzyżowej. „Multi-Kulti” był przewodnim tematem warsztatów językowych.
Nowa edycja Budżetu Obywatelskiego
Data wpisu: 29-03-2016 | Dział:
Nowa edycja Budżetu Obywatelskiego
Święta Wielkanocne
Data wpisu: 23-03-2016 | Dział:
Święta Wielkanocne
Uczę się bezpiecznie żyć
Data wpisu: 23-03-2016 | Dział:
Uczę się bezpiecznie żyć Kasia Czepukowicz z klasy 3a VII w Półfinale Międzynarodowych Mistrzostw Edukacji dla bezpieczeństwa "Uczę się bezpiecznie żyć" 2016 w Wałbrzychu. Konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć" jest trudnym sprawdzianem dla uczestników, tematyka konkursu jest bardzo rozległa i dotyczy ona szeroko pojętego bezpieczeństwa ogólnego.
My, młodzież Europy
Data wpisu: 22-03-2016 | Dział:
My, młodzież Europy Polsko niemiecki projekt zorganizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i Gminę Świdnica, sfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erazmus +. W projekcie wzięła udział młodzież z Berlina, Gimnazjum w Pszennie i w Lutomii oraz reprezentacja Gimnazjum Nr 4.
Sportowe Powitanie Wiosny - Prze"ganiamy" Zimę!
Data wpisu: 22-03-2016 | Dział:
Sportowe Powitanie Wiosny - Prze 21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, postanowiliśmy "rozprawić się" z jeszcze zimową aurą i na sportowo spędzić ten dzień. Dodatkowo postanowiliśmy po raz pierwszy wspólnie całą szkołą ustanowić rekord biegowy. W sportowym prze"ganianiu" zimy, każda klasa wystawiła reprezentację kilku osób, które w biegu sztafetowym w przeciągu 20 minut miały przebiec jak największą ilość okrążeń na bieżni.
Coca - Cola Cup 2016
Data wpisu: 20-03-2016 | Dział:
Coca - Cola Cup 2016 18 marca na naszym szkolnym boisku rozegrany został  I etap kwalifikacji Turnieju Coca-Cola Cup 2016. W rozgrywkach  wzięły udział reprezentacje pięciu gimnazjów: G1 w Świdnicy, G1 w Świebodzicach, G1 w Jaworzynie Śląskiej, ZS w Marcinowicach, G4 w Świdnicy.
Słodkie powitanie wiosny w G4
Data wpisu: 17-03-2016 | Dział:
Słodkie powitanie wiosny w G4 15 marca w naszej szkole witaliśmy wiosnę! W trochę taki nietypowy sposób -  bo na słodko, każdy szóstoklasista, rodzic, czy mieszkaniec dzielnicy,  mógł z nami spędzić popołudnie w szkole. Dla odwiedzających "Czwórkę" przygotowaliśmy wiele atrakcji! W klasach odbywały się liczne warsztaty:
Najdłuższa lekcja Edukacji dla Bezpieczeństwa
Data wpisu: 16-03-2016 | Dział:
Najdłuższa lekcja Edukacji dla Bezpieczeństwa Drugi raz Gimnazjum nr 4 biło rekord "najdłuższej lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa". Nasza szkoła kolejny raz zrealizowała pomysł naszych uczniów, którzy z chęcią uczestniczą w takich formach zajęć. Najdłuższa lekcja trwała od godziny 13,30 do godziny 18,00. Podczas lekcji poruszane były tematy z zakresu zarządzania kryzysowego, pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych, komunikacji i pomocy psychologicznej osobie w kryzysie.
Piłka halowa chłopców 14.03.2016
Data wpisu: 16-03-2016 | Dział:
Piłka halowa chłopców 14.03.2016 14 marca  na hali na Osiedlu Zawiszów,  zostały rozegrane mecze w piłce halowej chłopców, w ramach trwającego Współzawodnictwa Szkół Gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 5 szkół - tradycyjnie G1, G2, G3, G4 i Gimnazjum Społeczne. Nasza reprezentacja spisała się rewelacyjnie  i chłopcy zajęli I miejsce.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Data wpisu: 14-03-2016 | Dział:
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 10 marca w Klubie "Bolko" odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasze gimnazjum reprezentowało troje uczniów z klasy 3a: Katarzyna Czepukojć vel Czepukowicz, Adam Budziński, Aleksander Marciniak. Miło nam poinformować, że Adam zdobyła III miejsce i przeszedł do etapu powiatowego, który odbędzie się 22 marca. Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu i czekamy na kolejny!
V Maraton Matematyczny
Data wpisu: 16-03-2016 | Dział:
V Maraton Matematyczny 10 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy odbył się V Maraton Matematyczny. Uczestniczyło w nim 28 uczniów ze wszystkich świdnickich gimnazjów i szkół podstawowych. Była to już piąta, jubileuszowa edycja konkursu. Przez pierwsze trzy lata rywalizowały za sobą tylko gimnazja, w poprzednim roku do Maratonu zostały zaproszone również szkoły podstawowe.
Nietypowy Dzień Kobiet w G4
Data wpisu: 16-03-2016 | Dział:
Nietypowy Dzień Kobiet w G4 Nasi chłopcy umilili nam w wyjątkowy sposób ten  dzień- w przebraniach odwiedzili każdą klasę składając życzenia wszystkim kobietom oraz wręczając słodki upominek.
baner
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela

Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy

Jodłowa 21, 58-100 Świdnica

tel./fax. 74 852-31-29

NIP 884-22-81-908

sekretariat@g4.swidnica.pl

 

           

   Świdnicki Klub Piłki Ręcznej      Drukarnia Rotgryf   Sonel Świdnica   Hufiec ZHP Świdnica 

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. 
Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności