»AKTUALNOŚCI » 2015/2016
Brawo dla Kasi Skrzyneckiej!
Data wpisu: 14-12-2015 | Dział:
Brawo dla Kasi Skrzyneckiej! Katarzyna Skrzynecka uczennica klasy II A 11 grudnia zwyciężyła w rejonowym etapie XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół gimnazjalnych. Wielkie gratulacje, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnym okręgowym już etapie olimpiady                   
Dzień Patrona Szkoły
Data wpisu: 13-12-2015 | Dział:
Dzień Patrona Szkoły Święto Patrona to dla naszej społeczności szkolnej ważne wydarzenie. W tym dniu nie ma zajęć edukacyjnych, ale wszyscy spotykają się, by razem świętować. Tegorocznym obchodom towarzyszył nieco radośniejszy niż zwykle przebieg. Wszystkie klasy rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach, zdobywając cenne punkty.  Na początku ocenione zostały gazetki szkolne i plakaty o Noblistach.
Zebranie z rodzicami 16.12.2015
Data wpisu: 11-12-2015 | Dział:
Zebranie z rodzicami 16.12.2015 Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 17.00. Podczas spotkania z nauczycielami zostaną przekazane informacje o zagrożeniu oceną niedostateczną na koniec pierwszego półrocza.
Piłka siatkowa dziewcząt 10.12.2015
Data wpisu: 11-12-2015 | Dział:
Piłka siatkowa dziewcząt 10.12.2015 10 grudnia dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w międzygimnazjalnych rozgrywkach w piłkę siatkową. W turnieju wzięły udział cztery świdnickie gimnazja, które grały ze sobą systemem każdy z każdym. Dziewczyny po dwóch przegranych i jednym wygranym meczu zajęły III miejsce. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Julia Działowska.
Sukces naszej uczennicy!
Data wpisu: 11-12-2015 | Dział:
Sukces naszej uczennicy! Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Małgosia Cyrbes z klasy 1c, odniosła sukces Mistrzostwach Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej. Gosia razem ze swoją koleżanką Olą Wolano zajęły II miejsce w kategorii dwójek dziewcząt. Serdecznie gratulujemy!
II Powiatowy Konkurs o Zdrowiu
Data wpisu: 08-12-2015 | Dział:
II Powiatowy Konkurs o Zdrowiu „W tej grze masz tylko jedno życie” – pod takim hasłem odbył się II Powiatowy Konkurs o Zdrowiu organizowany przez Publiczny Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny z oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach we współpracy z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Świdnicy.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Data wpisu: 08-12-2015 | Dział:
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Pamiętaliście o Międzynarodowym Dniu Wolontariusza !? Uczniowie z G4 TAK! Szkolny Klub Wolontariusza "XV Wspaniałych" wziął udział w projekcie z Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego poświęconemu European Voluntary Service - Wolontariat Europejski. Nie odpoczywamy! Szukamy nowych pomysłów i inspiracji, dlatego uczniowie spotkali się z wolontariuszkami z Niemiec i Ukrainy, które wprowadziły ich do świata EVS i zachęciły do przyszłej współpracy.
Młodzież o tolerancji
Data wpisu: 06-12-2015 | Dział:
Młodzież o tolerancji Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS i Świdnickiego Dnia Tolerancji  Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy ogłosił konkurs na fraszkę i haiku: „ Dążmy do zera”. Młodzież naszego gimnazjum postanowiła wypowiedzieć się na temat tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka w formie krótkich, wierszowanych utworów. Prace gimnazjalistów : Marcina Bieniasza, Bartłomieja Niedziałkowskiego, Marceliny Klimkowskiej    i  Angelosa Darasa
Eko - Zbiórka
Data wpisu: 06-12-2015 | Dział:
Eko - Zbiórka Jeszcze do niedawna urządzenia zasilane prądem były rzadkością na wysypisku śmieci. Nie do pomyślenia było, aby wyrzucić telewizor lub lodówkę. Znaleźć można było oczywiście pojedyncze sztuki, lecz generalnie tego typu dóbr nie wyrzucało się masowo. Zawsze znalazł się ktoś w rodzinie, komu jeszcze mogły one się przydać.
Światowy dzień walki z AIDS
Data wpisu: 06-12-2015 | Dział:
Światowy dzień walki z AIDS 1 grudnia Światowy Dzień AIDS. W tym dniu na całym świecie, w tym i w Polsce, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o HIV/AIDS w którym uczestniczyli reprezentanci poszczególnych klas. Certyfikaty klasy z "Czerwoną kokardą" trafiły do: - I miejsce klasa 3a - II miejsce klasa 2a - III miejsce klasa 1c.
Powiatowa Bitwa Językowa
Data wpisu: 06-12-2015 | Dział:
Powiatowa Bitwa Językowa Ponoć nic dwa razy się nie zdarza...., a jednak drużyna G4 w składzie Iza Horadczuk z 2b, Ola Pająk z 3a i Wiktor Grzegorzewski z 3a po raz drugi zakwalifikowali się do finału Powiatowej Bitwy Językowej. W piątek 20.11 nasi dzielni uczniowie starli się w turnieju z przedstawicielami sześciu innych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zdobyli 23 punkty i do finału weszli z trzeciego miejsca.
Piłka siatkowa chłopców 30.11.2015
Data wpisu: 02-12-2015 | Dział:
Piłka siatkowa chłopców 30.11.2015 30 listopada męska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział i wygrała turniej piłki siatkowej w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016'. Do zawodów przystąpiły cztery reprezentacje świdnickich szkół. Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Nasi chłopcy wygrali trzy spotkania z G1, G2 i G3 i awansowali do szczebla powiatowego, który rozegrany zostanie 14 stycznia w Żarowie.
Ludzie z pasją - spotkanie z panią Beatą Woźną
Data wpisu: 02-12-2015 | Dział:
Ludzie z pasją - spotkanie z panią Beatą Woźną Kolejne spotkanie w G4 w ramach naszego projektu "Ludzie z pasją" . 30 listopada gościliśmy Panią Beatę Woźną. Świdniczankę, siatkarkę, zawodniczkę MKS Polonia. Pani Beata przyjeżdża do Polski raz na 3-4 lata. Przy okazji pobytu w Polsce odwiedza różne miejsca, gdzie dzieli się informacjami dotyczącymi pracy misyjnej. Odwiedziła również i Świdnicę, gdzie mieszkają jej rodzice.
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Data wpisu: 24-11-2015 | Dział:
Narodowy program rozwoju czytelnictwa "Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji." Billie Joe
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami …
Data wpisu: 23-11-2015 | Dział:
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami … Jak skonstruować „własny StartUp”? Jak być świadomym i kreatywnym w życiu zawodowym? Od czego zacząć budowę kariery? Co będzie ważne w jej konstruowaniu? Jakich narzędzi i jakich umiejętności do tego użyć? Kto będzie odpowiedzialny za wynik?
Uczniowie G4 ponownie na I miejscu !!!
Data wpisu: 20-11-2015 | Dział:
Uczniowie G4 ponownie na I miejscu !!! Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Szkół Gimnazjalnych wymagały od każdej reprezentacji wiedzy teoretycznej z zakresu historii PCK, zadań-misji, prawa humanitarnego a także wiedzy i umiejętności z zakresu ratownictwa przedmedycznego. Nasi uczniowie uzyskali 352 na 383 możliwe do zdobycia punkty.
Konkurs - Mądrze Budujesz - dobrze inwestujesz!
Data wpisu: 20-11-2015 | Dział:
Konkurs - Mądrze Budujesz - dobrze inwestujesz! We wtorek - 17 listopada - drugiego dnia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, nasza reprezentacja szkolna uczestniczyła w Wojewódzkim konkursie "Mądrze Budujesz - dobrze inwestujesz - Wywołujemy ducha przedsiębiorczości", który zorganizowany został przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Wałbrzychu pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
11 listopada - Święto Niepodległości
Data wpisu: 17-11-2015 | Dział:
11 listopada - Święto Niepodległości Nabożeństwo w katedrze, przemarsz z udziałem Zespołu Krąg, orkiestry dętej, motocyklistów i dwóch zabytkowych pojazdów z zamku Topacz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa złożyły się na oficjalną część obchodów Święta Niepodległości w Świdnicy. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe świdnickich szkół i związków kombatanckich.
Konsultacje
Data wpisu: 07-03-2016 | Dział:
Konsultacje Dyrekcja szkoły zawiadamia, że dnia 18 listopada o godz. 17.00, odbędą się konsultacje. Zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z możliwości indywidualnych rozmów z przedmiotowcami. Nauczyciele będą dyżurować w następujących salach lekcyjnych:
Sukces grupy Noble Effect
Data wpisu: 13-11-2015 | Dział:
Sukces grupy Noble Effect 12 listopada grupa teatralna Noble Effect wzięła udział w castingu do przedstaienia edukacyjno - profilaktycznego pt. "Sekret". Z przyjemnością ogłaszamy, że uczniowie: Ania Szpak, Nikola Kaczanowicz, Klaudia Drohomirecka i Olek Marciniak pozytywnie przeszli eliminacje i wystąpią w przedstawieniu 19 i 20 listopada na deskach Świdnickiego Teatru Miejskiego.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Data wpisu: 12-11-2015 | Dział:
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich od przyszłego tygodnia będzie realizowało zadania w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jako partner Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizujemy zadania z zakresu nie tylko obszaru przedsiębiorczości, ekonomii, ale również z doradztwa zawodowego i coachingu.
Nasz wysokogórski akcent
Data wpisu: 12-11-2015 | Dział:
Nasz wysokogórski akcent Tegoroczna edycja XX Dni Gór zapisała się w naszej pamięci nie tylko bogactwem i różnorodnością przygotowanych spotkań oraz imprez, ale również sukcesami naszych uczniów. W konkursie plastycznym „Góry – moja pasja” zauważona i wysoko oceniona została praca Magdaleny Chludzińskiej z klasy 3B. Magda zdobyła wysokie III miejsce.
Apel z okazji Święta Niepodległości
Data wpisu: 08-12-2016 | Dział:
Apel z okazji Święta Niepodległości Tuż przed narodowym Świętem Niepodległości - we wtorek 10 listopada, dwie nauczycielki: pani Magdalena Dudziak i pani Ewa Czwartacka, zaprosiły całą społeczność szkolną na montaż słowno - muzyczny poświęcony temu świętu. Oprócz świetnego występu chóru szkolnego Taranteli, wszyscy wspólnie mogli zaśpiewać te najbardziej znane piosenki patriotyczne i żołnierskie.
Świdnicki Festiwal Filmowy SPECTRUM
Data wpisu: 10-11-2015 | Dział:
Świdnicki Festiwal Filmowy SPECTRUM Już 11 listopada w Świdnicy rusza pierwsza edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego "Spectrum". Spektrum będzie dla widzów wyjątkową okazją, by w kameralnej atmosferze zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali zanim trafią one do kinowej dystrybucji.
Nowości książkowe
Data wpisu: 05-11-2015 | Dział:
Nowości książkowe Miło nam poinformować naszych czytelników o zakupie młodzieżowych nowości książkowych. Tytuły, które chcieliby przeczytać, wskazywali sami uczniowie naszego gimnazjum. Życzenia udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu grupy chętnych, która reprezentowała społeczność Gimnazjum nr 4 podczas III edycji Świdnickiej Gryfiady.
Halloween 2015
Data wpisu: 04-11-2015 | Dział:
Halloween 2015 Święto to obchodzone jest 31 października, a jego historia sięga dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących niegdyś tereny Anglii, Szkocji, Irlandii, Walii i płn. Francji. Pochodzi ono z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych druidami, którzy wierzyli, że w ostatnim dniu roku  (31 października wg ich kalendarza ) duchy zmarłych odwiedzają ziemię.
Wyniki - zDolny Ślązak Gimnazjalista
Data wpisu: 02-11-2015 | Dział:
Wyniki - zDolny Ślązak Gimnazjalista W październiku kilkunastu gimnazjalistów wzięło udział w szkolnym etapie konkursu: zDolny Ślązak Gimnazjalista- blok humanistyczny i matematyczny.Dwoje uczniów: Aleksandra Pająk i Adam Budziński zakwalifikowało się do etapu powiatowego z bloku humanistycznego oraz Adam Budziński z bloku matematycznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
A Spooky Haloween Evening
Data wpisu: 30-10-2015 | Dział:
A Spooky Haloween Evening 29 października grupa teatralna Noble Effect zaprosiła uczniów G4 na srrrraszny wieczór filmowy. Biletem wstępu była upiorna przekąska i przerażający kostium. Właśnie w ten sposób uczniowie G4 realizują projekty edukacyjne, spotykają się w "angielskim gronie" i spędzają wspólnie wolny czas :) Dziękujemy i zapraszamy za rok!!
Brąz dla naszych koszykarzy!
Data wpisu: 30-10-2015 | Dział:
Brąz dla naszych koszykarzy! 29 października szkolna reprezentacja chłopców wzięła udział w międzyszkolnych rozgrywkach w koszykówce. W zawodach wzięło udział 5 świdnickich gimnazjów: 1, 2, 3, 4 i Społeczne. Mecze grane były najpierw każdy z każdym w dwóch grupach eliminacyjnych, następnie zwycięzcy w finałach walczyli o miejsca na podium. Nasi chłopcy trfili do grupy z Gimnazjum nr 1, z którym przegrali 15:16.
Baterie jak bakterie
Data wpisu: 30-10-2015 | Dział:
Baterie jak bakterie Baterie są do dziś wielkim udogodnieniem dla ludzkości. Dzięki nim korzystamy z urządzeń, potrzebujących zasilania energetycznego z dala od gniazdka. Baterie towarzyszą nam w codziennych czynnościach: budzimy się dzięki budzikowi, rozmawiamy przez telefon komórkowy,
Brawo dla dziewczyn!
Data wpisu: 28-10-2015 | Dział:
Brawo dla dziewczyn! 28 października nasza szkolna reprezentacja dziewcząt spisała się rewelacyjnie podczas międzyszkolnych rozgrywek w piłkę koszykową dziewcząt - zajęły II miejsce. Początek zawodów nie był korzystny dla dziewcząt. Zadziałała trema, nieznajomość sali gimnastycznej (dużo większej od naszej) i dziewczyny sromotnie przegrały z Gimnazjum nr 1.
Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej
Data wpisu: 27-10-2015 | Dział:
Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej 26 października reprezentacja naszej szkoły zajeła II miejsce w Finale strefy wałbrzyskiej  w piłce nożnej chłopców. W decydującym meczu o pierwsze miejsce nasi chłopcy ulegli drużynie Gimnazjum nr 1 z Ząbkowic Śląskich 1-4. Wcześniej w półfinale pokonali 4-2 Gimnazjum nr 3 Dzierżoniów. W drugim półfinale Ząbkowice wygrały po bardzo wyrównanym spotkaniu 3-2 z Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu.
Widokówka ze Świdnicy
Data wpisu: 27-10-2015 | Dział:
Widokówka ze Świdnicy Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2a Maja Nawrot otrzymała nagrodę w konkursie  plastycznym „Widokówka ze Świdnicy” . Wyróżnienie trafiło do Magdaleny Chludzińskiej z klasy 3b. Prace naszych uczennic można było zobaczyć na wystawie w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Numer Jesień 2015/2016
Data wpisu: 25-10-2015 | Dział:
Numer Jesień 2015/2016 Witamy wszystkich Czytelników. Przed Wami jesienny numer „ Czwórki”, w którym przeczytacie o sukcesach naszych uczniów oraz o ważnych wydarzeniach z życia szkoły. Tekst trzecioklasistek uświadomi Wam, że są różne sposoby na to, by nauka stała się łatwiejsza i przyjemniejsza, a jesienny horoskop i zabawne dowcipy z pewnością poprawią humor niejednemu malkontentowi. 
Grupa teatralna Noble Effect zaprasza!
Data wpisu: 25-10-2015 | Dział:
Grupa teatralna Noble Effect zaprasza!
I Forum Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej za nami
Data wpisu: 25-10-2015 | Dział:
I Forum Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej za nami Dziękujemy wszystkim obecnym partnerom naszej sieci doradców i instytucji działających na rzecz propagowania doradztwa zawodowego, pracujących z uczniami, klientami w obszarze edukacyjnym i zawodowym.
Ogólnopolski Tydzień Kariery – wniosek: doradca potrzebny w szkole „od zaraz…”
Data wpisu: 25-10-2015 | Dział:
Ogólnopolski Tydzień Kariery  – wniosek: doradca potrzebny w szkole „od zaraz…” Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich dzięki zatrudnieniu doradcy zawodowego zorganizowało dla swoich uczniów już drugi raz kilkanaście zajęć warsztatowych z doradztwa zawodowego. Zajęcia prowadzili pracownicy gimnazjum: psycholog, pedagog, nauczyciel informatyki oraz doradca zawodowy, a także zaproszeni doradcy i psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdnicy,
Happening Stop dopalaczom
Data wpisu: 04-01-2016 | Dział:
Happening Stop dopalaczom 20 października w naszej szkole odbył się happening pod hasłem "Stop dopalaczom", którego współorganizatorem był Urząd Miejski w Świdnicy. W wydarzeniu wzięły udział: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Niepubliczne Katolickie Gimnazjum, Społeczne Gimnazjum i  Gimnazjum "Rzemieślnik".
Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej
Data wpisu: 21-10-2015 | Dział:
Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej 19 października nasza szkoła była gospodarzem półfinału strefy wałbrzyskiej w piłce nożnej chłopców. W zawodach miały wziąć udział 3 reprezentacje, które miały zagrać systemem każdy z każdym, a następnie dwie najlepsze miały uzyskać awans do dalszych rozgrywek. Jednak w poniedziałek tylko jedna drużyna przyjechała do nas - Gimnazjum nr 7 z Wałbrzycha.
Dzień Języków Obcych
Data wpisu: 20-10-2015 | Dział:
Dzień Języków Obcych Uczniowie G4 uczcili Dzień Języków Obcych zajęciami poświęconymi ciekawostkom o krajach anglojęzycznych. Podsumowaniem tego święta było spotkanie poświęcone topowemu tematowi:" Jak uczyć się języków obcych?". Zajęcia poprowadziła Pani trener - przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych. Całe spotkanie odbyło się dzięki Szkole Języków Obcych Mała Lingua.
Europejski Dzień NZK - RKO
Data wpisu: 18-10-2015 | Dział:
Europejski Dzień NZK - RKO 16 października to Europejski Dzień NZK - RKO. W naszej szkole grupa uczniów z Akademii Pierwszej Pomocy G4 zorganizowała pokaz pierwszej pomocy oraz przeprowadziła szkolenie dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli w zakresie RKO u niemowlęcia, dziecka i dorosłego. Zainteresowanie uczniów i nauczycieli akcją było ogromne co cieszy nas młodych ratowników, ponieważ każdy z Was może komuś uratować życie.
Ogólnopolski Tydzień Kariery w G4
Data wpisu: 18-10-2015 | Dział:
Ogólnopolski Tydzień Kariery w G4
Stop dopalaczom
Data wpisu: 18-10-2015 | Dział:
Stop dopalaczom 20 października br. w Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy, na obiekcie lekkoatletycznym odbędzie się happening "Stop dopalaczom". Udział wezmą zespoły ze świdnickich gimnazjum - łącznie ok. 120 uczniów. Młodzież będzie rywalizowała w zawodach sportowo-rekreacyjnych oraz w konkurencji plastycznej (plakat dot. akcji "Dopalacze kradną życie) oraz literackim
Symulacja wyborów parlamentarnych
Data wpisu: 20-10-2015 | Dział:
Symulacja wyborów parlamentarnych Symulacja wyborów parlamentarnych w naszej szkole.
XVIII Rajd Mrówczy
Data wpisu: 18-10-2015 | Dział:
XVIII Rajd Mrówczy 10 października, w pogodną, choć zimną sobotę, 94 uczestników XVIII Rajdu Mrówczego - gimnazjalistów, harcerzy i nauczycieli wyruszyło do Lutomii Dolnej. Wszystkich "zwabiła" zaginiona w okolicznych lasach Księżniczka. Skuszeni nagrodą, cennym Pucharem, postanowili ją odnaleźć.
Zebranie z rodzicami 21.10.2015
Data wpisu: 09-11-2016 | Dział:
Zebranie  z rodzicami 21.10.2015 Dyrekcja szkoły zawiadamia, że 21 października odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas. Zebrania odbędą się według następującego harmonogramu: godzina 16.30 -spotkanie rodziców uczniów klas III - (czytelnia) godzina 17.00 - spotkanie rodziców z wychowawcami klas - (sale lekcyjne)
Piłka nożna - Finał powiatowy
Data wpisu: 13-10-2015 | Dział:
Piłka nożna - Finał powiatowy 13 października nasz szkoła była gospodarzem powiatowych rozgrywek piłki noznej chłopców. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: Gimnazjum nr 4 ze Świdnicy, Gimnazjum nr 1 ze Świdnicy, Gimnazjum nr 1 z Jaworzyny Śląskiej, Gimnazjum z Pszenna, Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic, Gimnazjum ze Strzegomia. Nasza reprezentacja w składzie:
Dzień Edukacji Narodowej
Data wpisu: 10-10-2016 | Dział:
Dzień Edukacji Narodowej Dyrekcja Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich serdecznie zaprasza na uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się 14 października o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej. Tego dnia również będzie miało miejsce uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie dołączą do wielkiej rodziny "Czwórki".
Mistrzowie Dolnego Śląska!
Data wpisu: 11-10-2015 | Dział:
Mistrzowie Dolnego Śląska! Mamy Mistrzów Dolnego Śląska w naszej szkole! Męska reprezentacja w składzie: Bieniasz Marcin, Sarzyński Jakub, Pęczar Dawid, Białas Jakub, Kopacz Szymon, Kucharski Damian, Podgórski Marcel, Sawa Dominik, Orzechowski Michał, Czabanowski Michał, Hliwa Wiktor, Żukowski Marcel zajęła I miejsce w Finale Dolnośląskim Sztafetowych Biegów Przełajowych w Olszynie.
Dwubój nowoczesny 6.10.2015
Data wpisu: 06-10-2015 | Dział:
Dwubój nowoczesny 6.10.2015 6 pażdziernika dwójka uczniów naszego gimnazjum: Michał Orzechowski i Marcel Żukowski wzięli udział w Finale Dolnośląskim w dwuboju nowoczesnym. Każdy z nich musiał przebiegnąć 1000 metrów oraz przepłynąć 100 metrów stylem dowolnym. 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 5.10.2015
Data wpisu: 06-10-2015 | Dział:
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 5.10.2015 5 października dwie reprezentacje naszej szkoły: dziewcząt i chłopców wzięły udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach, które rozegrane zostały w Żarowie wzięło udział 9 reprezentacji dziewcząt i 8 reprezentacji chłopców ze Świdnicy, Pszenna, Świebodzic i Żarowa.
Wybory do SU
Data wpisu: 04-10-2015 | Dział:
Wybory do SU 1 października społeczność uczniowska naszego gimnazjum wybierała przewodniczącą Samorządu Szkolnego oraz Rzecznika Praw Ucznia. Miło jest nam ogłosić,że przewodniczącą w wyborach została Julia Pyka z klasy 3b a jej zastępczynią Ola Pająk z klasy 3a. Rzecznikiem została pani Ewa Czwartacka – Gratulujemy!!!
Piłka nożna - chłopcy 1.10.2015
Data wpisu: 29-09-2016 | Dział:
Piłka nożna - chłopcy 1.10.2015 W czwartek 1 października 2015 na naszym szkolnym boisku odbyły się zawody w piłce nożnej chłopców, w których rywalizowały cztery reprezentacje. Turniej w ramach ‘Współzawodnictwa szkolnego 2015-2106’ zorganizowany został przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.
Dzień chłopaka w G4
Data wpisu: 04-10-2015 | Dział:
Dzień chłopaka w G4 Dzień Chłopaka, to  święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.
Wielojęzyczna Europa we Wrocławiu
Data wpisu: 30-09-2015 | Dział:
Wielojęzyczna Europa we Wrocławiu Koncert Szkół 29.09.2015 Niezwykły koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży. Utwory m.in. w języku francuskim, angielskim i niemieckim zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W przerwach między występami  mogliśmy wziąć udział w zabawach w języku angielskim.
I Świdnickie Forum Doradców Zawodowych
Data wpisu: 30-09-2015 | Dział:
I Świdnickie Forum Doradców Zawodowych Szanowni Państwo. W imieniu Dyrekcji Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy oraz Fundacji Krzyżowej dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w I Świdnickim Forum Doradców Zawodowych, które odbędzie się 23 października 2015r. ogodzinie 9,00 w Gimnazjum nr 4 ul. Jodłowa 21 w Świdnicy.
Wycieczka szkolna do Lubachowa
Data wpisu: 30-09-2015 | Dział:
Wycieczka szkolna do Lubachowa Wycieczka szkolna klas 1a i 1c
Nowy rekord sportowy!
Data wpisu: 01-10-2015 | Dział:
Nowy rekord sportowy! Kolejny rekord sportowy został pobity! 29 września męska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. W trakcie zawodów zostały rozegrane konkurencje biegowe oraz techniczne.
Wernisaż wystawy Copernicalia
Data wpisu: 29-09-2015 | Dział:
Wernisaż wystawy Copernicalia 25 września uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką pani Ewy Czwartackiej i pani Teresy Mirowskiej, wzięli udział w wernisażu wystawy "Copernicalia". To piękna ekspozycja ze zbiorów pana Pawłą Sabatho w całości poświęcona była wielkiemu polskiemu uczonemu Mikołajowi Kopernikowi.
Europejski Dzień Sport Szkolnego
Data wpisu: 30-09-2015 | Dział:
Europejski Dzień Sport Szkolnego 25 września wiele szkół w całej Europie świętowało Europejski Dzień Sportu Szkolnego – my też!! Postanowiliśmy, że w tym dniu wszystkie przerwy będziemy spędzać w sposób aktywny. Główny „punkt programu” to Taneczna przerwa – podczas, której cała społeczność szkolna wspólnie, na dużym boisku zatańczyła prosty układ taneczny. 
Europejski Tydzień Ruchu 2015
Data wpisu: 27-09-2015 | Dział:
Europejski Tydzień Ruchu 2015 Europejski Tydzień Ruchu (Move Week) to kulminacyjne wydarzenie promujące kampanię NowWeMove. Kampania ta ma wyraźnie postawiony cel: zwiększenie liczby aktywnych fizycznie Europejczyków o 100 milionów do końca 2020 roku! Kluczowym zagadnieniem Europejskiego Tygodnia Ruchu jest uświadomienie społeczeństwu korzyści, jakie płyną z ruchu i zdrowego trybu życia.  
Już wkrótce XVIII Rajd Mrówczy
Data wpisu: 23-09-2015 | Dział:
Już wkrótce XVIII Rajd Mrówczy 10 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mrówkojady" oraz Dyrekcja Gimnazjum nr 4 serdecznie zapraszają na XVIII Rajd Mrówczy. W tym roku odbędzie się on w lasach otaczających Lutomię i tradycyjnie będzie miał formę gry terenowej. Wtajemniczeni przebąkują coś o ukrytych skarbach czy jakiejś księżniczce ... Tak czy inaczej - trzeba pojechać, żeby przekonać się, że impreza jest świetna!
Szkolna Liga Lekkoatletyczna 22.09.2015 [foto]
Data wpisu: 25-09-2016 | Dział:
Szkolna Liga Lekkoatletyczna 22.09.2015 [foto]   22 września dwie reprezentacje naszej szkoły - damska i męska - wzięły udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody zostały zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 1. Rozegrane zostało 5 konkurencji biegowych i 3 techniczne. Wynik każdej osoby był przeliczany zgodnie z tabelami lekkoatletycznymi a suma punktów najlepszych 12 osób stanowiła o wyniku każdej szkoły.
Narodowe czytanie
Data wpisu: 27-09-2015 | Dział:
Narodowe czytanie W poniedziałek 21.09.2015 r. w naszej szkole miała miejsce zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Jej podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.
Ocalić od zapomnienia
Data wpisu: 22-09-2015 | Dział:
Ocalić od zapomnienia Ta myśl towarzyszy nam, kiedy to kolejna grupa naszych gimnazjalistów wyrusza w jeden z wrześniowych dni na teren cmentarza żydowskiego w Świdnicy. Sprzątanie cmentarza odbywa się w porozumieniu z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego od wielu już lat. W tym roku prace porządkowe na terenie tego historycznego obiektu prowadzili uczniowie klasy 1B pod opieką p. Marty Kurzawy i p. Małgorzaty Szczurek.
Zapraszamy na Europejski dzień Sportu Szkolnego
Data wpisu: 22-09-2015 | Dział:
Zapraszamy na Europejski dzień Sportu Szkolnego
Oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego - fotorelacja 18.09.2015
Data wpisu: 21-09-2015 | Dział:
Oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego - fotorelacja 18.09.2015 18 września nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, które zostało wybudowane ze środków budżetu obywatelskiego. 
3,2,1 - start!
Data wpisu: 18-09-2015 | Dział:
3,2,1 - start! 17 września w "morderczym" słońcu - uczniowie naszego gimnazjum stanęli na starcie Sztafetowych Biegów Przełajowych, które to zawody rozpoczęły nowy sezon Współzawodnictwa Szkolnego 2015/2016. Tym razem oprócz dziesięcio - osobowych drużyn dziewcząt i chłopców na starcie stanęła również drużyna chłopców z 1 klasy, której wynik nie był brany pod uwagę.
Pasja w naszym życiu - spotkanie z panem Julianem Chrząstowskim
Data wpisu: 15-09-2015 | Dział:
Pasja w naszym życiu - spotkanie z panem Julianem Chrząstowskim „ Warto spotykać w życiu ludzi z pasją . Pasją która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym”. W poniedziałek 14 września w ramach projektu „ Czas na teatr” w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie autorskie Juliusza Chrząstowskiego aktora Narodowego Starego Teatru.
Sprzątanie Fleszy Nowomłyńskiej 12.09.2015
Data wpisu: 16-09-2015 | Dział:
Sprzątanie Fleszy Nowomłyńskiej 12.09.2015 12 września uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w corocznej akcji sprzątania Fleszy Nowomłyńskiej. Przedstawiciele wszystkich klas dzielnie pracowali, by następnie odpocząć przy posiłku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.
Lekkoatletyka dla każdego! Zapraszamy!
Data wpisu: 09-09-2015 | Dział:
Lekkoatletyka dla każdego! Zapraszamy!
Zebranie z rodzicami 14.09.2015
Data wpisu: 25-01-2016 | Dział:
Zebranie z rodzicami 14.09.2015 Dyrekcja szkoły zawiadamia, że 14 września odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodziców z wychowawcami klas. Zebrania odbędą się według następującego harmonogramu: godzina 17.00 - spotkanie rodziców z wychowawcami klas - (sale lekcyjne) godzina 17.30 -spotkanie trójek klasowych - (czytelnia)
TKKF Bolko zaprasza na petanqe!
Data wpisu: 03-09-2015 | Dział:
TKKF Bolko zaprasza na petanqe! W imieniu TKKF Bolko informujemy, że w każdą środę w godzinach od 14.00 do 16.00 na naszym szkolnym bulodromie będzie można zagrać w petanqe. Na spotkania zapraszamy wszystkie chętne osoby bez względu na wiek.
PROJEKT CZAS NA TEATR- TEATR NA CZASIE
Data wpisu: 03-09-2015 | Dział:
PROJEKT CZAS NA TEATR- TEATR NA CZASIE CZAS NA TEATR Piątek 11.09.2015 Godz. 10.00 Spacer tematyczny po Muzeum Dawnego Kupiectwa, ul. Rynek 37 /propozycja dla uczniów szkół podstawowych, zapisy h.szymanska@sok.com.pl do dnia 8.09.2015/
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Data wpisu: 25-08-2015 | Dział:
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Spotkanie rodziców klas pierwszych
Data wpisu: 28-08-2016 | Dział:
Spotkanie rodziców klas pierwszych
baner
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela
karuzela

Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy

Jodłowa 21, 58-100 Świdnica

tel./fax. 74 852-31-29

NIP 884-22-81-908

sekretariat@g4.swidnica.pl

 

           

   Świdnicki Klub Piłki Ręcznej      Drukarnia Rotgryf   Sonel Świdnica   Hufiec ZHP Świdnica 

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. 
Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności